Netflix pozwany za zniesławienie przez Rachel Williams — The Hollywood Reporter

NetflixJego zamiłowanie do dramatów dokumentalnych polega na wrzuceniu widza w gorącą wodę, tym razem dzięki uprzejmości Rachel Williams – koleżanki artystki Anny Sorokin z Nowego Jorku. Firma została pozwana w poniedziałek za zniesławienie w związku z jej filmowaniem w Kreacja Anny.

Seria, na podstawie maja 2018 r. Nowy Jork Artykuł Sztuczki i upadek Sorokina, lepiej znany jako Anna Delphi. W serialu Sorokin trafia do wyższej klasy Nowego Jorku, kłamiąc na temat swojej fortuny jako niemieckiej dziedziczki i oszukując banki milionów pieniędzy, aby sfinansować swój ekstrawagancki styl życia. Zawiera dziwaczne zastrzeżenie: „Ta historia jest absolutnie prawdziwa. Z wyjątkiem całych części składowych”.

Williams – ex Targowisko próżności Edytor zdjęć, który opublikował artykuł o swoim wcześniejszym czasie z Sorokin Nowy JorkPojawił się film – twierdzi, że prawie wszystko w postaci w serialu jest zmyślone. Według opowiadania Netflix, Williams chętnie przyjmuje prezenty i wystawne wycieczki od Sorokina, ale sprzedaje swoją przyjaciółkę władzom, gdy tylko dowiaduje się, że Sorokin kłamał na temat jej fortuny.

„To działanie pokaże, że Netflix podjął świadomą decyzję w dramatycznych celach, aby pokazać, że Williams robi lub mówi rzeczy w serialu, które przedstawiają ją jako chciwą, arogancką, zdradzieckią, nieuczciwą, tchórzliwą, manipulacyjną i oportunistyczną” – napisano w skardze w Delaware. Sąd Federalny.

W jednej ze scen Williams jest zmuszony do przyznania się przez prawnika podczas procesu Sorokina o oszustwo, że Sorokin pobierał opłatę za każdą ich wyprawę. Pozew twierdzi, że intencją przesłuchania było sugerowanie, że Williams była freelancerem, co twierdzi, że jest fałszywe, ponieważ od czasu do czasu płaciła za napoje i dzieliła rachunek na niektóre zabiegi spa i kolacje.

W innej scenie Williams w Maroku porzuca Sorokina po tym, jak odmówiono jej karty kredytowej za pobyt w luksusowym kurorcie. Williams mówi, że powiedziała Sorokinowi przed podróżą, że będzie musiała wyjechać w określonym dniu, aby lecieć do Francji do pracy. Według pozwu, Williams najwyraźniej zakończyła swoją przyjaźń z Sorokinem po tym, jak jej przyjaciółka zaczęła doświadczać trudności finansowych.

READ  Król Karol, William i Kate zaskakują sympatyków koronacją

„Williams nie przerwał swojej przyjaźni z Sorokinem, ponieważ Sorokin miał problemy w Maroku, ale raczej dlatego, że później odkryła po powrocie do Nowego Jorku, że Sorokin była kłamcą i oszustką, a jej oświadczenia i obietnice skłoniły Williamsa do wzięcia odpowiedzialności za otaczających ją ludzi. 62 000 dolarów w imieniu Sorokin było oszustwem, które zwróciła jej tylko 5000 dolarów, pomimo licznych obietnic, że zapłaci jej 70 000 dolarów w celu odzyskania pełnego długu i wszelkich poniesionych opłat” – czytamy w skardze.

Alexander Rufus Isaacs, reprezentujący Williamsa, twierdzi, że pozew stanowi mocny argument, że postać jego klienta została celowo przeinaczona, aby opowiedzieć lepszą historię. Odnosi się do wywiadu z Shonda Rhimesproducent wykonawczy i twórca serialu.

„Chcieliśmy wiedzieć, co robimy” – mówi Reims w wywiadzie. „Nie chcieliśmy zmyślać rzeczy tylko dla niej”. „Celowo chcieliśmy wyobrazić sobie te chwile, zamiast przypadkowo je wyobrażać”, mówi.

w innym miejscu spotkanie z Hollywoodzki reporter„Były rzeczy, które wymyśliliśmy, ponieważ musiały je wymyślić, aby historia naprawdę śpiewała i była taka, jaka powinna być” — mówi Rhimes.

Katie Louise, która grała Williamsa w serialu, również powiedziała podczas wywiadu: „[The Rachel character is] zadowala ludzi. Jest młoda, naiwna i ma uprzywilejowane życie. Nie sądzę, że to koniecznie odnosi się do Rachel Williams w prawdziwym życiu; Myślę, że dotyczy to postaci, którą napisał Shonda i tego, czego Shonda potrzebowała, aby być postacią w serialu.

Rufus Isaacs twierdzi, że oświadczenia stanowią przyznanie, że Netflix wiedział, iż rzekome zniesławiające stwierdzenia i działania były fałszywe, ale i tak trwały, więc serial był złowieszczy. Rhimes i Shondaland nie są wymienione w skardze.

Aby sprawy o zniesławienie przeciwko prominentnym osobom publicznym zakończyły się sukcesem, muszą istnieć dowody na to, że rzekome zniesławiające oświadczenia zostały złożone z prawdziwą złośliwością. Musi istnieć zamiar wyrządzenia krzywdy przy uprzedniej wiedzy, że to, co zostało powiedziane, jest fałszywe lub lekkomyślne lekceważenie prawdy. Kilka pozwów o zniesławienie, w tym te wniesione przez Donalda Trumpa i Sarę Palin, a także kogoś, kto pozwał jego rolę w uliczny wilknie spełniał normy.

READ  Reality TV „Gra w kalmary” trafi na Netflix — The Hollywood Reporter

Williams, która wybrała swoje prawa Targowisko próżności Artykuł i nienapisana książka dla HBO, mówi THR„Netflix celowo użył mojego prawdziwego nazwiska i prawdziwych aspektów mojego życia, aby stworzyć całkowicie fałszywy i zniesławiający opis mnie. Prawda ma znaczenie, a portretowanie prawdziwych ludzi wymaga prawdziwej odpowiedzialności.

Według skargi, postać Williamsa jest jedyną postacią w serialu, która podała pełne imię prawdziwej osoby, która ma tego samego pracodawcę, macierzystą uczelnię i dom, co prawdziwa osoba, która zarzuca zniesławienie i fałszywe światło. naruszenie prywatności.

„Powodem, dla którego wnieśliśmy ten pozew, jest to, że Netflix wykorzystał prawdziwe nazwisko Rachel i szczegóły biograficzne, co uczyniło ją okropną osobą, którą nie jest” – mówi Rufus Isaacs. „Destruktywnego uszczerbku na jej reputacji można było uniknąć, gdyby Netflix użył fikcyjnej nazwy i różnych szczegółów. Dlaczego nie zrobili tego dla niej, kiedy zrobili to z tak wieloma innymi postaciami z serialu? Być może dlatego, że wybrała grać dla drugiej drużyny, czyli HBO.”

W 2017 roku Sorokin, której Netflix zapłacił 320 000 dolarów za prawa do swojej historii, została aresztowana w żądlącej operacji z pomocą Williamsa. Została zwolniona z więzienia na warunkowe po odbyciu kary dwóch lat, po czym została przeniesiona do aresztu amerykańskiego Immigration and Customs Enforcement w celu deportacji do Niemiec.

To nie pierwszy prawdziwy projekt, który trafił na Netflix w sądzie. Alan DershowitzA Były sowiecki profesor szachowy A Organizacja kubańska na emigracji W kilku programach i filmach pozwała urządzenie do przesyłania strumieniowego za ich zdjęcia.

Netflix i Shondaland nie odpowiedziały od razu na prośby o komentarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *