Helldivers 2 wycofany ze 177 krajów ze względu na wymagania dotyczące łączności PSN, „rozwiązania rozmów” Arrowhead

Ponieważ rankingi Helldiver 2 na Steamie stale spadają, najlepiej sprzedająca się gra akcji Arrowhead została wycofana z około 177 krajów w wyniku nowych wymagań dotyczących łączenia kont PSN, które wywróciły do ​​góry nogami rzeszę fanów.

Egipt, Gruzja, Jamajka i Maroko to tylko niektóre z godnych uwagi krajów, w których Helldivers 2 nie można już kupić ze względu na niedostępność PSN, co wywołuje zamieszanie wśród fanów. Japonia również znajduje się na liście krajów, ale według SteamDB ma oddzielny pakiet i jest nadal dostępna, chociaż użytkownicy nie mogą kupić „wersji globalnej”.

Tymczasem najnowsze recenzje Helldivers 2 na Steamie są obecnie „bardzo negatywne” w związku z ciągłym bombardowaniem recenzji przez fanów. W piątek dyrektor generalny Arrowhead, Johan Bilstedt, przeprosił za ten wymóg w oświadczeniu opublikowanym w All this i mam nadzieję, że to zrobimy. Zrób to i odzyskaj pewność siebie, zapewniając ciągłe, wspaniałe wrażenia z gry. Chcę po prostu tworzyć świetne gry!

Kontrowersje rozpoczęły się w piątek, kiedy firma Sony Interactive Entertainment ogłosiła, że ​​zakończył się „okres karencji”, w którym Helldivers 2 nie musiał łączyć się z kontem PSN. Od 6 maja wszyscy nowi gracze Helldivers 2 na Steamie będą musieli połączyć swoje konta Steam z PSN. Obecni gracze Steam zaczną widzieć obowiązkowy login 30 maja.

Wymóg ten wywołał ostry sprzeciw w Internecie wobec SIE, który trwał przez cały weekend.

„Co za pieprzona grupa” – napisał Niezależny programista Rami Ismail na X/Twitterze. „Mimo całej mojej krytyki Steama, niewiarygodne jest, że zdecydowali się uderzyć na bzdury Sony, aby mieć pewność, że nikt nie dostanie gry, której nie można używać z powodu niezwykle ograniczonego dostępu Playstation na całym świecie. Absolutnie okropne decyzje podejmowane przez Sony.

READ  W Galaxy S24 wyciekły szczegóły dotyczące funkcji edycji zdjęć AI

PlayStation nie odpowiedziało jeszcze na kontrowersje dotyczące połączenia kont.

Arrowhead to „rozmawiające rozwiązanie” dla PlayStation

Do piątku Helldivers 2 było znaczącym zwycięstwem SIE, zdobywając tytuł Gry Roku za doskonałe zaangażowanie w społeczność. Jak dotąd była to jedna z najlepiej sprzedających się gier 2024 roku Szacuje się, że do marca 2024 r. sprzedano 8 milionów egzemplarzy. Teraz jego przyszłość może stanąć pod znakiem zapytania, gdy fani nagle włączą tę niezwykle popularną grę.

Wśród oburzenia Billstedt powiedział, że Arrowhead pracuje nad rozwiązaniem, ale studio nie ma ostatniego słowa.

„Czy to właściwy moment, aby zatweetować „co?” Nie macie telefonów?” – zapytał Billstedt na X/Twitterze, nawiązując do Słynne odkrycie Diablo Immortal. „Poważna uwaga: rozmawiamy o rozwiązaniach z PlayStation, szczególnie dla krajów spoza PSN. Twój głos został usłyszany i robię wszystko, co w mojej mocy, aby zabrać głos w imieniu społeczności – ale nie mam ostatniego słowa. .”

Dyrektor generalny Arrowhead, który aktywnie współpracuje z fanami od premiery Helldivers 2, od początku kontrowersji jest ponury, a nawet nieco poetycki. „Budząc się i widząc wczorajsze słońce zastąpione przez ponurą mżawkę i drżący wiatr, myślę o tym, jak spędzałem czas w tych kilku rzadkich chwilach, kiedy wszystko było dobrze”.

„Jednak deszcz jest niezbędny do wzrostu, który zmienia wiosnę w lato. Muszę tylko poczekać, aż wróci słońce”.

Kat Bailey jest dyrektorką wiadomości IGN i współgospodarzem Nintendo Voice Chat. Czy masz jakieś rady? Wyślij jej bezpośrednią wiadomość na adres @the_katbot.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *