Wall Street rośnie na grzbiecie wielkich banków technologicznych

  • Pozytywne prognozy JPMorgan Chase dotyczące dochodów odsetkowych pobudzają banki
  • Akcje Broadcom spadają po potencjalnym przejęciu VMware
  • Indeksy w górę: Dow 1,98%, S&P 1,86%, Nasdaq 1,59%

NOWY JORK (Reuters) – Akcje USA zamknęły się w poniedziałek w górę, ponieważ zyski z banków i odbicie w wiodących na rynku akcjach technologicznych wsparło powszechny wzrost po najdłuższej serii tygodniowych spadków na Wall Street od czasu krachu dotcomów od ponad 20 lat . od.

Wszystkie trzy główne indeksy giełdowe w USA wzrosły między 1,6% a 2,0%, przy czym najsilniejszy impuls pochodził z odbicia akcji giganta technologicznego Apple Inc. (AAPL.O) i Microsoft Corporation (MSFT.O).

Banki wrażliwe na stopy procentowe (.SPXBK) Podskoczył o 5,1% po największym amerykańskim pożyczkodawcy, JPMorgan Chase & Co. (JPM.N) Podniósł prognozę wyniku odsetkowego na bieżący rok. Czytaj więcej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

A akcje JPMorgan Chase wzrosły o 6,2 proc.

„Wygląda to bardziej na ożywienie niż fundamentalną zmianę nastrojów inwestorów” – powiedział Oliver Burch, starszy wiceprezes Wealthsper Advisors w Nowym Jorku. „Inwestorzy jako całość czują, że jest inny but, który można odpuścić i może mieć rację w krótkiej perspektywie”.

W piątek S&P 500 zamknął się 18,7% poniżej rekordowego poziomu zamknięcia z 3 stycznia. Jeśli indeks porównawczy zamknie się o 20% lub więcej poniżej tego rekordu, potwierdzi to, że od tego czasu znajduje się w bessie.

Rynki były w ostatnich tygodniach niespokojne z powodu obaw przed utrzymującą się wysoką inflacją i agresywnymi próbami Rezerwy Federalnej, by ją powstrzymać, gdy gospodarka światowa radzi sobie ze skutkami inwazji Rosji na Ukrainę.

„Dzisiejszy rynek wydaje się mniej obawiać czynnika inflacji i zdolności Fedu do zaaranżowania, że ​​tak powiem, miękkiego lądowania” – powiedział Chuck Carlson, dyrektor generalny Horizon Investment Services w Hammond w stanie Indiana.

READ  Spadek kontraktów terminowych na akcje po metaplatformach, IBM raportuje wyniki kwartalne: aktualizacje na żywo

„Nastawienie pozostaje w negatywnym kierunku” – dodał Carlson.

Średnia przemysłowa Dow Jones (.DJI) Indeks Standard & Poor’s 500 wzrósł o 618,34 punktu, czyli 1,98%, do 31 880,24 punktu (.SPX) Zyskał 72,39 punktów, czyli 1,86%, do 3973,75 punktów i Nasdaq Composite (dziewiętnasty) Dodaje 180,66 punktów, czyli 1,59%, do 11 535,28 punktów.

Rezerwa Federalna poinformuje inwestorów o swoim stanie ducha w środę, kiedy opublikuje protokół z ostatniego posiedzenia w sprawie polityki. FEDOBSERWUJ

Wskaźniki ekonomiczne w tym tygodniu mogą dodatkowo wzmocnić pogląd, że inflacja osiągnęła szczyt w marcu i pokazać, czy wyższe ceny zaszkodziły sile nabywczej konsumentów.

Wszystkie 11 głównych sektorów indeksu S&P 500 zakończyło sesję na zielono, z danymi finansowymi (.SPSY) Ma największy procentowy wzrost, awansując o 3,2%.

Dobiega końca pierwszy kwartał sezonu sprawozdawczego, w którym 474 spółki z indeksu S&P 500 publikują swoje wyniki. Według Refinitiv 78% z nich przekroczyło oczekiwania.

Patrząc w przyszłość, zaliczki za bieżący kwartał są ogólnie pesymistyczne, z 59 negatywnymi prognozami i 32 pozytywnymi, w porównaniu z kwartałem ubiegłego roku 37 negatywnymi i 52 pozytywnymi prognozami na Refinitiv.

Akcje VMWare Inc. (VMW.N) Wzrósł o 24,8% po doniesieniach z weekendu od producenta chipów Broadcom (AVGO.O) To było w rozmowach o pozyskanie dostawcy usług w chmurze. Akcje Broadcomu spadły o 3,1%. Czytaj więcej

Notowane na giełdzie w USA akcje chińskiej aplikacji do dostarczania samochodów Didi Global spadły o 4,0% po tym, jak akcjonariusze przegłosowali wycofanie z giełdy nowojorskiej. Czytaj więcej

Wcześniejsze emisje przewyższyły liczebnie spadające emisje na giełdzie nowojorskiej o 2,43 do 1; Na Nasdaq stosunek ten wyniósł 1,44 do 1 na korzyść zaawansowanych traderów.

READ  Gaz w hrabstwie Wake kosztował średnio 3,76 USD, zainteresowani właściciele firm :: WRAL.com

S&P 500 osiągnął nowe 52-tygodniowe maksimum i 31 nowe minimum; Nasdaq odnotował 27 nowych maksimów i 142 nowe minima.

Wolumen na giełdach amerykańskich osiągnął 10,93 mld akcji, w porównaniu ze średnią 13,36 mld w ciągu ostatnich 20 dni sesyjnych.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Raporty Stephena Kolba. Dodatkowe raporty Devik Jain i Anisha Sircar w Bengaluru; Montaż przez Davida Gregorio

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *