Justin Lin jest poza „Fast X”: świat w kosztownym wyścigu, by go zastąpić

22 kwietnia Vin Diesel Rozkładać 19-sekundowy film na Instagramie podsumowujący pierwszy tydzień produkcji na „X szybko„Najnowszy wpis w 21-letniej serii Universal. W klipie Diesel wznosi się na poziom Justin Lin Zapytać reżysera i współscenarzystę filmu, jak się czuł pod koniec pierwszego tygodnia produkcji.

Gdy Diesel uśmiecha się do swojej kamery, Lin siada z zakłopotaniem i kiwa głową, próbując znaleźć właściwe słowa.

„To wydaje się być początkiem, ach, epickiego zakończenia” — mówi szczerze Lynn.

Pozornie Lane odnosił się do planowanych kolejnych zdjęć do dziesiątej i jedenastej kontynuacji serialu akcji, rzekomo mających zakończyć sagę Dominica Toretto o Dieselu i jego „szybkiej” rodzinie.

Alternatywnie, Lynn, który wyreżyserował pięć z dziesięciu części serii, mógł błędnie przewidzieć koniec swojego czasu za kierownicą „Fast X”. Zaledwie cztery dni później 50-letni reżyser ogłosił, że nie będzie już reżyserował filmu.

„Dzięki wsparciu Universalu podjąłem trudną decyzję o ustąpieniu ze stanowiska reżysera „Fast X”, jednocześnie pozostając przy projekcie jako producent” – powiedział Lynn w oświadczeniu. Rozkładać Na oficjalny adres w mediach społecznościowych filmu.

Wiadomość ta była ogromnym szokiem dla fanów, którzy widzieli Lin jako jednego z głównych architektów podejścia do serca, humoru i samochodowej rzezi, odkąd jeździł w projekcie z „The Szybcy i wściekli: Dryf Tokio. Od tego czasu wyreżyserował niektóre z najbardziej cenionych przez krytyków filmów, w tym Fast Five z 2011 roku, i wzniósł swoje thrillery na nowe wyżyny – i całkowicie nie z tego świata – swoim powrotem F9: The Fast Saga w 2021 roku.

Odejście Lynn było podobno „przyjazne” i przypisywane „kreatywnym różnicom”. Ale pozostawienie kilku milionów dni franczyzy w produkcji postawiło Universal w rzadkiej i nie do pozazdroszczenia sytuacji, w której znalazł zastępcę na czas planowanej daty premiery kinowej 19 maja 2023 r.

READ  Waterway przekracza 600 milionów dolarów Box Office na całym świecie - ostateczny termin

Przedstawiciele Universalu nie odpowiedzieli od razu na prośby o komentarz.

Największym wyzwaniem dla produkcji jest czas. Źródła mówią różnorodny Że druga jednostka będzie nadal produkowana w Wielkiej Brytanii, podczas gdy jednostka główna zostanie wstrzymana do czasu wyznaczenia zastępcy kierownika. Do tego czasu produkcja paliła gotówkę, aby utrzymać główną załogę i członków w zawieszeniu. Źródła z różnych studiów z doświadczeniem w zastępowaniu menedżerów w połowie drogi oszacowały, że Universal może kosztować od 600 000 do 1 miliona dolarów dziennie. Znaczna część kosztów zależy od tego, czy produkcja na stałych torach już jest w toku – im większe hity akcji, tym droższe opóźnienie – co wskazuje, że Lynn podjęła decyzję o zwolnieniu fotela reżysera bardzo wcześnie, aby uniknąć dalszego przekroczenia kosztów. w dół kalendarza produkcji.

Jest też kwestia najnowszych gwiazd serii, Jasona Momoa i Brie Larson, a także Charlize Theron, która po raz trzeci pojawi się jako złoczyńca Cipher. Wszystkie trzy są poświęcone bieżącym korzyściom, które wymagają ich czasu i uwagi, więc opóźnienia mogą wymagać pospiesznych i kosztownych zmian, aby dopasować się do ich napiętych harmonogramów.

Obserwatorzy zauważają, że ogłoszenie Lane’a zostało ogłoszone w kanałach mediów społecznościowych „Szybcy i wściekli”, a nie przez przedstawicieli Lane’a lub w jego osobistych mediach społecznościowych – i zostało sformatowane zgodnie z oficjalną linią franczyzy. Ze względu na związane z tym formalności, Universal prawdopodobnie poinformuje z wyprzedzeniem o swojej decyzji, a zatem będzie miał więcej czasu na rozpoczęcie poszukiwania zastępcy.

Najbardziej logiczną odpowiedzią na to, by to zastąpić, byłoby wprowadzenie kogoś zaznajomionego z mechaniką franczyzy. Problem w tym, że poza Lynn tylko pięciu reżyserów wyreżyserowało „Szybcy i wściekli”: Rob Cohen (2001 „Szybcy i wściekli”), nieżyjący już John Singleton („2 szybcy i wściekli” 2003), James Wan ( „Szybcy i wściekli” 2003). Furious 7 z 2015 roku, F. Gary Gray (2017 „The Fate of the Furious”) i David Leech (2019 „Fast & Furious Presents: Hobbs and Shaw”).

READ  Zwiastun Venky’ego „Saindhav”: „Mój ojciec jest superbohaterem”

Wan, Gray i Leitch byliby realnymi opcjami – gdyby nie byli zajęci. Mniej więcej godzinę po tym, jak pojawiły się wieści, że Lynn rezygnuje ze stanowiska reżysera, Wan był na scenie w CinemaCon Las Vegas, by obejrzeć pokaz Warner Bros. „Aquaman and the Lost Kingdom”, który wciąż znajduje się w fazie postprodukcji i ukaże się w marcu 2023 roku. Ten film ma rozbudowane efekty specjalne, co sprawia, że ​​Wan jest prawie niemożliwy do przeniesienia uwagi gdzie indziej. Gray obecnie kręci film Netflixa „Lyft” z Kevinem Hartem w roli głównej, a Leitch wkrótce rozpocznie produkcję Universal Fall Guy z Ryanem Goslingiem.

Tymczasem Cohen nie wyreżyserował filmu od 2018 roku, krótko przed tym, jak został uwikłany w osobistą kontrowersję z kilkoma zarzutami napaści na tle seksualnym. (Przedstawiciele Cohena zaprzeczyli zarzutom.)

Konkurencyjny dyrektor studia spekuluje, że Universal może poszukiwać wykwalifikowanego reżysera drugiej jednostki, szczególnie dobrze zorientowanego w wysokobudżetowych filmach akcji, do współsponsorowania kontynuacji. Reżyser z pierwszej listy może nie chcieć dołączyć do serialu bez proszenia o zmiany w scenariuszu lub dodatkowy czas na znalezienie drogi do fabuły.

Co więcej, Diesel, „Szybcy i wściekli” OG, jest znany jako prawdziwy kierowca serii. Jest także producentem filmowym i nie wstydził się publicznie wyrażać swojego niezadowolenia z twórczych decyzji podejmowanych przez innych. 20 kwietnia Diesel opublikował, że pierwszy szkic scenariusza „Fast X”, napisany przez Lin i współscenarzysty Dana Mazo, nie zawierał postaci Jordany Brewster, Mii, która, jak wiedzą fani, jest także siostrą Doma. „Byłem tak rozczarowany, że nie widziałem, jak mógłbym kontynuować” – napisał Diesel. Aktor postawił na swoim i Brewster dołączył do filmu.

Na drodze do produkcji Fast X pojawiły się inne przeszkody, w tym feud Diesela z Dwaynem Johnsonem, który dołączył do ekipy w Fast Five, a następnie odmówił dołączenia do grupy z nim w „Fate”. Kiedy Diesel złożył Johnsonowi publiczną ofertę powrotu do nowego filmu, Johnson – publicznie – zamknął ją.

READ  Simon Cowell nadal pokazuje radykalnie różne cechy podczas swojej nocy z Lauren Silverman

„Powiedziałem [Diesel] „Nie wrócę od razu do franczyzy”, powiedział Johnson w wywiadzie dla CNN. „Byłem stanowczy, ale przyjazny w moich słowach i powiedziałem, że zawsze będę wspierać obsadę i zawsze będę kibicować sukcesowi serii, ale nie ma szans na powrót”.

Diesel również próbował Rekrutacja Rity Moreno do ekipy filmowej jako Abuela Dome, ale harmonogram uniemożliwił pojawienie się zwycięzcy EGOT. „Powiedziałem: »Wezmę test na deszcz«” – powiedział Moreno – „i zostaliśmy przyjaciółmi”. różnorodny w marcu.

Pomimo jego wpływów szanse, że Diesel dostanie reżysera, nie wydają się duże. Chociaż kierował krótkometrażowym filmem z 2009 roku „Los Bandoleros” – prekursorem powrotu Doma do serii w „Szybcy i wściekli” z 2009 roku po pominięciu drugiej i trzeciej części – Diesel wyreżyserował tylko jeden film, „Zabłąkane” z 1997 roku. bardziej doświadczona ręka do podjęcia tak gigantycznej produkcji już w toku.

Z pewnością ambicje aktora co do „Szybkiego X” są oczywiste. W swoim teledysku z Lynn reżyser zapytał: „Czy można powiedzieć, że to będzie najlepsze?”.

Lynn wzrusza ramionami. „W moim sercu tak.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *