Walmart podnosi wytyczne, przeciwstawiając się słabszym trendom w handlu detalicznym. Strzała rośnie.

Akcje Wal-Mart rosły w czwartek po tym, jak gigant handlu detalicznego poinformował o skorygowanych zyskach i przychodach w pierwszym kwartale, które przebiły oczekiwania Wall Street i podniósł swoje prognozy na rok fiskalny.

Wal-Mart (symbol giełdowy: WMT) odnotował skorygowany zysk w wysokości 1,47 USD na akcję przy przychodach w wysokości 152,3 mld USD. Analitycy ankietowani przez FactSet spodziewali się skorygowanego zysku na akcję w wysokości 1,32 USD przy przychodach w wysokości 148,9 mld USD.

Sprzedaż w tych samych sklepach w Stanach Zjednoczonych wzrosła o 7,4%, wyprzedzając szacunki analityków na poziomie 5,5%.

„Mieliśmy dobry kwartał. Globalnie sprzedaż korporacyjna była wysoka, a handel elektroniczny wzrósł o 26%” – powiedział dyrektor generalny Doug McMillon w komunikacie o zarobkach. „Podnieśliśmy wydatki, zwiększyliśmy marżę operacyjną i zwiększyliśmy zysk przed sprzedażą”.

Detalista podniósł również prognozy na rok fiskalny 2024. Firma oczekuje teraz skorygowanych zysków w wysokości od 6,10 do 6,20 USD na akcję. Analitycy ankietowani przez FactSet spodziewali się dochodu fiskalnego w 2024 r. w wysokości 6,14 USD. Oczekuje się, że przychody w tym roku wzrosną o około 3,5%.

Ogłoszenie — przewiń, aby kontynuować


Prognozy na bieżący kwartał były poniżej konsensusu. Wal-Mart powiedział, że spodziewa się zysku w drugim kwartale między 1,63 a 1,68 dolara na akcję. Analitycy ankietowani przez FactSet spodziewali się dywidendy w wysokości 1,71 USD.

Akcje wzrosły o 1,8% w obrocie przedsesyjnym.

Przed wynikami Walmart sezon zysków detalicznych zaczął się wyciszony. Target (TGT) odnotował zyski lepsze niż oczekiwano, chociaż duża firma wydała ostrożną notatkę ze swoimi wskazówkami. Detalista spoza cen, TJX Cos (TJX), również przedstawił pesymistyczne prognozy na drugi kwartał. Obie akcje zygzakiem na swoich wynikach.

Target i TJX koncentrują się bardziej na produktach uznaniowych, takich jak odzież, kategorii, która odniosła sukces, ponieważ inflacja zmusza kupujących do wydawania większych pieniędzy na artykuły pierwszej potrzeby, takie jak żywność. Nawet Home Depot (HD) odnotował słabość w sprzedaży uznaniowej, kiedy podał wyniki we wtorek.

Z kolei Walmart przoduje w sprzedaży artykułów pierwszej potrzeby, dlatego zyskał reputację sprzedawcy bardziej defensywnego.

Jednak firma nie była odporna na zmieniające się wzorce wydatków. Na przykład został wycofany w zeszłym roku, kiedy kupujący szybko przestali kupować produkty uznaniowe, takie jak odzież i artykuły gospodarstwa domowego. Zmiana zmusiła kierownictwo do gwałtownego obniżenia kierownicy.

A Wal-Mart ponownie podniósł alarm w lutym. Firma przedstawiła słabe prognozy, które przyćmiły jej dobre liczby, ostrzegając, że kupujący odczuwają szczyptę. Teraz perspektywa Wal-Martu jest ponownie kluczowa dla akcji.

Ogłoszenie — przewiń, aby kontynuować


Inwestorzy byli również chętni do uzyskania informacji o tym, jak radzą sobie klienci Walmart o niższych dochodach.

Jesse Cohen, starszy analityk w Investing.com, napisał w czwartek.

Napisz do [email protected] i Angeli Palumbo na adres [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *