Wiadomości giełdowe: aktualizacje na żywo

godzinę temu

Rynki europejskie otwierają się w sposób mieszany

Rynki europejskie rozpoczęły nowy tydzień handlowy na mieszanym terytorium, a paneuropejski indeks Stoxx 600 nieznacznie wzrósł, osiągając poziom o 0,03%.

Brytyjski indeks FTSE 100 wzrósł o 0,07% do 8 439, niemiecki DAX spadł o 0,13% do 18 748, francuski CAC spadł o 0,4% do 8 216, a włoski FTSE MIB wzrósł o 0,4% do 34 808.

6 godzin temu

Według doniesień Chiny realizują plany sprzedaży długoterminowych obligacji o wartości 138 miliardów dolarów

Według doniesień Financial Times i Reuters Chiny rozpoczęły plany sprzedaży długoterminowych obligacji o wartości 1 biliona juanów (138,24 miliarda dolarów).

„Financial Times” podał Ludowy Bank Chin „zwrócił się do brokerów o radę w sprawie wyceny sprzedaży pierwszej partii obligacji skarbowych”.

Tymczasem Reuters podał, że obligacje będą emitowane od 17 maja, powołując się na źródła, które podają, że będzie to 300 miliardów juanów w przypadku obligacji 20-letnich, 600 miliardów juanów w przypadku obligacji 30-letnich i 100 miliardów juanów w przypadku obligacji 50-letnich.

Te ultradługoterminowe obligacje, ogłoszone w marcu, mają na celu finansowanie dużych projektów zgodnych ze strategiami krajowymi.

Obligacje te zostały wcześniej wyemitowane tylko trzy razy: podczas azjatyckiego kryzysu finansowego w 1998 r., w celu dokapitalizowania China Investment Corporation w 2007 r. oraz podczas pandemii Covid-19 w 2020 r.

– Lim Hui Ji

7 godzin temu

Mówi się, że Shein przyspiesza przygotowania do IPO w Londynie pomimo przeszkód w USA

Chińska firma Shein intensyfikuje przygotowania do wejścia na giełdę w Londynie po próbie wejścia na giełdę w Nowym Jorku napotkanej na wyzwania regulacyjne. Poinformował Reuterspowołując się na źródła zaznajomione ze sprawą.

Z raportu wynika, że ​​sprzedawca detaliczny fast fashion planuje złożyć dokumenty na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych (LSE) już w tym miesiącu i poinformuje chiński organ nadzoru papierów wartościowych o lokalizacji pierwszej oferty publicznej.

READ  Giełdy azjatyckie wzrosły dzięki zakładom Fed na stopy procentowe i ponownemu otwarciu Chin w celu podniesienia juana

Pod koniec listopada Shein złożył wniosek o pierwszą ofertę publiczną w USA, wyceniając ją na 66 miliardów dolarów.

— Shreyashi Sanyal, Reuters

9 godzin temu

Inflacja w Chinach w kwietniu była nieco wyższa od oczekiwań

Ceny konsumpcyjne w Chinach rosły szybciej niż oczekiwano, a… Indeks cen konsumpcyjnych Dane Głównego Urzędu Statystycznego pokazały, że w sobotę kwiecień zanotował wzrost o 0,3% rok do roku.

Było to więcej niż prognoza ekonomistów ankietowanych przez Reuters na poziomie 0,2% i więcej niż wzrost o 0,1% odnotowany w marcu.

osobno, Wskaźnik cen producentów w Chinach Zmniejszyła się o 2,5% w porównaniu do kwietnia ub. roku, wobec spadku o 2,8% w poprzednim miesiącu.

– Lim Hui Ji

11 godzin temu

Akcje staną w tym tygodniu w obliczu głównego punktu zwrotnego wraz z kwietniowymi danymi o inflacji

Środowy raport o CPI da bardzo potrzebny wgląd w kierunek, w jakim Fed będzie obierał politykę pieniężną.

Inflacja wzrosła w ostatnich miesiącach i wzbudziła obawy, że presja cenowa może ponownie stale rosnąć. Prezes Fed Jerome Powell powiedział w zeszłym miesiącu, że kolejnym krokiem Fed prawdopodobnie nie będzie podwyżka stóp procentowych, i ponownie potwierdził podejście oparte na danych. Nastroje poprawiły akcje, które osiągnęły stabilną pozycję dzięki dobremu sezonowi wyników za pierwszy kwartał.

Jednakże środowy odczyt CPI będzie dla inwestorów papierkiem lakmusowym, czy podwyżka stóp nie wchodzi w grę.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Briana Evansa

12 godzin temu

Kontrakty terminowe na akcje niewiele się zmieniły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *