W tym tygodniu na Twitterze Crypto: Axie Infinity zhakowała za 622 miliony dolarów Dogecoin Influencer Matta Wallace’a „Accept Crypto”

Ilustracja autorstwa Mitchella Bravera do odszyfrowania

Wiodące ceny kryptowalut utrzymują stały wzrost w Trzeci tydzień z rzęduz wiodącą na rynku konfiguracją Bitcoin Najwyższy poziom w 2022 r. – 48 000 $ w poniedziałek. Na Crypto Twitter było dużo ciszej niż zwykle.

Było kilka godnych uwagi ogłoszeń.

We wtorek bot śledzący kryptowaluty Whale Alert napisał na Twitterze, że konto zawierające 1000 bitcoinów zostało aktywowane po raz pierwszy od prawie ośmiu lat. W 2014 roku skrytka została wyceniona na około 583 859 dolarów – dziś ponad 47 milionów dolarów.

Bruce Fenton, były dyrektor generalny Bitcoin Foundation i obecny dyrektor zarządzający Chenston Labs z siedzibą w Bostonie, ogłosił w środę, że startuje w New Hampshire o miejsce w Senacie USA.

Była dyrektor operacyjny Robinhood, Kristen Brown, ogłosiła, że ​​po „pięciu niesamowitych latach” opuszcza platformę handlu kryptowalutami, aby „zacząć coś nowego”. Nie wdawała się w szczegóły, ale zapewniała zwolenników, że jest „podekscytowana tym, że tak Przebywanie w przestrzeni kodowej„Więc na pewno nie słyszeliśmy ostatniego z nich.

Większość uwagi Twittera w tym tygodniu zwróciła się w stronę dwóch katastrof: exploita Ronin Bridge i Chetcoina Marka Wallace’a. (Twarz dziewczyny! Błąd w druku! To powinno brzmieć: Moneta „AcceptCrypto” Marka Wallace’a).

READ  „To przegrana gra” – mówi Wedbush o GameStop Stock.

Sprawa Marka Wallace’a

Pompowanie monet Doge YouTube Mark Wallace Stanął w obliczu zarzutów o ciągnięcie dywanu po tym, jak jego token „AcceptCrypto” eksplodował o 12000%, a następnie rozbił się do zera zaledwie kilka minut po jego uruchomieniu w środę.

„Digital pull” to rodzaj oszustwa polegającego na wyjściu, w którym projekt kryptograficzny prosi o fundusze od opinii publicznej tylko po to, aby nagle zniknąć, nie spełniając swoich obietnic, zwykle jako upuszczenie tokena.

Ponieważ Wallace pozostał online i sam poniósł ciężar wściekłych, napiętych tweetów, możliwe, że to nie on pociągnął za dywan. Jednak po zbadaniu cały łańcuch zdarzeń jest podejrzany.

W usuniętym tweecie w środę Wallace też był naprawdę Podekscytowany wzrostem AcceptCrypto o 12000% zaledwie kilka minut po uruchomieniu. Potem upadł.

Billy Marcus, twórca Dogecoina, zwolnił i nazwał Wallace’a „oszustem”. To nie pierwszy raz, kiedy Marcus pokłócił się z Wallace’em. Początkowo Wallace planował nazwać swoją kryptowalutę „AcceptDoge”, ale później szybko cofnął swoją decyzję surowe słowo Od Marcusa na Twitterze w zeszłym miesiącu.

Samozwańczy „informator internetowy” Coffeezilla (@coffeebreak_YT) nazwał AcceptCrypto „kolejnym chitcoinem” i opublikował film, w którym Las bronił się przed oskarżeniami ze strony wściekłych inwestorów z grupy Telegram projektu.

Wallace zaprzecza odpowiedzialności wziąć pieniądze inwestorów. Powiedział, że podejrzewał usterkę lub inne niedopatrzenie pod koniec Solidity Finance. Wallace wykorzystał firmę do audytu swoich inteligentnych kontraktów i powiedział, że nie wierzy, że problem jest spowodowany manipulowaniem ich końcem.

dzwonienie

We wtorek Sky Mavis, firma zajmująca się grami blockchain, ogłosiła, że ​​ktoś użył zhakowanych kluczy prywatnych spuścić 622 miliony dolarów Gabinet popularnego projektu gier Metaverse Axie Infinity. Skradzione fundusze Ethereum i USD Coin były przechowywane na moście Ronin, łańcuchu bocznym sieci Ethereum.

READ  Była Bank Anglii DeAnne Julius powiedziała, że ​​Fed obniży stopy procentowe przed Europejskim Bankiem Centralnym

Jeden z użytkowników Twittera odpowiedział na tę wiadomość, nazywając zespół Axie „geniuszem” za przechowywanie całego ich skarbca w Ronin.

Tego samego dnia jeden z założycieli Axie Jeff „Jihu” Zerlin Musiał pojawić się na scenie na konferencji NFTLA i opowiedzieć o optymistycznej wizji przyszłości Axie. Gracz Twitcha Brycent (Brycent_) skomentował imponujący stoicyzm Jiho, mimo że zaledwie kilka godzin temu padł ofiarą jednego z największych w historii włamań do kryptowalut.

Koleżanka Jihu z drużyny, Ax i Ronin, Kathleen Osgood, również broniła swojego szefa.

Jednak wykorzystanie mostu Ronen może mieć pozytywną stronę: napastnicy mogli być bardziej niezdarni, niż początkowo zakładano, według Igora Igamperdieva, badacza blockchain.

Wreszcie program Axie trwa. Napad na bank nie zrobił wiele, by udaremnić uwolnienie Axi Infiniti: OryginałA Ważna aktualizacja gry. Pierwotnie miało to nastąpić w zeszłym tygodniu, Pochodzenie zostanie uruchomiony teraz w tym tygodniu.

Najlepsze w deszyfrowaniu prosto do Twojej skrzynki odbiorczej.

Otrzymuj najlepsze artykuły codziennie i co tydzień bezpośrednio w swojej skrzynce odbiorczej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *