Wall Street kończy swoją pracowitą sesję po wakacjach na czerwono

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

  • Dane sektora usług ISM pokonały szacunki
  • Akcje Bed Bath & Beyond spadają po śmierci CFO
  • Wall Street jest poza spadkami przez trzy kolejne tygodnie
  • Dow Jones stracił 0,55%, Standard & Poor’s 500 stracił 0,41%, Nasdaq stracił 0,74%

NOWY JORK (Reuters) – Główne indeksy Wall Street zamknęła się niżej we wtorek, pierwszą sesję po Święcie Pracy w USA i wakacjach, ponieważ traderzy oceniali nowe dane gospodarcze dotyczące niestabilnego handlu.

Badanie przeprowadzone przez Institute of Supply Management (ISM) pokazało, że amerykański przemysł usługowy odbił się w sierpniu drugi miesiąc z rzędu dzięki silniejszemu wzrostowi popytu i zatrudnienia, podczas gdy wąskie gardła podaży i presja cenowa zelżały. Czytaj więcej

Dane z S&P Global pokazały jednak, że PMI dla sektora usług był poniżej wstępnych szacunków za sierpień.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Lepszy niż oczekiwano odczyt sektora usług w USA wzmocnił oczekiwania, że ​​Rezerwa Federalna będzie nadal podnosić stopy procentowe w celu opanowania inflacji.

„Sprawiliśmy, że Fed jest bardzo zależny od danych, więc każda informacja, którą wyjdą inwestorzy, będzie nie tylko patrzeć na poziom bezwzględny, ale spróbuje wywnioskować, co to oznacza, gdy Fed spotka się”, powiedziała Carol Schleif. Wiceprezes ds. Inwestycji w BMO Family Office.

„Jedną z rzeczy, która niepokoi inwestorów, jest to, że tak naprawdę niewiele można agresywnie pchać rynków w górę lub w dół” – dodała.

Obawy o dostawy energii do Europy i o to, jak zamknięcia COVID-19 wpłyną na chińską gospodarkę, również obniżyły rynki we wtorek, powiedział Sean Cruz, główny analityk handlowy w TD Ameritrade. „Wiele niepewności i zmienności nie pochodzi ze Stanów Zjednoczonych; w rzeczywistości pochodzi z zagranicy”.

READ  Władze twierdzą, że przy rosnących cenach gazu złodzieje kradną benzynę wartą tysiące dolarów na sprzedaż

Zaawansowana technologia Nasdaq (dziewiętnasty) Poniósł straty siódmy dzień z rzędu, najdłuższą passę strat od listopada 2016 roku.

Akcje wrażliwe na ceny od Amazon.com Inc (AMZN.O) i Microsoft Corporation (MSFT.O) Spadł o 1%, ponieważ rentowności amerykańskich obligacji skarbowych wzrosły do ​​najwyższego poziomu od czerwca. Firma Apple (AAPL.O)który zadebiutuje w najbliższą środę nowych iPhone’ów, stracił 0,8.

Według CME handlowcy widzą 74% szans na trzecią z rzędu podwyżkę stóp procentowych o 75 punktów bazowych na posiedzeniu politycznym Rezerwy Federalnej pod koniec tego miesiąca. Narzędzie FedWatch.

W centrum uwagi znajdzie się czwartkowe przemówienie prezesa Rezerwy Federalnej, Jerome’a ​​Powella, a także dane o cenach konsumenckich w USA w przyszłym tygodniu, które będą zawierały wskazówki dotyczące kierunku polityki pieniężnej.

Rynki rozpoczęły wrzesień ze słabą nutą, przedłużając spadek, który rozpoczął się pod koniec sierpnia, gdy jastrzębie komentarze decydentów Fed oraz dane wskazujące na dynamikę gospodarki w USA wzbudziły obawy przed wyższymi stopami procentowymi.

S&P stracił w tym roku prawie 18%, podczas gdy Nasdaq stracił ponad 26%, ponieważ wyższe stopy procentowe szkodzą gigantom technologicznym i rosnącym akcjom.

Wśród głównych sektorów Standard & Poor’s energetyka (.SPNY) i usługi komunikacyjne (.SPLRCL) To był najgorszy wynik, natomiast obiekty obronne (.SPLRCU) i nieruchomości (.SPLRCR) Wzrosło.

Średnia przemysłowa Dow Jones (.DJI) Spadł o 173,14 pkt, czyli 0,55%, do 3 114,3 pkt. Standard & Poor’s 500 (.SPX) Stracił 16,07 pkt, czyli 0,41%, do 3908,19 pkt. I Nasdaq (dziewiętnasty) Spadł o 85,96 punktu, czyli o 0,74%, do 11 544,91 punktu.

Indeks zmienności CBOE (.VIX)znany jako wskaźnik strachu Wall Street, osiągnął dwumiesięczny najwyższy poziom 27,80, a następnie zamknął się na poziomie 26,91.

READ  Firmy kryptograficzne powiązane z FTX są odrzucane przez firmy ubezpieczeniowe, ponieważ rośnie ryzyko infekcji

Łóżko do kąpieli i nie tylko (BBBY.O) Spadł o 18,4% po tym, jak dyrektor finansowy Gustavo Arnal zginął z wieżowca Tribeca w Nowym Jorku. Czytaj więcej

Digital World Acquisition Company (DWAC.O) Spadł o 11,4% po tym, jak Reuters poinformował, że firma przejmująca Bayadh, która zgodziła się na fuzję z firmą mediów społecznościowych byłego prezydenta USA Donalda Trumpa, nie uzyskała wystarczającego wsparcia akcjonariuszy, aby przedłużyć umowę i sfinalizować transakcję.

Wolumen na giełdach amerykańskich wyniósł 10,71 mld akcji, w porównaniu ze średnią 10,46 mld dla całej sesji w ciągu ostatnich 20 dni sesyjnych.

Spadające emisje przewyższyły liczbę kandydatów na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych o 2,46 do 1; Na Nasdaq stosunek ten wyniósł 2,12 do 1 na korzyść spadających akcji.

S&P 500 nie osiągnął 52-tygodniowych maksimów i 29 nowych minimów; Nasdaq Composite odnotował 19 nowych maksimów i 317 nowych minimów.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Raporty Caroliny Mandel w Nowym Jorku oraz dodatkowe raporty Sruthi Shankar i Ankiki Biswas w Bengaluru; Edytowanie przez Sumyadb Chakrabarti, Magu Samuela i Richarda Chang

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *