Nowy Jork milczy dochodzenie dotyczące pieniędzy: Trump wykorzystuje dochodzenie pieniężne, aby opóźnić sprawę karną

Joe Radle/Getty Images

Były prezydent Donald Trump w Mar-a-Lago, 12 kwietnia 2024 r. w Palm Beach na Florydzie.CNN

Używany przez byłego prezydenta Donalda Trumpa Jego pierwszy proces karnyRozpoczęcie procesu w Nowym Jorku zaplanowano na poniedziałek, aby opóźnić rozprawę przysięgłych w sprawie najpoważniejszych zarzutów federalnych na Florydzie.

W ramach ostatniej próby wykorzystania sprzecznego harmonogramu rozpraw Trump zwrócił się w sobotę do sędziego okręgowego USA Eileen Cannon o przesunięcie majowego terminu na rozpatrzenie tajnych dowodów w sprawie karnej. Posiadłość A-Lago.

Trump nie dotrzyma terminu – stwierdzili we wniosku jego prawnicy, ponieważ stanie przed sądem na Manhattanie w związku z zarzutami federalnymi. To śledztwo – w sprawie zarzutów, że Trump sfałszował dokumentację biznesową, aby zatuszować ukryte płatności w celu zatuszowania rzekomego romansu z gwiazdą filmów dla dorosłych przed wyborami w 2016 roku – potrwa do czerwca.

Twierdzą jednak, że Trump i jego główni obrońcy, Todd Blanche i Emil Bowe, nie mogą być w dwóch miejscach jednocześnie.

„Prezydent Trump ma konstytucyjne prawo do obecności na rozprawie w Nowym Jorku, w związku z czym nie może uczestniczyć w pracach dotyczących ważnych obszarów jego obrony” – napisali prawnicy Trumpa w piśmie skierowanym do Cannona.

Kiedy zespół prawny byłego prezydenta wejdzie w poniedziałek na salę sądową na Manhattanie, sprawa dotycząca dokumentów Mar-a-Lago zostanie gwałtownie zatrzymana. Sprawa dotycząca tajnych dokumentów utknęła w sądzie federalnym na Florydzie, a zespół obrońców Trumpa już radykalnie skrócił czas spędzony nad sprawą karną w ciągu ostatnich sześciu tygodni.

Cannon, który nadzoruje sprawę, nie wyznaczył jeszcze daty rozprawy, ma w kalendarzu kilka innych terminów i mnóstwo zaległych sporów prawnych, które musi jeszcze rozwiązać.

Ponadto wrażliwy charakter informacji przetwarzanych w sprawie utrudnia prawnikom podjęcie jakiejkolwiek pracy poza Florydą. Następny krok w ich pracy będzie wymagał szczegółowych rozmów między Trumpem a jego zespołem prawnym w bezpiecznym ośrodku w odległym Fort Pierce na Florydzie, twierdzą osoby zaznajomione z zespołem prawnym Trumpa.

READ  Wynik Buccaneers vs Chiefs: aktualizacje na żywo, statystyki meczów, najważniejsze wydarzenia, transmisje „Sunday Night Football”

W sobotnim zgłoszeniu prawnicy Trumpa stwierdzili, że dotrzymanie terminu ponownego przesłuchania zeznań „wymagałoby długich tajnych oświadczeń i dużej ilości czasu w SCIF na przygotowanie i omówienie tych oświadczeń, czego Prezydent Trump i jego prawnicy nie mają podczas procesu, który ma się rozpocząć w Nowym Jorku.”

Prokuratorzy federalni z biura specjalnego prokuratora również starają się utrzymać presję w tej sprawie na Florydzie, dając Cannonowi jasno do zrozumienia, że ​​ich zdaniem zespół Trumpa powinien być gotowy na swoje argumenty dotyczące tajnych akt już znajdujących się w sprawie dotyczącej bezpieczeństwa.

„Od miesięcy traktują odkrycie jako tajne… i są w tym bardzo zaangażowani” – powiedział adwokat Jay Pratt podczas marcowej rozprawy, dodając, że walka o tajne dokumenty „prowadzi do tego, w jaki sposób sprawa zostanie przedstawiona na rozprawie”. ”

W sobotnim zgłoszeniu prawnicy Trumpa przekazali, że biuro specjalnego prokuratora wskazało, że „nie przychyla się” do wniosku o przesunięcie terminu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *