Wygląda na to, że napastnik z Sydney „skupiał się na kobietach” podczas ataku nożem w centrum handlowym | wiadomości ze świata

Policja twierdzi, że Joel Cauchi zabił sześć osób, w tym pięć kobiet, i że większość rannych to także kobiety.


Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 r. o godzinie 01:00 czasu brytyjskiego

Policja twierdzi, że mężczyzna, który dźgnął nożem sześć osób w centrum handlowym w Sydney, najprawdopodobniej miał na celu kobiety.

Joela KochiPolicja zidentyfikowała 40-latka jako mężczyznę, który w sobotnie popołudnie wyjął nóż z plecaka w centrum handlowym Westfield w Bondi Junction i zabił pięć kobiet oraz ochroniarza.

Zatrzymano go dopiero, gdy został zastrzelony przez inspektor policji Amy Scott, która przed atakiem sprawdzała pozwolenia na sprzedaż alkoholu w hotelach.

W poniedziałek rano australijska stacja ABC zapytała komisarz policji Nowej Południowej Walii Karen Webb o materiał filmowy z masakry, na którym Cauchi atakował kobiety.

Odpowiedziała: „Te filmy mówią same za siebie, prawda?”

„Dla mnie jest jasne i jest jasne dla śledczych, że jest to obszar zainteresowań, w którym sprawca najwyraźniej skupiał się na kobietach i unikał mężczyzn.

Dodał: „Pięć ofiar to kobiety i większość ofiar w szpitalu również stanowiły kobiety”.

Czytaj więcej:
Ujawnianie nazwisk pięciu ofiar ataku nożem w centrum handlowym w Sydney
Kim jest „bohater” policjant, który w pojedynkę zatrzymał napastnika z Sydney, Joela Cucciego?

„Nie wiemy, co siedziało w głowie sprawcy, dlatego teraz ważne jest, aby śledczy spędzili dużo czasu na przesłuchaniach osób, które go znały, przebywały w jego pobliżu i były blisko niego, abyśmy mogli uzyskać pewien pogląd. tego, co robił.” Może myślał.

„Niekoniecznie się o tym dowiemy, ale będziemy musieli ocenić opinie tych, którzy to wiedzą”.

Policja stwierdziła, że ​​Kauchi cierpi na problemy psychiczne, a śledczy nie traktują ataku jako związanego z terroryzmem.

Napastnik w centrum handlowym Bondi uchwycony kamerą

Wkrótce po ataku jego rodzina wydała oświadczenie, w którym określiła jego działania jako „naprawdę przerażające” i dodała, że ​​„nadal próbują zrozumieć, co się stało”.

READ  Elon Musk kontra Australia: Walka zaostrza się w związku z nagraniem wideo przedstawiającego atak nożem na kościół w Sydney w programie X

Powiedzieli: „Jesteśmy w kontakcie zarówno z policją Nowej Południowej Walii, jak i policją w Queensland i nie mamy żadnych problemów z funkcjonariuszem policji, który zastrzelił naszego syna, ponieważ wykonywała swoją pracę jedynie, by chronić innych, i mamy nadzieję, że tak jest. dobrze sobie radzić.” .

Ofiarami Kochi są Ashley Judd (38 l.), Don Singleton (25 l.), Jade Young (47 l.), Bekria Darshia (55 l.) i ochroniarz Faraz Tahir (30 l.). Szósta ofiara nie ma rodziny w Australii, a policja próbuje skontaktować się z jej krewnymi za granicą.

Dwunastu innych zostało zabranych do szpitala z ranami kłutymi, a czterech z nich zostało już zwolnionych.

Wśród osób nadal przebywających w szpitalu było dziewięciomiesięczne dziecko pani Goode, którego w poniedziałek jego stan był stabilny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *