Akcje trzęsą się, gdy inwestorzy wkraczają w sezon wysokich zysków

Amerykańskie akcje walczyły o kierunek na otwarciu we wtorek po krótkim, ale pracowitym tygodniu wypełnionym zyskami spółek na Wall Street.

S&P 500 (Bibliografia) wzrósł o 0,1%, podczas gdy Dow Jones Industrial Average (Bibliografia) w dół o 50 punktów lub 0,2%. Zaawansowany technologicznie Nasdaq Composite (^ IXIC) był tuż powyżej progu rentowności.

Reszta wyników sektora finansowego będzie spływać w czasach, gdy megabanki zwrócą wszystkie oczy na Goldman Sachs.GS) i Morgana Stanleya (PaniA Nudna runda kwartalnych aktualizacji Od kolegów z zeszłego weekendu.

A nagrany przez Goldman Sachs Większy niż oczekiwano spadek o 69%. W zyskach czwartego kwartału zawieranie transakcji odnotowało znaczny spadek przychodów i wyższą rezerwę na straty kredytowe. Akcje spadły o 2,3% na początku handlu.

Morgan Stanley tymczasem A Mniejszy spadek niż oczekiwano w zysku. Podobnie jak jego odpowiednicy z Wall Street, bank odnotował spadek przychodów z bankowości inwestycyjnej, ale wyższy dochód netto z tytułu odsetek i rekordowy kwartał w działalności związanej z zarządzaniem majątkiem pomogły poprawić ogólne wyniki. Akcje wzrosły o 4%.

Wraz z danymi Netflixa, w najbliższych dniach wzrosną również raporty o zarobkach z innych sektorów.NFLX) skupić się na czwartek. Ta aktualizacja może być możliwą oznaką nadchodzących wyników sektora technologicznego, które rozpoczną się na dobre w przyszłym tygodniu.

Oczekuje się, że S&P 500 odnotuje spadek zysków w czwartym kwartale rok do roku o 3,9%. Dane z badań FactSet. Oznaczałoby to pierwszy roczny spadek zarobków odnotowany przez indeks od spadku o 5,7% w trzecim kwartale 2020 r.

„Spodziewamy się, że zyski osiągną centralny punkt w przyszłości, w którym reakcje na zyski będą się rozszerzać, podczas gdy reakcje na inflację/FOMC spowalniają” – napisali w piątkowej notatce Savitha Subramanian i Ozung Guan z Bank of America.

Handlowcy pracują na parkiecie nowojorskiej giełdy papierów wartościowych (NYSE) 5 stycznia 2023 r. w Nowym Jorku, USA. REUTERS/Andrew Kelly

Światowi liderzy biznesu Zbiórka na wzgórzach DavosSzwajcaria, w tym tygodniu Światowe Forum Ekonomiczne. Perspektywa globalnej recesji, wyzwania po pandemii, zmiana klimatu i kryzys w Europie Wschodniej są na pierwszym miejscu w kalendarzu polityków, dyrektorów generalnych i miliarderów. Obecna była Christine Lagarde, prezes Europejskiego Banku Centralnego.

READ  Rodzina Monique Munoz osiedliła się w wypadku samochodowym

Przyszły tydzień będzie zajęty Fedspeakiem, ponieważ kilku członków Rezerwy Federalnej USA ma wygłosić uwagi w przemówieniach w całym kraju w nadchodzących dniach.

Rentowność amerykańskich obligacji skarbowych wzrosła we wtorek rano, a kluczowy 10-letni benchmark wzrósł o około 5 punktów bazowych do 3,55%.

Kontrakty terminowe na ropę nieznacznie wzrosły. O godzinie 6:55 ET kontrakty futures na ropę naftową West Texas Intermediate (WTI) kosztowały około 80 USD za baryłkę.

Wtorkowe ruchy nadchodzą po długim weekendzie, w którym amerykańskie rynki akcji i obligacji spadły Zamknięte w poniedziałek 16 stycznia, z okazji Dnia Martina Luthera Kinga Jr. W piątek trzy główne średnie Drugie zwycięstwo z rzędu zakończyło tydzień.

Zaawansowany technologicznie Nasdaq Composite odnotował 4,8% wzrost w ciągu tygodnia, podczas gdy S&P 500 i Dow Jones Industrial Average odnotowały najlepsze wyniki od listopada, odnotowując tygodniowe zyski odpowiednio 2,7% i 2%.

Alexandra Semenova jest reporterką Yahoo Finance. Śledź ją na Twitterze @alexandraandnyc

Kliknij tutaj, aby zapoznać się z najnowszymi trendami giełdowymi z witryny Yahoo Finance

Kliknij tutaj, aby uzyskać dogłębną analizę, w tym najnowsze wiadomości giełdowe i wydarzenia związane z ruchem akcji

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance

Pobierz aplikację Yahoo Finance Jabłko Lub Android

Śledź Yahoo Finance Świergot, Facebook, Instagram, Flipboard, LinkedinI Światło sieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.