Roy Blunt mówi, że nie głosował na Gotanjiego Browna Jacksona

Sen. Roy Blunt został ostatnim republikaninem, który przybył do Sądu Najwyższego w niedzielę, aby sprzeciwić się nominacji Kodanjiego Browna Jacksona, który powiedział, że nie zgadza się ze swoim stanowiskiem sprawiedliwości.

„Mam wrażenie, że prezydent z pewnością miał wszelkie dobre intencje i wszelkie prawa w kampanii, by mówić o postawieniu pierwszej czarnej kobiety przed wymiarem sprawiedliwości. Myślę, że nadszedł czas, aby to się stało” – powiedział Republikanin z Missouri. ABC „W tym tygodniu”. „Miałem nadzieję, że mogę być jego częścią”.

Ale w rozmowach, jakie odbył z Jacksonem w Capitol Hill w zeszłym tygodniu, powiedział, że sędzia federalnego sądu okręgowego DC był „zdecydowanie wykwalifikowany” i miał „doskonałą osobowość”.

„Filozofią sądownictwa jest patrzenie na to, co mówi prawo, a nie na to, co mówi konstytucja, i przestrzeganie pewnych wytycznych, które pozwalają spojrzeć na konstytucję jeszcze bardziej. Zdarzają się przypadki, gdy elastyczny dokument, a nawet prawo , pokazuje, że to jej wizja” – powiedział Blunt.

Senator powiedział, że zostanie „na pewno” potwierdzony, a zobaczenie go podniesionego do Sądu Najwyższego było „punktem kulminacyjnym” dla kraju.

„Ale nie sądzę, by była sędzią, który wykonuje taką pracę, jaką sąd powinien wykonywać. Nie popieram jej. Ale rozumiem, jak ważny jest ten moment wraz z innymi” – powiedział Blunt.

Sen powiedział, że zostanie „na pewno” potwierdzony i że zobaczenie go podniesionego do Sądu Najwyższego będzie „punktem kulminacyjnym” dla kraju. powiedział Roy Blunt.
Julia Nickenson / Bloomberg przez Getty Images

Oczekuje się, że Komisja Sądownictwa Blunt Immortal Senate ma głosować nad decyzją Jacksona w poniedziałek, a cały Senat nie ma jeszcze zaplanowanego głosowania.

Oczekuje się, że wszystkich 11 Demokratów w zarządzie zagłosuje na niego, podczas gdy 11 Republikanów ma mu się sprzeciwić.

Jak dotąd tylko jeden republikanin Sen z Maine. Susan Collins, Zebrał poparcie dla Jacksona.

Sen.  Roy Blunt
Senator Roy Blunt powiedział, że sędzia federalnego sądu okręgowego DC był „zdecydowanie wykwalifikowany” i miał „doskonałą osobowość”.
Carolyn Brehman / CQ-Roll Call, Inc. przez Getty Images

Collins był jednym z trzech senatorów GOP, którzy głosowali za potwierdzeniem Jacksona w DC Circuit Court of Appeals w zeszłym roku, wraz z Sense Lindsay Graham z Południowej Karoliny i Lisą Murkowski z Alaski.

READ  Mike Myers powraca do wieloznakowej komedii w swoim programie Netflix The Pentaverate

Grahamie, Członek komisji powiedział, że sprzeciwia się jego bierzmowaniu, ale nie podał publicznie, gdzie Murkowski opowiada się za jego nominacją.

Przywódca mniejszości w Senacie Mitch McConnell Powiedział też, że w sprawie Jacksona nie było referendum.

Catanji Brown Jackson
Sen z Partii Republikańskiej. Tylko Maine, Susan Collins, poparła Jacksona.
Alex Wong / Getty Images

Z poparciem Collinsa Demokraci otrzymali wystarczającą liczbę głosów, aby ustabilizować Jacksona w podzielonej izbie 50-50.

Biden nominował Jacksona w lutym na miejsce sędziego Stephena Fryera, który powiedział, że tego lata ustąpi z Sądu Najwyższego.

Jackson nie zmieni w sądzie konserwatywnej większości 6-3.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *