Wiadomości na żywo: Chiny mają już za sobą szczyt Covid-19, powiedział wicepremier na wiecu w Davos

Czeski minister przemysłu i handlu powiedział, że Europa „z powodzeniem rozwiązuje” kryzys energetyczny po rosyjskiej inwazji na Ukrainę, przy pomocy niższego popytu i interwencji cenowych.

Joseph Sekela, który przewodniczył Radzie Europejskich Ministrów Energii w drugiej połowie ubiegłego roku, powiedział Światowemu Forum Ekonomicznemu w Davos, że kontynent miał problemy z powodu rosyjskich ograniczeń w dostawach energii i presji środowiskowej na hydroenergetykę.

Zeszłego lata ceny gazu osiągnęły szczyt 350 euro za megawatogodzinę. Powiedział: „Europa musiała rozwiązać ten problem i to pomyślnie”.

Powiedział, że europejskie hurtowe ceny gazu spadły we wtorek do 53 euro za MWh, podkreślając sukces reakcji regionu.

„Europa wykazała jedność pod ogromną presją iw bardzo krótkim czasie interweniowała pakietem środków mających na celu uspokojenie cen i zrównoważenie podaży i popytu” – powiedział Sekela.

Dodał, że drużyny od lata są „jak niebo kontra piekło”. „Cóż, Niebo nie jest już tak przystępne jak kiedyś [Russia’s invasion]Ale jest przystępny cenowo”.

Fatih Birol, szef Międzynarodowej Agencji Energetycznej, pogratulował krajom europejskim wysiłków na rzecz powstrzymania popytu i przetrwania tej zimy, ale zakwestionował odczucia niektórych europejskich ministrów, że kryzys energetyczny został rozwiązany.

Birol powiedział, że Europa wykonała „doskonałą robotę”. „Ciepła zima trochę ci pomogła, trzeba być szczerym.”

Birol zaapelował o dalszy rozwój czystej energii, aby zapewnić bezpieczeństwo energetyczne w nadchodzących miesiącach i latach.

READ  Były dyrektor Coinbase został skazany na dwa lata więzienia w amerykańskiej sprawie dotyczącej wykorzystywania informacji poufnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *