Europejskie akcje otwierają się niżej pod koniec zwycięskiego tygodnia

godzinę temu

Burberry notuje wyższą sprzedaż przy wyższym popycie w Chinach

Brytyjska sieć luksusowych sklepów Burberry wspomniany Wzrost przychodów ze sprzedaży o 18% w kwartale zakończonym 1 lipca, wraz z rozpoczęciem sezonu wyników.

Sprzedaż w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Indiach i Afryce wzrosła o 17%. Ale największe sukcesy odniósł w Azji, gdzie Chiny kontynentalne wzrosły o 46%, Azja Południowa i Pacyfik o 39%, a Japonia o 44%. Sprzedaż w obu Amerykach spadła o 8%.

Firma powtórzyła swoje prognozy na cały rok i ogłosiła wykup akcji o wartości 400 mln GBP, który ma się zakończyć do końca roku kalendarzowego.

Zobacz listę…

Kurs akcji Burberry.

2 godziny temu

Otwarcie wezwań: Akcje europejskie otwierają się niżej

Europejskie akcje wydają się przygotowywać do otwarcia w piątek na niższych poziomach, wynika z danych IG. Brytyjski FTSE 100 spada o 15,5 punktu do 7427, podczas gdy niemiecki DAX jest gotowy do otwarcia o 14,4 punktu niżej do poziomu 16 130. Francuski CAC 40 i włoski MIB odnotowały spadek otwarcia odpowiednio o 13,8 i 26 punktów.

– Jenny Reed

7 godzin temu

CNBC Pro: wysokodochodowy fundusz obligacji z „konserwatywnymi” aktywami oferujący 10% dywidendy

Zarządzający funduszem stojącym za funduszem o stałym dochodzie, który oferuje 10% dywidendy, przewidział „pogorszenie jakości kredytowej” całej gospodarki w najbliższej przyszłości.

Zarządzający portfelem spodziewa się jednak, że fundusz będzie dobrze przygotowany na taki scenariusz, a jednocześnie będzie generował dochód przewyższający rynek.

Jest to jeden z niewielu funduszy dostępnych dla inwestorów detalicznych w całej Europie, które obecnie oferują dwucyfrowe stopy zwrotu.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Ganesh Rao

3 godziny temu

Globalne finansowanie FinTech spadło o prawie 50% w pierwszej połowie 2023 r.: S&P

Dane S&P Global Market Intelligence pokazały, że finansowanie startupów fintech spadło na całym świecie o 49% do 23 miliardów dolarów w pierwszej połowie 2023 roku w porównaniu z rokiem ubiegłym.

READ  OpenAI obiecało przeznaczyć 20% swojej mocy obliczeniowej na zwalczanie najniebezpieczniejszych typów sztucznej inteligencji, ale nigdy tego nie zrealizowało

Całkowita liczba transakcji w pierwszych sześciu miesiącach 2023 roku wyniosła 1178 – o 64% mniej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

Tymczasem masowe rundy finansowania przekraczające 100 mln USD były rzadkie, z zaledwie dziewięcioma rundami w drugim kwartale 2023 r., podczas gdy według agencji Standard & Poor’s było ich 23 w pierwszym kwartale 2023 r. i 55 w drugim kwartale 2022 r. .

S&P powiedział, że upadek banku w Dolinie Krzemowej w marcu „zmniejszył apetyt inwestorów na ryzyko”.

powiedział Sampath Sharma Narayanuri, analityk ds. badań fintech w S&P Global Market Information.

Jednak Naryanuri oczekuje, że „ożywienie ogólnych wycen rynkowych akcji technologicznych, stabilizacja stóp procentowych i wzrost aktywności w zakresie fuzji i przejęć” będą napędzać drugą połowę 2023 r.

– Sheila Chiang

4 godziny temu

Międzynarodowy Fundusz Walutowy twierdzi, że wzrost w Chinach zwalnia

Międzynarodowy Fundusz Walutowy powiedział, że wzrost w Chinach spowalnia z powodu słabych inwestycji prywatnych, a także słabego eksportu i niższego popytu wewnętrznego.

Oficjalny rzecznik organizacji — powiedziała Julie Cusack na konferencji prasowej„Tempo wzrostu ostatnio zwolniło w Chinach, głównie z powodu słabszych niż oczekiwano inwestycji prywatnych”, co wskazuje, że eksport spadł ostatnio po dobrych wynikach w pierwszym kwartale.

„Ogólny obraz wzrostu gospodarczego w Chinach przedstawia spowolnienie gospodarcze i jest to zgodne z naszymi prognozami z kwietnia” – powiedział, zauważając, że „zaktualizowana perspektywa” dla Chin zostanie odzwierciedlona w kolejnej Światowej Prognozie Gospodarczej MFW.

– Jihe Lee

19 godzin temu

Indeks cen producentów rośnie mniej niż oczekiwano

7 godzin temu

Australia mianuje Michaela Bullocka nowym prezesem banku centralnego

Ministerstwo Skarbu Australii ogłosiło w piątek, że zastępca gubernatora RBA, Michael Bullock, został mianowany nowym szefem banku centralnego.

Jest następcą Philipa Lowe’a, którego kadencja kończy się 17 sierpnia – czyli prawie 43 lata w banku. Skarbnik Jim Chalmers nazwał nominację Pollocka „idealną równowagą między oferowaniem wyjątkowego doświadczenia i wiedzy a oferowaniem świeżej perspektywy przywództwa”.

Nominacja Pollocka oznacza, że ​​RBA obejmie stanowisko wicegubernatora, które rząd zapowiedział w nadchodzących miesiącach.

– Lim Hwi Ji

7 godzin temu

Waller z Fed mówi, że potrzebne są jeszcze dwie podwyżki, aby obniżyć inflację

Gubernator Rezerwy Federalnej Christopher Waller wyraził potrzebę podniesienia stóp procentowych jeszcze dwukrotnie, aby sprowadzić inflację do celu.

„Widzę dwa dodatkowe 25-punktowe podwyżki zakresu docelowego w ciągu pozostałych czterech spotkań w tym roku, które są konieczne, aby inflacja zbliżała się do naszego celu” – powiedział w przemówieniu na Uniwersytecie Nowojorskim w czwartek.

Opisał najnowszy odczyt CPI pokazujący spadającą inflację jako „powitalną” wiadomość, dodając, że „pojedynczy punkt danych nie stanowi trendu”.

„Będę musiał zobaczyć, jak ta poprawa się utrzyma, zanim będę mógł mieć pewność, że inflacja zwolniła” – powiedział.

– Jihe Lee

7 godzin temu

CNBC Pro: „Niezaprzeczalnie kolosalna” okazja: Bank of America ogłasza światowych zwycięzców sztucznej inteligencji

Bank of America określił możliwości AI w branży oprogramowania jako „niewątpliwie ogromne” i ocenił europejskie firmy z tego sektora.

„Postrzegamy sztuczną inteligencję ogólną jako szansę dla branży oprogramowania na czerpanie potencjalnego wzrostu przychodów poprzez lepszą propozycję wartości i monetyzację danych, a także lepszą produktywność” – powiedział bank.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Lucy Handley

13 godzin temu

READ  Tunel Teda Williamsa został dwukrotnie zamknięty z powodu dostaw narządów z lotniska Logan

S&P 500 zyskał ponad 3% od początku podwyżki cen

Innym byczym sygnałem dla rynku jest to, że S&P 500 wzrósł teraz o 3,3%, odkąd Fed zaczął podnosić stopy procentowe w marcu 2022 r. Ruch ten pojawia się, gdy inwestorzy cieszą się z perspektyw, że bank centralny okiełzna inflację bez pogrążania gospodarki w recesji.

Zobacz listę…

SPX odkąd Fed zaczął podnosić stopy procentowe

„Po raz pierwszy w 2023 roku wielu klientów pyta nas, czy uważamy, że S&P 500 jest na dobrej drodze do osiągnięcia ATH przed końcem roku. Zgadzam się” – napisał John Flood z Goldman Sachs. Uwaga Śr.

— Freda Imberta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *