Chłopiec zginął w powodzi w Teksasie, a władze przeprowadziły ponad 200 akcji ratowniczych w całym stanieCNN

W niedzielę ciało chłopca wydobyto z wód powodziowych w pobliżu Fort Worth w Teksasie, podczas gdy zespoły poszukiwawczo-ratownicze w całym stanie nadal patrolowały ulice i dzielnice zalane przez deszcz.

Śmierć była pierwszą od czasu burz, które spowodowały ogłoszenie klęski żywiołowej w jednej trzeciej hrabstw stanu.

Koordynator ds. zarządzania kryzysowego w hrabstwie Johnson, Jamie Moore, powiedział, że chłopiec został znaleziony martwy po tym, jak władze w nocy zareagowały na pojazd, który utknął w szybko płynącej wodzie. Według Moore’a trzem mieszkańcom udało się uciec, ale osoba dzwoniąca pod numer 911 powiedziała, że ​​zostali porwani przez powódź, gdy próbowali przedostać się na bezpieczniejsze miejsce.

Moore, który brał udział w poszukiwaniach, powiedział, że uratowano mężczyznę i kobietę.

„Mam nadzieję, że będziecie pamiętać tę rodzinę w swoich modlitwach” – Moore powiedział CNN.

Kilkudniowe opady deszczu spowodowały wylanie rzek na południu Zalane zostały domy i firmy I tysiące ludzi zostało wysiedlonych.

Co najmniej 224 osoby zostały uratowane z domów i pojazdów w hrabstwie Harris – poinformował w sobotę wieczorem urzędnik, po wydaniu nakazu ewakuacji i wprowadzeniu straży powodziowej, ponieważ stan ten nawiedziły już w niedzielę ulewne deszcze. Zalany obszar Houston. W okolicy nie zgłoszono żadnych zgonów ani poważnych obrażeń – powiedziała CNN sędzia hrabstwa Harris Lina Hidalgo, dodając, że podczas powodzi uratowano 153 zwierzęta.

„To bardzo smutne widzieć wpływ tej sytuacji na źródła utrzymania ludzi, domy, infrastrukturę i infrastrukturę publiczną” – Hidalgo powiedział w sobotę CNN.

„Właściwie prosimy wszystkich, aby poświęcili minutę przed pójściem do domu”.

Jezioro Oyekanmi/AP

Urzędnicy Texas Parks and Wildlife Department użyli łodzi, aby ratować mieszkańców przed powodzią.

Rosa Flores z CNN płynęła w niedzielę łodzią z ratownikami z biura szeryfa hrabstwa Harris i powiedziała, że ​​statek przeleciał przez płoty i skrzynki pocztowe. Znaki stopu znajdowały się na wysokości oczu.

READ  Glover Teixeira unika poważnych kontuzji w walce z Jamahalem Hillem na UFC 283

W niektórych obszarach woda opadła w niedzielę, ale nadal była wysoka.

Służby ratunkowe zabrały CNN na obszar, gdzie brzegi rzeki San Jacinto były nieznane.

„Bardzo trudno powiedzieć, gdzie kończy się rzeka” – powiedział porucznik David Jasper.

Brent Taylor, dyrektor ds. komunikacji w Biurze Zarządzania Kryzysowego w Houston, powiedział Amarze Walker z CNN, że wiele osób w Houston ewakuowano ze względu na trudne warunki pogodowe.

„Policja i strażacy z Houston patrolują dzielnice w pobliżu rzeki i poziom wody naprawdę się podniósł” – powiedział Taylor. „Hej, utknąłem tutaj!” Są takie chwile, kiedy ktoś krzyczy o pomoc.”

„Mamy pojazdy ratownictwa wysokowodnego. Mamy skutery wodne, mamy łodzie powietrzne. Nasz Departament Robót Publicznych w Houston ma wywrotki załadowane do transportu ludzi przez te wysokie wody, więc naprawdę skoordynowane wysiłki mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom Houston” – dodał.

Nie wszyscy chcieli opuszczać swoje domy, powiedział przejeżdżającym pracownikom CNN zastępca Darrell Bailey z biura szeryfa hrabstwa Harris.

„W tej okolicy jest wielu ludzi, którzy nie chcą wyjeżdżać, ponieważ nie mają dokąd pójść i nie chcą iść do schroniska” – powiedział.

Witryna internetowa Narodowej Administracji Oceanicznej i Atmosferycznej Centrum prognoz dla rzeki West Gulf Osiem wodowskazów w Teksasie znajduje się w fazie poważnej powodzi, 21 w umiarkowanej, a 38 w małej.

Większość opadów w weekend spadła w zachodnim i środkowym Teksasie, ale w niedzielę oczekuje się, że w rejonie Houston będzie padać więcej ulewnych opadów.

Biuro National Weather Service w Houston Opublikowano w X O 13:30 czasu polskiego: „Nadeszła kolejna fala burz, które nadal przemieszczają się wzdłuż korytarza I-10”.

Hrabstwa Jackson, Wharton i Kolorado znalazły się poniżej jednego Uwaga dotycząca silnej burzy Oczekuje się, że aktywność burzowa osłabnie dzisiaj do godziny 19:00.

Wcześniej biuro podało, że do poniedziałku rano może spaść od 1 do 3 cali deszczu. W niektórych obszarach widać od 4 do 8 cali.

READ  Polska wstrzymuje import żywności z Ukrainy, by pomóc rolnikom | Wiadomości z wojny rosyjsko-ukraińskiej

„Kilka rund ulewnych opadów w ciągu ostatniego tygodnia może spowodować wcześniejsze powodzie, niż oczekiwano w normalnych warunkach. Dzisiejsze deszcze jeszcze bardziej zwiększą istniejące powodzie w rzekach” – ostrzegło biuro Houston Weather Service.

W zeszłym tygodniu w regionie występowały duże opady deszczu, a na niektórych obszarach w ciągu zaledwie pięciu dni spadło opady deszczu o wartości dwóch miesięcy. Serwis pogodowy podaje niektóre zebrane sumy opadów:

  • Groveton, Teksas – 23,56”
  • Huntsville, Teksas – 21,76”
  • Splendora, Teksas – 21,01”
  • Willis, Teksas – 20,75”
  • Livingston, Teksas – 18,42”

Jednak na horyzoncie widać ulgę. Prognoza na resztę tygodnia w Houston przewiduje suchą pogodę i wysokie temperatury od poniedziałku do soboty, a duża ilość słońca pomoże w wyschnięciu regionu.

Burze, które miały miejsce w tym tygodniu, są ostatnimi z szeregu brutalnych zjawisk pogodowych, które nawiedziły ten stan od początku kwietnia. Dziesiątki huraganów nawiedziły obszar od Panhandle po wybrzeże Zatoki Meksykańskiej, w niektórych częściach stanu nawiedziły grad wielkości piłki do softballu, a we wschodnim Teksasie miesiące deszczu, które podniosły poziom rzek do poziomu nienotowanego od czasu katastrofy. powódź Huragan Harvey w 2017 r.

Jasona Vogtmana/Houston Chronicle/AP

Most nad jeziorem Houston na West Lake Houston Parkway z Kingwood do Atascocita jest zamknięty w sobotę z powodu wysokiego poziomu wody w Kingwood w Teksasie.

W rejonie Houston i okolicznych hrabstwach przeprowadza się obowiązkową ewakuację, ponieważ lokalne władze porównują ją do poprzednich katastrof. Powódź była „o 85% gorsza niż huragan Harvey” – powiedział CNN Emmitt Eldridge, koordynator zarządzania kryzysowego w hrabstwie San Jacinto. „To historyczna powódź dla hrabstwa Walker. W wyniku tego zdarzenia doświadczyliśmy więcej powodzi niż podczas huraganu Harvey” – powiedziała Sherry Bekoda, zastępca koordynatora ds. zarządzania kryzysowego w hrabstwie Walker.

W oświadczeniu zarządcy służb ratowniczych podali, że obowiązkowy nakaz ewakuacji w nisko położonych obszarach hrabstwa Polk obowiązuje do niedzielnego wieczoru. Rejestracja na FacebookuDomy położone są nad rzekami w hrabstwach Harris i Montgomery.

READ  Największe gady morskie mogą dorównywać wielkością płetwalom błękitnym

Z komunikatu prasowego wynika, że ​​w jednej trzeciej hrabstw Teksasu obowiązują ogłoszenia o klęskach żywiołowych po tym, jak gubernator Greg Abbott rozszerzył deklaracje dotyczące burz w odpowiedzi na powodzie. W nadchodzących dniach mogą zostać dodane kolejne hrabstwa, zwłaszcza że prognozuje się więcej burz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *