Wycieczka rowerowa Five Boro przejmuje Nowy Jork. Dlatego ponad 32 000 rowerzystów z całego świata przejechało tę trasę na dystansie 40 mil.

Nowy Jork — Nowy Jork Wycieczka rowerowa po pięciu boro Jest to największa charytatywna przejażdżka rowerowa w Stanach Zjednoczonych. Wycieczka rozpoczyna się na Manhattanie, następnie obejmuje 40 mil przez pięć dzielnic i kończy się na Staten Island.

Mapa trasy wycieczki rowerowej Five Boro

Rower z Nowego Jorku


Pierwsza fala rowerzystów ruszyła o godzinie 7:30 od skrzyżowania Franklin Street i Church Street w Tribeca. Ostatnia fala odeszła o 10:25

Następnie trasa prowadzi do Bronxu, następnie do Queens, następnie w dół do Brooklynu i kończy się w Fort Wadsworth na Staten Island, skąd pasażerowie mogą następnie wsiąść na prom z powrotem na Manhattan.

„To 40 mil i cieszę się każdą minutą” – powiedział Anthony Maynard z Kolumbii w Południowej Karolinie.

„To był wspaniały cel i była to wycieczka, a nie wyścig, więc pomyśleliśmy, że będzie to dla nas pierwszy raz” – powiedziała Nicole Mueller z Teksasu. „Nie jesteśmy kolarzami, więc trochę trenowaliśmy”. Linia startowa.

Wielu rowerzystów przybyło w sobotę, aby odebrać numery startowe i wziąć udział w corocznym poświęceniu rowerów.

„Jednym z powodów, dla których ludzie tu przyjeżdżają, na pewno nie jedynym, ale jednym z powodów jest to, że ludzie zdają sobie sprawę, jak niebezpieczna jest jazda na rowerze w Nowym Jorku, i przychodzą, aby modlić się o swoje bezpieczeństwo i prosić nas o ich ochronę .” „Módlcie się z nimi o ich bezpieczeństwo” – powiedział Patrick Malloy, dziekan katedry św. Katarzyny Boskiej.

Nie ma oficjalnego czasu zakończenia wyścigu, ale większość zawodników powinna ukończyć wyścig przed wieczorem.

„Jeździmy razem na rowerze typu tandem, więc ciekawie będzie przenieść to na inny poziom. Wczoraj trenowaliśmy w Central Parku, dobrze sobie radzimy w Nowym Jorku, jesteśmy dobrzy” – dodała Meredith Metsifer z Arizony. „To będzie niesamowite. Nie mogę się doczekać, aż zobaczę Nowy Jork w zupełnie inny sposób”.

Jazda na rowerze nie bez powodu

Wycieczka rowerowa Five Boro jest przeznaczona dla osób w każdym wieku i o każdym poziomie umiejętności.

„To jak mikrokosmos świata” – powiedział Ken Podziba, prezes i dyrektor generalny Bike New York.

Ponad 32 000 rowerzystów bierze udział w charytatywnej akcji, podczas której zbierane są pieniądze na bezpłatne programy edukacji rowerowej organizowane przez Bike New York. Ta organizacja non-profit uczy dzieci i dorosłych jazdy na rowerze, a także uczy bezpieczeństwa na rowerze.

„Jeżdżę w imieniu Fundacji Mukowiscydozy” – powiedział Steve Schiffman, którego żona cierpi na mukowiscydozę.

„Chcieliśmy szerzyć świadomość na temat raka jajnika” – powiedziała Nicole Mueller z National Ovarian Cancer Alliance w Dallas w Teksasie.

Uczestnicy z całego świata twierdzą, że wydarzenie to stanowi rzadką okazję do poznania miasta w ten sposób.

„Myślę, że wiele osób, które być może nie znają tego miasta, myślą, że Nowy Jork to tylko Manhattan, ale Nowy Jork to o wiele więcej i myślę, że jazda na rowerze to prawdopodobnie najbardziej wyjątkowy sposób, w jaki możesz zrób to” – powiedział Will Stafford z Wirginii, zrób to”.

Trasa Five Boro Bike Tour zamknięta

Naturalnie wycieczka rowerowa wiązała się także z zamknięciem dla kierowców ulic, mostów i tuneli na terenie całego miasta.

Dolny poziom mostu Verrazzano-Narrows w kierunku Staten Island był zamknięty w godzinach od 2:00 do 19:00, natomiast górny poziom pozostał otwarty w obu kierunkach.

Zjazd z mostu Roberta F. Kennedy’ego prowadzący do FDR w kierunku południowym będzie zamknięty w godzinach od 7:45 do 13:00. Podejście do tunelu Hue El zostało zamknięte. Cary do zachodniej drogi ekspresowej Gowanus/Brooklyn Queens od 9:00 do 16:00

Pełną listę zamkniętych dróg znajdziesz tutaj.

READ  Główny dostawca samochodów dla Tesli, VW i Forda zwalnia 10 000 pracowników

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *