Elon Musk jest już zagrożony naruszeniem kluczowej klauzuli w swojej umowie na Twitterze

Elon Musk mógł już złamać kluczową klauzulę w umowie, którą zawarł z Twitterem. Dzień po tym, jak Twitter ujawnił warunki umowy z Muskiem, dyrektor generalny Tesli zadał już pytania dotyczące jego chęci przestrzegania klauzuli o braku derogacji.

Według Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Twitter udostępnił we wtorek: „Musk może publikować tweety na temat fuzji lub transakcji rozważanych w niniejszym dokumencie, o ile takie tweety nie dyskredytują firmy ani żadnego z jej przedstawicieli”. Innymi słowy, Musk może tweetować o umowie, jak chce, ale nie może dyskredytować Twittera ani jego pracowników.

Ale z drugiej strony, Musk wydaje się niechętny do moderowania siebie i zrobił to na konto starszego dyrektora Twittera.

We wtorek wieczorem Musk odpowiedział na wcześniejszy tweet Polityka Historia, o której poinformował główny oficer ds. polityki Twittera, Vijaya Jade, Podczas spotkania z pracownikami omawiającego zakup maski. Oryginalny tweet również odwoływał się do roli Jade w Historia laptopa Huntera Bidena w 2020 roku. (Firma jest szybka po początkowych próbach ograniczenia historii, powołując się na jej politykę dotyczącą zhakowanego materiału).

Musk odpowiedział: „Zawieszenie konta na Twitterze dużej organizacji informacyjnej za opublikowanie prawdziwej historii było wyraźnie niewiarygodnie niewłaściwe”. W środę Musk ponownie zaatakował Gadi, tweetując mem oparty na jej wyglądzie Podcast Joe Rogana.

Tweety, które wywołały falę Skierowany na Jade, zmusił dwóch byłych dyrektorów generalnych Twittera do jej obrony. Współzałożyciel i były dyrektor generalny Twittera EV Williams napisał, że Gadde jest „jedną z najbardziej rozważnych i pryncypialnych osób, jakie znam”.

Były dyrektor generalny Dick Costolo był bardziej skoncentrowany. „Ustawiasz dyrektora generalnego firmy, którą właśnie kupiłeś, celem nękania i gróźb” – powiedział Powiedziała. Napisał w osobnym „Znęcanie się to nie przywództwo” ćwierkać. „Mówię tylko, że Twitter powinien być politycznie neutralny” – odpowiedział Musk.

READ  Twitter Elona Muska blokuje dziennikarzy Aarona Rupara, CNN, NYT i WaPo bez wyjaśnienia

Warto zauważyć, że nie ma Jacka Dorseya – który był niedawno Przejęcie Muska – lub obecny dyrektor generalny Parag Agrawal został bezpośrednio zawieszony. Agrawal napisał w środę na Twitterze, że jest „dumny z naszych ludzi, którzy pomimo hałasu nadal wykonują swoją pracę ze skupieniem i pośpiechem”.

Twitter nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz.

Niezależnie od tego, ten rodzaj „hype” pochodzący od Muska prawdopodobnie nie będzie dobrze pasował do pracowników Twittera, z których wielu już to robi. lękliwy O kierunku, jaki przyjmie Musk na podium.

piżmo przejęte Chce, aby Twitter był „neutralny politycznie”, co w jego ocenie oznacza „niepokojenie skrajnej prawicy i skrajnej lewicy w równym stopniu”. Wczesne raporty dotyczące zmian w Zauważa, że ​​jeśli chodzi o konta na wysokim szczeblu, skrajnie prawicowi politycy odnotowują gwałtowny wzrost liczby obserwujących.

Wszystkie polecane przez Engadget produkty są starannie dobierane przez naszą redakcję, niezależnie od firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki afiliacyjne. Jeśli kupisz coś przez jeden z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *