Jerry Seinfeld: Studenci uniwersytetu wychodzą, aby zaprotestować przeciwko wsparciu komika dla Izraela

Dziesiątki studentów wyszło na zewnątrz, gdy Jerry Seinfeld miał w niedzielę wygłosić przemówienie inauguracyjne na Duke University.

Na filmach opublikowanych w mediach społecznościowych widać studentów opuszczających boisko w Karolinie Północnej, aby zaprotestować przeciwko wojnie Izraela w Gazie, po przedstawieniu komika przez prezydenta księcia Vincenta Price’a.

Słychać było, jak niektórzy uczniowie machali palestyńskimi flagami i krzyczeli: „Jerry! Nocnik!”

Dziesiątki studentów wyszło w niedzielę, gdy Jerry Seinfeld wygłaszał przemówienie inauguracyjne na Uniwersytecie Duke (AP)

Seinfeld publicznie wspierał Izrael po ataku Hamasu 7 października, a w grudniu odwiedził kibuc, aby spotkać się z rodzinami zakładników. Podczas rozmów prasowych „nietypowo głośno” mówił o swoim wsparciu dla swojego nowego filmu Unfrosted. New York Timesa zgłoszone.

Komik, który otrzymał tytuł doktora honoris causa od Duke’a, w swoim przemówieniu pominął kwestię stanowiącą centrum protestów. W pewnym momencie wspomniał o swoim żydowskim pochodzeniu, co wywołało aplauz publiczności.

„Dorastałem jako żydowski chłopiec z Nowego Jorku” – powiedział. „To przywilej, jeśli chcesz zostać komikiem”.

Przed stadionem Duke’a w kampusie w Durham studenci popierający Gazę skandowali: „Wyjedźcie, wycofajcie się, nie przestaniemy, nie spoczniemy”.

W ten weekend w całym kraju wybuchły mniejsze protesty propalestyńskie, podczas których w szkołach wyższych i uniwersytetach od Karoliny Północnej po Kalifornię odbywały się ceremonie inauguracyjne.

W szkole konkurencyjnej Duke’a, Uniwersytecie Karoliny Północnej w Chapel Hill, protestujący zwolennicy Gazy spryskali schodami budynku czerwoną farbą na kilka godzin przed ceremonią rozpoczęcia szkoły i skandowali na terenie kampusu, podczas gdy studenci pozowali do zdjęć w jasnoniebieskich sukniach rozdania dyplomów. Wiadomości i widz zgłoszone.

Logo Apple TV+

Oglądaj Apple TV+ za darmo przez 7 dni

Tylko nowi subskrybenci. 8,99 GBP/miesiąc. Po bezpłatnym okresie próbnym. Plan będzie automatycznie odnawiany do momentu anulowania

Spróbuj za darmo

Około 100 studentów i członków rodzin wyszło na ceremonię na Uniwersytecie Virginia Commonwealth podczas przemówienia republikańskiego gubernatora Glenna Younga popierającego Palestyńczyków, podczas gdy inni trzymali transparenty protestujące przeciwko jego polityce w zakresie edukacji. WRIC-TV.

Gubernator Youngin, który początkowo otrzymał tytuł doktora honoris causa, nie wydawał się zwracać do studentów opuszczających wydarzenie.

Podczas swojego przemówienia powiedział: „Świat potrzebuje waszej muzyki. Wy wszyscy będziecie symfonią. Uczyńcie z niej arcydzieło.

Studenci Virginia Commonwealth University wyszli po ukończeniu studiów, gdy republikański gubernator przemawiał w sobotę (Studenci Krajowi na rzecz Sprawiedliwości w Palestynie)

Na Uniwersytecie Wisconsin-Madison niewielka grupa demonstrantów zorganizowała cichy protest podczas rozpoczęcia meczu na stadionie Camp Randall. Zdjęcie, opublikowane Dziennik stanu Wisconsin, Pokazywało około sześciu osób spacerujących tyłem stadionu, dwie z nich niosły palestyńską flagę.

Rzecznik policji kampusowej Mark Lovicott powiedział, że grupa, prawdopodobnie studenci, ponieważ mieli na sobie czapki i fartuchy, „była w pewnym stopniu prowadzona, ale odeszła sama”. Nie aresztowany.

Propalestyńscy protestujący na kampusie mieli okazję do 1 lipca porozumieć się z „decydentami” kontrolującymi inwestycje uniwersyteckie, po tym jak zgodzili się w piątek na trwałe zlikwidowanie ich dwutygodniowego obozowiska i nie zakłócanie ceremonii zakończenia studiów. Uczelnia zgodziła się zwiększyć wsparcie dla naukowców i studentów dotkniętych wojnami w Gazie i na Ukrainie.

Na Uniwersytecie Teksasu w Austin student niósł palestyńską flagę podczas ceremonii rozpoczęcia i przez chwilę odmówił zejścia ze sceny, po czym został wyprowadzony przez ochronę.

Absolwenci szkoły prawniczej UC Berkeley w ramach protestu podczas rozpoczęcia studiów prawniczych UC Berkeley w greckim teatrze w Berkeley nosili koszulki z napisem „UC DIVEST”. (ONLINE_TAK)

Na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley niewielka grupa propalestyńskich demonstrantów machała flagami i zaczęła skandować, po czym zaprowadzono ich na tył stadionu, gdzie dołączyli do innych. Kronika San Francisco. Nie było większych protestów, ale niektórzy uczestnicy wyrazili frustrację.

READ  Zimowa burza przynosi obfite opady śniegu i ekstremalne zimno w niektórych częściach Stanów Zjednoczonych

„Mam wrażenie, że nam to zrujnowali, że zapłaciliśmy za bilety i przyszliśmy pokazać absolwentom naszą dumę” – powiedziała Annie Ramos, której córka jest studentką. „Jest czas i miejsce, ale go nie ma”.

Sobotnie wydarzenia były mniej dramatyczne niż piątkowe na innych kampusach, kiedy zlikwidowano obozy protestujących zwolenników Gazy na Uniwersytecie Pensylwanii i Massachusetts Institute of Technology, a policja aresztowała dziesiątki osób. Do działań doszło kilka godzin po tym, jak policja wystrzeliła gaz łzawiący w podobny obóz na Uniwersytecie Arizony.

Powiązana prasa Od 18 kwietnia w ramach protestów na kampusach w USA zarejestrowano 75 przypadków aresztowań. W 57 szkołach wyższych i uniwersytetach aresztowano prawie 2900 osób.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *