Google Pixel 9 może otrzymać satelitarną funkcję SOS podobną do Apple

Możliwe, że Google doda funkcję bardzo podobną do awaryjnego SOS firmy Apple do Pixela 9 i kolejnego Pixela Folda. Tak twierdzi przeciekacz Kamila Wojciechowska, która pisze do Ciało robota Firma będzie współpracować z T-Mobile, aby oferować tę funkcję, ale może później dodać innych dostawców usług.

Podobnie jak system Apple’a, funkcja SOS Google’a podobno zadaje przyszłym właścicielom Pixela serię pytań mających na celu ustalenie, co się dzieje, zamiast pozwalać użytkownikom na wypowiedzenie się. Wideo w Ciało robota W artykule pokazano animację, którą Google pokaże użytkownikom, aby pomóc im w dopasowaniu telefonu do satelity.

Według Wojciechowskiej oto niektóre z pytań, jakie zada reporter:

T-Mobile ogłosił, że ponad rok temu nawiązał współpracę ze SpaceX w zakresie usługi przesyłania wiadomości satelitarnych, ale nie podał cen, a od stycznia nadal znajdował się w fazie testów. W zeszłym roku programista odkrył kod wiadomości Google wskazujący, że funkcja jest już w drodze do firmy Garmin jako dostawcy. Firma Garmin oferuje taką usługę dla swoich urządzeń do dwukierunkowego przesyłania wiadomości InReach korzystających z sieci satelitarnej Iridium, która według Iridium może dotrzeć „w dowolne miejsce na Ziemi”.

Jednak niezależnie od tego, czy jest oferowana przez T-Mobile, czy Garmin, funkcja niekoniecznie będzie bezpłatna — na przykład Garmin kosztuje 15 dolarów miesięcznie na początek. Ponownie, Apple w tej chwili wspiera swoje usługi i Google prawdopodobnie też to robi.

READ  Microsoft podpisał umowę na grę Nvidia, aby uspokoić organy regulacyjne w związku z fuzją Activision

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *