W wieku 53 lat zmarł Morgan Spurlock, reżyser filmu dokumentalnego Super Size MeCNN

Według rodziny Morgan Spurlock, reżyser i były gospodarz serialu CNN, którego dokument McDonald’s „Super Size Me” był nominowany do Oscara, zmarł w czwartek z powodu powikłań związanych z chorobą nowotworową.

Spurlock, który miał 53 lata, zmarł w Nowym Jorku w otoczeniu rodziny i przyjaciół – poinformował w oświadczeniu brat Spurlocka.

„To był smutny dzień, gdy żegnaliśmy mojego brata Morgana” – powiedział Craig Spurlock. „Morgan dał tak wiele dzięki swojej sztuce, pomysłom i hojności, że świat stracił prawdziwego geniusza twórczego i wyjątkowego człowieka. Jestem dumny, że mogę z nim pracować”.

Kariera reżyserska Spurlocka była zróżnicowana i nieprzewidywalna. Najbardziej znany był z piosenki „Super Size Me”, która wywołała ogólnokrajową dyskusję – i nie brakowało kontrowersji – na temat związku Ameryki z fast foodami. Film obejmował jego doświadczenie w spożywaniu wyłącznie jedzenia z McDonald’s przez 30 dni i proszenie go o „zwiększenie” zamówienia na jedzenie, jeśli zostanie o to poproszony w transakcji sprzedaży.

Ale nakręcił też film dokumentalny o poszukiwaniach Osamy bin Ladena, wyreżyserował film z koncertu One Direction, a nawet wyreżyserował film o Homerze Simpsonie i baseballu.
Przez kilka lat Spurlock był gospodarzem popularnego serialu CNN Original „Morgan Spurlock Inside Man”.

Urodzony w Parkersburgu w Wirginii Zachodniej, przyszły reżyser dorastał w Beckley, gdzie ukończył Woodrow Wilson High School. złoto Ukończył studia na Uniwersytecie Nowojorskim w 1993 r.

Spurlock był założycielem nowojorskiego studia produkcyjnego Warrior Poets, a jego pierwszy film, Super Size Me, miał swoją premierę na Festiwalu Filmowym w Sundance w 2004 roku, gdzie zdobył nagrodę dla najlepszego reżysera.

Film zdobył inauguracyjną nagrodę za najlepszy scenariusz dokumentalny od Writers Guild of America, a także otrzymał nominację do Oscara dla najlepszego filmu dokumentalnego.

W tym dokumencie gotowość Spurlocka do wykorzystania siebie, aby doświadczyć skutków jedzenia fast foodów na śniadanie, lunch i kolację, zadziwiła widzów. Przytył 25 funtów i udokumentował to negatywny wpływ na swój organizm.

READ  Matt Damon i Ben Affleck współpracują przy produkcji filmu o Michaelu Jordanie i Nike

Jego film „Super Size Me 2: Holy Chicken” miał premierę w 2019 roku.

Zachęcony sukcesem swojego pierwszego projektu Spurlock zajął się innymi filmami dokumentalnymi, w tym Where in the World Is Osama Bin Laden? oraz „Wielkie prezenty włóczęgi: najlepszy film, jaki kiedykolwiek sprzedano” z 2011 roku. W 2005 r. stworzył także reality show „30 Days” i pomógł Hulu zagłębić się w oryginalne programy dzięki pierwszemu serialowi platformy, „A Day in the Life”.

W 2017 r., wraz z przyspieszeniem ruchu #MeToo, Spurlock W oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych przyznał się do molestowania seksualnego w przeszłości.

„Kilka miesięcy po tych doniesieniach zdałem sobie sprawę, że nie jestem tylko niewinnym świadkiem, ale także częścią problemu” – napisał wówczas, odnosząc się do niedawnej fali zarzutów o niewłaściwe zachowanie seksualne postawionych prominentnym mężczyznom.

Zrezygnował z funkcji dyrektora generalnego swojej firmy produkcyjnej.

Spurlock był także płodnym scenarzystą i producentem. Inne jego dzieła to „Myszy”, „Siedem grzechów głównych” i „Ziemia niczyja”.

Korekta: poprzedni nagłówek tej historii błędnie przedstawiał historię Oscarów Spurlocka. „Super Size Me” był nominowany do nagrody, ale nie wygrał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *