Kim Goodwin odchodzi ze stanowiska prezesa ABC News

Po tygodniach spekulacji Kim Goodwin opuściła stanowisko prezesa ABC News. W międzyczasie działem będzie kierować Debra O’Connell, która w lutym dodała do swojego portfolio ABC News. Ogłosiła to wewnętrznie, a Goodwin zwróciła się także do swoich pracowników. Poniżej możesz przeczytać notatki.

W czasie lutowego awansu OConnell, kiedy ABC News została oddana pod jej opiekę, Disney odpowiedział na spekulacje na temat przyszłości Godwina, ujawniając, że przedłużył jej kontrakt, aby móc nadal pełnić funkcję prezesa ABC News, a teraz składa raporty OConnellowi.

Niespodziewane wyjście śledzi CNN Raporty z ostatniego tygodnia Według doniesień O’Connell wyraziła wyraźnie frustrację wśród pracowników ABC News w związku ze stylem zarządzania Goodwina, przeglądając dział i jego kierownictwo.

Goodwin dołączył do ABC News w 2021 roku. Chociaż sieć Dzień dobry Ameryko I Wiadomości ze świata dziś wieczorem nadal prowadzi pod względem łącznej liczby widzów, Poranek CBS Wielokrotnie prowadzi rywala ABC w grupie demograficznej dorosłych w wieku 25–54 lata.

Goodwin przewodniczyła pewnym niepokojom podczas jej kadencji. Obejmowało to odejście TJ Holmesa i Amy Robach w zeszłym roku GMA3Pośród publicznego skandalu związanego z ich romansem poza ekranem, a także serii zwolnień w zeszłym roku, zreorganizowała swój zespół kierowniczy.

Goodwin powiedziała w notatce dla pracowników, że zdecydowała się wycofać z dziennikarstwa telewizyjnego.

„Każdy, kto pasjonuje się tym, co robimy, wie, że nie ma drugiej takiej firmy, więc nie była to łatwa ani szybka decyzja” – napisała. Dodał: „Ale po długim namyśle jestem pewien, że to dla mnie właściwy wybór, patrzę w przyszłość i stawiam na pierwszym miejscu to, co dla mnie i mojej rodziny jest najważniejsze”.

O’Connell napisała w notatce dla pracowników, że na razie będzie nadzorować ABC News „i nie mogę się doczekać współpracy z zespołem kierowniczym, gdy wspólnie będziemy wytyczać nową ścieżkę naprzód”.

Chociaż Goodwin miała swoich przeciwników, w weekend Krajowe Stowarzyszenie Czarnych Dziennikarzy wezwało Krajowe Stowarzyszenie Czarnych Dziennikarzy Wydaj oświadczenie Wyrażając zaniepokojenie „niedawnymi doniesieniami mediów, które wydają się być pisane w celu podważenia przywództwa pierwszej czarnej kobiety, która stanęła na czele globalnej organizacji informacyjnej”.

„Wiele ostatnich artykułów na temat jej przywództwa nie ukazuje podstaw dziennikarstwa poprzez prezentowanie alternatywnych punktów widzenia.

„Wydaje się, że istnieje zamiar cytowania anonimowych źródeł jako krytyków Goodwin, a także używania obraźliwych lub stereotypowych terminów do jej opisu. Jednocześnie w raportach tych całkowicie ignoruje się źródła i fakty, które Godwin ma znaczące wsparcie w organizacji.

READ  Kate i William rozmawiają z Georgem i Charlotte o „trudnym” raku

Goodwin dołączyła do ABC News z CBS News, gdzie przez lata piąła się po szczeblach kariery, aż do stanowiska wiceprezesa wykonawczego ds. wiadomości sieciowych, nadzorującego biura krajowe, zagraniczne i zagraniczne.

Zastąpi Jamesa Goldstone’a, który kierował siecią w czasie, gdy World News Tonight poszerzało grono odbiorców. Jednak w spółce doszło też do zamieszek, w tym do porażek ze strony niezwykle utalentowanej dyrektor generalnej Barbary Fedidy, którą oskarżono o wygłaszanie niewrażliwych rasowo uwag.

Odejście Goodwina to ostatnia zmiana na stanowiskach kierowniczych działu informacyjnego sieci. CBS News zrestrukturyzowało swój zespół kierowniczy w sierpniu zeszłego roku, w wyniku czego Neeraj Khemlani ustąpił ze stanowiska prezesa i współszefa CBS News and Stations, a Wendy McMahon objęła tytuł samodzielnie. Ingrid Cibrian Matthews została prezesem sieci. Na początku tego roku Noah Oppenheim opuścił NBC News, a Rebecca Blumenstein dołączyła jako redaktor naczelna NBC News w nowej roli, a inna dyrektor, Libby List, nadzoruje Dzisiaj i Janelle Rodriguez, przełożona Nocne wiadomości NBC.

Ted Johnson przyczynił się do powstania tego raportu.

Notatka Debry O’Connell dla jej zespołu:

drużyna,

Poniżej chciałem podzielić się notatką Kima. Dana i ja chcielibyśmy skorzystać z okazji, aby wyrazić naszą najgłębszą wdzięczność Kim za jej służbę jako prezes ABC News. Kim przeprowadziła ten zespół przez ważne momenty w naszym świecie i zrobiła to z szacunkiem dla marki i zawodu – i za to i nie tylko, dziękujemy jej.

Na naszą reputację i wiarygodność ciężko zapracowaliśmy. Chcielibyśmy również podziękować za wyjątkową pracę, którą wykonujecie każdego dnia. Jako sieć informacyjna nr 1 od 12 sezonów z rzędu, ABC News jest domem dla najlepszych w branży. Od rana do dnia, wieczorem i później ten zespół jest gotowy 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, aby służyć naszemu narodowi wiadomościami, ludźmi i wydarzeniami, które kształtują nasz świat.

Na razie będę nadzorować ABC News i nie mogę się doczekać współpracy z zespołem kierowniczym, gdy wspólnie wytyczymy nową ścieżkę naprzód. Dziękujemy za cierpliwość i zrozumienie w okresie przejściowym. Odkąd objąłem tę rolę w lutym, moim celem było – i nadal będzie – zapewnienie temu zespołowi środków, aby mógł opierać się na naszym sukcesie i kontynuować dumną tradycję ABC News w przyszłość pełną możliwości i innowacji.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się ze mną lub ze swoimi starszymi przywódcami.

Dziękuję,

Debra

Notatka Kim Goodwina dla ABC NEWS:

READ  Kris Jenner w swojej reklamie na Super Bowl, przyszłym programie „Kardashians”: EKSKLUZYWNIE

Dobry wieczór ABC News,

Czterdzieści lat temu rozpocząłem karierę po studiach jako pełen entuzjazmu i entuzjazmu producent wykonawczy w WTXL w Tallahassee, gdzie odpowiadałem za wiadomości o 18:00 i 23:00. Personel był bardzo mały i w dni, w których było dużo wiadomości, musiałem także wyjść i złożyć raport. Nie zdawałam sobie wtedy sprawy, jakie niezwykłe możliwości czekały na mnie, gdy zaczynałam wyznaczać kurs w karierze, w której bardzo niewiele kobiet – a jeszcze mniej kobiet kolorowych – zajmowało stanowiska kierownicze. Dlatego zrozumiałam i doceniłam głębokie znaczenie bycia pierwszą czarnoskórą kobietą kierującą ogólnokrajową siecią informacyjną, kiedy nieco ponad trzy lata temu przyjęłam stanowisko prezesa ABC News. Kierowanie zespołem, którego marka jest synonimem zaufania, uczciwości i silnej determinacji, aby być najlepszym w branży, to zarówno przywilej, jak i dług wobec tych, którzy przede mną przebili sufit.

Teraz, cztery dekady i niezliczone mile później, pracując we wszystkich trzech stacjach informacyjnych i dziesięciu lokalnych stacjach w dziewięciu miastach, zatoczyłem pełne koło od małej, ale potężnej filii ABC na Florydzie. Postanowiłem wycofać się z dziennikarstwa telewizyjnego. Po ukończeniu j-school na Florida A&M University, który uwielbiałem, miałem szczęście i błogosławieństwo, że wykonywałem prawie każdą pracę w branży, w tym prezenterkę, reportera śledczego, dyrektora ds. wiadomości, producenta terenowego i producenta wykonawczego sieci/wydarzeń specjalnych. I jeszcze więcej, zanim awansujesz na stanowiska kierownicze. Każdy, kto pasjonuje się tym, co robimy, wie, że nie ma drugiej takiej firmy, więc nie była to łatwa ani szybka decyzja. Jednak po wielu przemyśleniach jestem pewien, że jest to dla mnie właściwy wybór, ponieważ patrzę w przyszłość i traktuję priorytetowo to, co jest najważniejsze dla mnie i mojej rodziny.

Kiedy dołączyłem do zespołu, ABC News było numerem 1 i z dumą mogę powiedzieć, że nadal jesteśmy numerem 1 — osiągnięcie, które w ostatnich miesiącach zostało podkreślone najwyższymi wyróżnieniami, jakie ma do zaoferowania nasz zawód, od Edwarda R. Morrow Award za ogólną doskonałość w telewizji, nagrodę im. Alfreda I. duPont-Columbia za nasz przełomowy serial „Power of Water” oraz za nasze pierwsze w historii nominacje do nagrody Primetime Emmy za „Pretty Baby: Brooke Shields” i „Aftershock”. W zeszłym tygodniu nasz dokument o Uvalde „Print It Black” zdobył nagrodę dla najlepszego filmu dokumentalnego na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Dallas, gdzie miał swoją premierę. Jestem szczególnie dumny z naszego bezprecedensowego projektu Uvalde 365, niezrównanego, całorocznego zaangażowania w dokumentowanie emocjonalnej podróży społeczności po masowej strzelaninie.

READ  Astrolog Susan Miller opowiada o tym, co czeka zodiak w 2023 roku

W 2022 roku wszyscy byliśmy podekscytowani otrzymaniem 41 nominacji do nagrody Emmy, najwięcej od 53 lat. Mamy najlepsze poranne programy informacyjne, dzienne programy sieciowe, wieczorne wiadomości i piątkowe wiadomości. Konsekwentnie zajmujemy pierwsze miejsce we wszystkich najważniejszych wydarzeniach telewizyjnych na żywo, w tym ostatnio „Eclipse Across America” we współpracy z Nat Geo. Nasze programy można regularnie znaleźć w pierwszej dziesiątce programów na Hulu.

Oprócz nagród i ocen, nasz sukces być może najlepiej mierzą ludzie w ABC News. To wyjątkowy zespół, który wykonuje wyjątkową pracę – razem. Jesteście najlepsi w swojej klasie w każdej kategorii i wspaniale jest widzieć, jak radzicie sobie z zadaniem za zadaniem, zapewniając naszym widzom kompleksowe relacje z całego świata w czasach, gdy uczciwe relacje są niezbędne dla przyszłości naszego wspaniałego narodu .

Jesteśmy dumni z tego, że możemy obejmować wszystkie społeczności i spotykać się z naszymi odbiorcami tam, gdzie i kiedy nas potrzebują, a żaden projekt nie jest tego lepszym przykładem niż ABC News Live. Kiedy zaczynałem, mógł to zrobić tylko mały pociąg nadawczy; A teraz, dzięki Waszej ciężkiej pracy i poświęceniu, jest to duży pociąg, który może to zrobić każdego dnia. Razem w zeszłym sezonie w Hulu uruchomiliśmy „Impact

Powinniśmy być szczególnie dumni z naszego sukcesu z ABC News Studios, które zbudowaliśmy od podstaw, aż do chwili obecnej stało się premierowym studiem literatury faktu i dokumentalnym, tworzącym ponad 120 godzin nagradzanych treści rocznie. Stworzyliśmy także pierwszą jednostkę klimatyczną wśród nadawczych stacji informacyjnych. Tyle innowacji i inicjatyw w mgnieniu oka. Wspólnie dążymy do stworzenia zmiany kulturowej, w której ludzie mogą być sobą, czuć się widziani i słyszani, jednocześnie wykonując swoją najlepszą pracę. Z tych i innych powodów pozostawiam ABC News i tę profesję z najszczerszym uczuciem dumy, spełnienia i wdzięczności. Moje serce jest pełne.

Chcę podziękować Danie Walden i Debrze O’Connell za to, że zawsze mamy zasoby i wsparcie, aby wykonywać naszą pracę. Na koniec dziękuję ABC News za miłość, wsparcie i inspirację. Przez te lata setki z Was wysłały e-maile, SMS-y i wykonały rozmowy telefoniczne, co rozgrzało moje serce. W tym ważnym roku wyborczym i gdy patrzymy na nadchodzące miesiące, nie można przecenić wagi tego, co robimy. Pamiętajcie, że dziennikarstwo to zabawa.

Wychodzę z podniesioną głową i życzę całemu zespołowi dalszych sukcesów.

#oneabcnews

W wierze i łasce,

Kima

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *