Liverpool dominuje w Villarreal, ale drużyna Kloppa może wrócić do Ligi Mistrzów

Liverpool, Anglia – Nie daj się zwieść małej różnicy w punktacji. Zwycięstwo Liverpoolu 2:0 z Villarreal na Anfield było najbardziej jednostronnym półfinałem, jaki można było oglądać.

Ale 2-0 może wystarczyć, aby spełnić marzenie Liverpoolu o zdobyciu czterech głównych trofeów w jednym sezonie. Drużyna Unai Emery’ego wciąż ma 90 minut do końca drugiego meczu we wtorek, przełamując to wszystko i docierając do finału Ligi Mistrzów 28 maja w Paryżu, ale wiara, że ​​Liverpool ulegnie niewyobrażalnemu Villarrealowi, jest sprzeczna z wszelką logiką i statystykami. Walczący.

Streamuj ESPN FC codziennie na ESPN +
– Brak ESPN? Otrzymać natychmiastowy dostęp

„Jest 2-0 po przerwie [in the tie], „Jurgen Klopp powiedział.” To świetny przykład partytury, której musisz być w pełni świadomy. Musimy być w 100 procentach w dobrym nastroju i grać drugi mecz tak, jak graliśmy pierwszy. Wynik jest dobry, ale nie wygraliśmy.”

Ten mecz dał nam w ostatnich latach znaczące drugie mecze, w których Liverpool przełamał straty z Barceloną 3:0 i wygrał 4:0. Jeśli Villarreal zdoła pokonać drużynę Kloppa na Estadio de la Ceramica, będzie w tej samej lidze szoku, co ta niezapomniana noc na Anfield w maju 2019 roku.

Jednak fakt, że Liverpool nie zdołał przesunąć swojej dominacji na skraj zwycięstwa, oznacza, że ​​Villarreal, zwycięzcy Ligi Europejskiej poprzedniego sezonu, nadal są pewni siebie w rewanżowym meczu. „Żółta łódź podwodna” położyła kres europejskim ambicjom Arsenalu, Manchesteru United, Juventusu i Bayernu Monachium w ciągu ostatnich 12 miesięcy, więc Liverpool nie potraktuje ich lekko, ale właśnie dlatego drużyna Kloppa była tak kontrolowana podczas pierwszego noga. Liverpool nie lekceważył Villarreal.

Zarówno Juventus, jak i Bayern nie dostrzegły ryzyka Villarreal w kontrataku i zapłaciły wysoką cenę, ale Liverpool nie popełnił takiego błędu, a ich defensywna koncentracja była równie ważna. Pod koniec meczu Liverpool zanotował 20 bramek w porównaniu do wysiłku Villarreala. Według oficjalnych danych UEFA, Liverpool miał 93 ataki (Villarreal tylko 15) i wykonał 645 podań, dla kontrastu 182 zespół Emery’ego. Jeśli chodzi o posiadanie piłki, Liverpool cieszył się 68% w 90 minutach.

READ  Huragan Roslyn: Zachodni Meksyk przygotowuje się na niedzielne wyjście na ląd huraganu kategorii 3

Wygrali tylko 2-0, pomniejszone o stracone szanse oraz organizację i dyscyplinę defensywną Villarreal. W pierwszej połowie hiszpańska drużyna dała mistrzowską klasę w zakłócaniu atmosfery, spowalnianiu gry, marnowaniu czasu i nie pozwalaniu Liverpoolowi na grę w zwykłym, zapierającym dech w piersiach tempie. Podejście Villarreala sfrustrowało jego drużynę i uspokoiło publiczność – osiągnięcie na Anfield w noc Ligi Mistrzów – ale zawsze było wrażenie, że tama pęknie, jeśli Liverpool będzie dalej napierał.

Chodzi o zarządzanie grą i cierpliwość, którą ułatwia bycie Diego Alcondara W pomocy Liverpoolu, wraz z byłymi graczami Barcelony i Bayernu, nikt w czerwonej koszulce nie spanikował, gdy Villarreal próbował zdusić mecz. Było jednak jasne, że Liverpool był gotowy na zmianę biegów w pogoni za bramką otwierającą po tym, jak Fabinho spuścił bramkę na spalonym w 50. minucie, która miała miejsce trzy minuty później. Jordan Henderson„Dośrodkowanie trafiło w bramkarza” Geronimo Rully Po skierowaniu w stronę celu Pervis Estupinan.

Celem było przyniesienie ulgi i większej pilności Sadio Mane Dwie minuty później Liverpool podwoił przewagę Mohammed Salah. W mgnieniu oka krawat Villarreal był mocno założony i musiał trzymać się koniuszków palców. Andy Robertson Następnie zwolniony za bramkę spalonego i Wergiliusz von Dijk I Louis Diaz Obaj byli bliscy dodania gola, ale Villarreal przyjął porażkę dwoma bramkami.

Chociaż drużyna Liverpoolu straciła łącznie siedem bramek w ostatnich dwóch półfinałach wyjazdowych remisów Liverpoolu w rozgrywkach Globes 2018 i 2019, nie będzie w stanie zrezygnować z przewagi dwóch bramek w półfinale Ligi Mistrzów. Po wygranym 4:3 pierwszym meczu rywali z Premier League Manchesteru City, wyzwanie Liverpoolu, by zapewnić sobie jednobramkową przewagę nad Realem Madryt na Santiago Bernabeu w następną środę, nie jest niczym niezwykłym.

Globe przypomni swoim graczom o tamtej nocy przeciwko Barcelonie, kiedy nikt nie dał Liverpoolowi szansy, a Villarreal będzie zachęcał ich, by uważali na własne spektakularne odrodzenie.

READ  Tucker Carlson ma przeprowadzić wywiad z Putinem

„Widziałem Villarreal i sposób, w jaki byli zorganizowani, był dla mnie lekcją” – powiedział Klopp. „Nie możemy jednak zapominać, że my też jesteśmy dobrzy. To będzie trudne, ale najlepszym sposobem na pokonanie przewagi 2-0 jest zignorowanie jej i ponowne rozpoczęcie od 0-0”.

Villarreal i Emery mają większy opór i mają nadzieję, że mogą wywołać szok.

„[Liverpool] Dziś wieczorem będziemy bardziej cierpieć w Villarreal – powiedział Emery po meczu.

To może być prawda, ale prawda jest taka, że ​​Liverpool i ich fani mogą zacząć snuć plany dotyczące Paryża.