Wall Street zamknął się wyżej, wspierany przez wzrosty akcji spółek technologicznych dzięki optymistycznym zyskom

  • Netflix zyskuje dzięki prognozom wzrostu klientów
  • Baker Hughes popada w większą stratę kwartalną
  • Tesla ogłasza zarobki po zamknięciu rynku
  • Indeksy w górę: Dow 0,15%, S&P 500 0,59%, Nasdaq 1,58%

20 lipca (Reuters) – Amerykańskie akcje zamknął się w środę w górę, a indeks technologiczny Nasdaq odnotował wzrost o 1,6% dzięki pozytywnym sygnałom zysków z myślą o inflacji i dalszych podwyżkach stóp procentowych przez Rezerwę Federalną.

Netflix (NFLX.O) Akcje wzrosły o 7,4% po tym, jak firma spodziewała się, że powróci do wzrostu liczby klientów w trzecim kwartale, podczas gdy odnotowała mniej niż oczekiwano spadek o 1 milion abonentów w drugim kwartale. Czytaj więcej

Inne akcje o wysokim wzroście zwiększyły zyski w odpowiedzi na oczekiwania dostawcy usług przesyłania strumieniowego. Akcje Apple Inc (AAPL.O)Amazon.com Inc (AMZN.O)Korporacja Microsoft (MSFT.O) i Meta Platforms Inc (META.O) Wzrósł między 1% a 4,2%.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Producent pojazdów elektrycznych Tesla Inc (TSLA.O) Wzrósł o 2% w handlu przedłużonym po zgłoszeniu wzrostu kwartalnych zysków po dzwonku. Czytaj więcej

„Ceny akcji zyskują na coraz szybszym trendzie i są teraz zdane na łaskę inflacji, stóp procentowych i zysków”, powiedział Terry Sandvin, główny strateg akcji w US Bank Wealth Management.

„Będziemy potrzebować kolejnej serii cykli sprawozdawczych, aby potwierdzić, czy inflacja jest naprawdę pod kontrolą”.

Według danych Refinitiv analitycy spodziewają się, że ogólne zyski indeksu S&P 500 wzrosną o 5,9% rok do roku w tym sezonie sprawozdawczym, w porównaniu z szacunkami wynoszącymi 6,8% na początku kwartału.

Hiperinflacja początkowo skłoniła rynki do podniesienia stóp procentowych o 100 punktów bazowych na następnym posiedzeniu Rezerwy Federalnej w przyszłym tygodniu, dopóki niektórzy decydenci nie zasygnalizowali podwyżki o 75 punktów bazowych.

Średnia przemysłowa Dow Jones (.DJI) Indeks Standard & Poor’s 500 wzrósł o 47,79 punktu, czyli 0,15%, do 31 874,84 punktu (.SPX) Wzrósł o 23,21 punktu, czyli 0,59%, do 3959,9 punktu, a Nasdaq Composite (dziewiętnasty) Dodał 184,50 punktów, czyli 1,58%, do 11 897,65 punktów.

Siedem z 11 głównych sektorów indeksu S&P 500 odnotowało wzrosty, z uznaniem konsumentów (.SPLRCD) i informatyki (.SPLRCT)Opublikuj największe zyski.

Handel pozostał niestabilny w przypadku niewielkich wolumenów, z indeksem zmienności CBOE (.VIX) Zamknął się na poziomie 23,79 pkt, do najniższego poziomu od prawie trzech miesięcy.

Wolumen na giełdach amerykańskich wyniósł 11,51 mld akcji w porównaniu ze średnią 11,43 mld dla całej sesji w ciągu ostatnich 20 dni sesyjnych.

„Niskie wolumeny podkreślają ruchy na rynku historycznie i chociaż w tym roku zbadaliśmy 10 lub 15 bilionów dolarów światowych akcji, nadal jest dużo nadpłynności. Tak więc niższe wolumeny nadpłynności mogą uwydatnić ruchy” – powiedział John Lynch, dyrektor ds. inwestycji Oficer w Comerica Wealth Management.

Baker Hughes Co spadła o 8,3% jako największa strata dla indeksu S&P, ponieważ dostawca usług w zakresie pól naftowych odnotował jeszcze większą stratę w drugim kwartale, podczas gdy jego skorygowane zyski również nie były zgodne z szacunkami. Czytaj więcej

Emisje zaliczkowe przewyższyły liczbę przegranych na giełdzie nowojorskiej o 1,94 do 1; Na Nasdaq stosunek 2,28 do 1 faworyzował zaawansowane akcje.

S&P 500 osiągnął nowe 52-tygodniowe maksimum i 29 nowe minimum; Nasdaq odnotował 29 nowych maksimów i 38 nowych minimów.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Dodatkowe reportaże Eko Wanga w Nowym Jorku i Shreyachi Sanyala w Bengaluru; Dodatkowe raporty Anirudhy Ghosha w Bengaluru. Edytowanie przez Sriraja Kalovilę, Shunaka Dasguptę i Lisę Shumaker

READ  W styczniu aktywność produkcyjna spadła czwarty miesiąc z rzędu

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *