Zamieć przynosi obfite opady śniegu i zamieci na Równinach i Środkowym Zachodzie

cnnpogoda

Ostrzeżenia dotyczące zimowej pogody rozszerzyły się od Nowego Meksyku po Wielkie Jeziora.CNN

A Potężna zimowa burza Zamieć nawiedzi części Central Plains i we wtorek zrzuci pokrywy śnieżne od Kolorado po Minnesotę, grożąc powszechnymi przerwami w dostawie prądu i zdradliwymi warunkami na drogach.

We wtorek burza przejdzie przez Środkowy Zachód i Wielkie Jeziora. Następnie skręca na północny wschód, gdzie ok 160 000 Po tym, jak w weekend spadło kilka stóp śniegu, domy i firmy nadal nie miały prądu.

W poniedziałek ostrzeżenie przed zamieciami zostało rozszerzone z północnego Kolorado i Kansas na części Minnesoty, Nebraski i Południowej Dakoty. Według National Weather Service na tych obszarach może spaść od 2 do 10 cali śniegu, a w niektórych miejscach nawet ponad stopę.

Zimowe burze przyniosły śnieg do niektórych miast Mieli całą zimęOczekuje się, że ostatnia burza będzie miała długoterminowe skutki niż poprzednie.

Krajowa Służba Meteorologiczna ostrzega, że ​​w niektórych obszarach podróżowanie może stać się „prawie niemożliwe”, ponieważ burze przechodzą przez Równiny i górny Środkowy Zachód, powodując oblodzenie dróg i brak opadów.

W niedzielę wieczorem marznący deszcz i deszcz ze śniegiem spowodowały, że i tak już śliskie warunki na drogach w niektórych częściach Nebraski. Biuro Służby Meteorologicznej Powiedziano w North Flat. Prawdopodobne są bardzo poważne zaciemnienia, gdy deszcz zmieni się w śnieg.

Niepokój budzą także powszechne przerwy w dostawie prądu, ponieważ silne wiatry i nagromadzenie ciężkiego, mokrego śniegu mogą uszkodzić linie energetyczne i drzewa – podała służba pogodowa.

Ostrzeżenia przed burzami zimowymi rozciągają się od Nowego Meksyku po Wisconsin i Dakotę, gdzie możliwe są opady śniegu o grubości od 4 do 12 cali.

W zeszłym tygodniu burza zrzuciła śnieg z Równin Północnych na północny wschód. W niektórych stanach, w tym w Maine, New Hampshire i Vermont, spadło ponad dwie stopy śniegu.

O Do niedzielnego wieczoru na północnym wschodzie 160 000 domów i firm było pozbawionych prądu. PowerOutage.us. Większość przerw ma miejsce w Maine, gdzie jest ich około 120 000 byli w ciemności. Ponad 25 tys w New Hampshire i prawie 15 000 Awarie wystąpiły także w Nowym Jorku.

Central Maine Power zgłosiła zerwanie kilku linii energetycznych w stanie Maine z powodu burzy. Przedsiębiorstwo energetyczne poinformowało, że w niedzielę jego załogi odebrały ponad 700 wezwań alarmowych w związku z problemami, w tym zablokowanymi drogami i zerwanymi liniami.

Chociaż przedsiębiorstwo użyteczności publicznej w stanie Maine przywróciło zasilanie Więcej niż 50% Od niedzielnego wieczoru klienci dotknięci burzą i prace naprawcze na najbardziej dotkniętych obszarach przybrzeżnych będą kontynuowane do środy – dodał.

Obejrzyj tę interaktywną zawartość na CNN.com

Niektórzy obserwatorzy nieba w północnych Stanach Zjednoczonych mogli mieć szczęście zobaczyć zorzę polarną, czyli zorzę polarną, w niedzielę w nocy dzięki rzadkiej burzy geomagnetycznej.

Burza geomagnetyczna to duże zaburzenie zewnętrznego pola magnetycznego Ziemi, zwykle spowodowane silnym wypływem wiatru słonecznego ze Słońca, znanym jako „koronalny wyrzut masy”. Służba Geologiczna Stanów Zjednoczonych.

Wydarzenie to zwiększyło szansę zobaczenia zorzy polarnej na północno-zachodnim Pacyfiku, na Północnych Równinach, Wielkich Jeziorach i północno-wschodniej części kraju w niedzielny wieczór.

Miasta na północ od linii wzroku to Seattle, Chicago, Minneapolis, Detroit, Milwaukee, Buffalo i Portland. Według Instytutu Geofizycznego Alaski oczekuje się, że aktywność zorzy polarnej będzie wysoka na całej Alasce, dzięki czemu światła będą widoczne od Utkiakwik na południe do Kodiak i King Salmon – jeśli pozwoli na to pogoda.

Burze mogą powodować zakłócenia na Ziemi Zanik częstotliwości radiowej i problemy z GPS.

READ  Możesz teraz zainstalować następną dużą aktualizację systemu Windows 11 nieco wcześniej

Została oceniona jako szczególnie silna burza geomagnetyczna Poziom 5 to G4 Niedzielne popołudnie. Według Centrum Prognoz Pogody Kosmicznej burze o tej sile występują średnio tylko przez 60 dni w ciągu 11 lat. W poniedziałek wczesnym rankiem o godzinie 5:00 stopień burzy został obniżony do poziomu G3.

CNN Wkład w powstanie tego raportu wnieśli Samantha Beach i Nic F. Anderson z CNN.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *