Michigan obciąża 16 osób w programie oszukańczych wyborców, aby obalić stratę Trumpa w 2020 r.

2020 Donald J. Prokurator generalny stanu Michigan ogłosił we wtorek zarzuty karne wobec 16 Republikanów za fałszywe przedstawianie się jako wyborców ze stanu w celu obalenia porażki Trumpa.

Każdy z oskarżonych Oskarżony Prezydentowi i wiceprezydentowi grozi osiem zarzutów, w tym fałszerstwo i spisek mający na celu oszustwo, pod zarzutem, że podpisali dokumenty fałszywie poświadczające, że byli „należycie wybranymi i kwalifikowanymi wyborcami” stanu Michigan.

„Nie byli należycie wybranymi i kwalifikowanymi wyborcami i każdy z oskarżonych o tym wiedział” – powiedziała prokurator generalna Dana Nessel, demokratka. Ogłaszając zarzuty. „Podjęli te kroki w nadziei i przekonaniu, że głosy elektorskie w wyborach w Michigan w 2020 roku zostaną przyznane wybranemu przez nich kandydatowi, a nie kandydatowi, którego faktycznie wybrali”.

Józef R. Pan Biden Jr. zdobył głosy elektorskie w swingujących stanach. Pierwsze oskarżenia przeciwko nieuczciwym wyborcom w szerszym planie dostarczenia Trumpowi, Mr. Dodają do szybko rosnącego ryzyka prawnego dla Trumpa i tych, którzy pomogli mu sądzić. Wyniki wyborów powinny zostać zmienione. styczeń Pan. Przybyli tego samego dnia, o którym mówił Trump.

Wśród oskarżonych w Michigan jest 55-letni Meshon Maddock, który przez krótki czas był współprzewodniczącym Partii Republikańskiej stanu Michigan. Były prezydent Donald J. Pani Maddock, która ma bliskie powiązania z Trumpem i jest żoną Matta Maddocka, przedstawiciela stanu, oskarżyła panią Nessel o „osobistą zemstę”.

Dodał, że „jest to część skoordynowanych na szczeblu krajowym” wysiłków mających na celu powstrzymanie pana Trumpa.

Wright Blake, Myra Rodriguez, 64 lata, adwokat i inny wyborca, powiedział w wywiadzie: „Jestem bardzo rozczarowany biurem prokuratora generalnego. To oczywiście wszystko polityka. Jeśli chcą obciążyć mojego klienta, Trumpa i to, co wysłał tutaj, aby przedyskutować z przedstawicielami, co robić. „Jak to możliwe, że nie obwiniali prawników?”

Podobny proces w Atlancie zgromadził świadków z całego kraju, a p. Dotychczasowe śledztwo w Michigan koncentrowało się na mieszkańcach stanu, co doprowadziło do prawnych batalii z Trumpem. Nie wiadomo, czy tak będzie dalej.

READ  Bezpośrednie zapowiedzi: Rosja okupuje Ukrainę

„Dochodzenie jest w toku, a nasz departament nie wyklucza ewentualnych zarzutów wobec dodatkowych oskarżonych” – powiedziała pani Nessel na wtorkowym przesłuchaniu.

Członkini Republikańskiego Komitetu Narodowego Cathy Berton (70 lat) i wiceprzewodnicząca Partii Stanowej Marian Sheridan (69 lat) byli wśród oskarżonych wyborców. Żadne z nich nie odpowiedziało na prośby o komentarz.

Pani. Dokumenty opublikowane we wtorek przez biuro Nessela przedstawiają plan spotkania 14 grudnia 2020 r. w siedzibie Partii Republikańskiej po tym, jak wielu wyborców Trumpa odwróciło się od Kapitolu. Faktyczni elektorzy poświadczeni przez Radę Kanclerzy Stanowych spotkali się na Kapitolu zgodnie z prawem. Jednak Republikanie fałszywie twierdzili, że są właściwymi wyborcami i spotkali się na Kapitolu.

Michigan jest jednym z trzech stanów, obok Georgii i Arizony, w których trwają dochodzenia w sprawie wykorzystania fałszywych wyborców przez zespół Trumpa w 2020 roku. Kolejne śledztwo w Michigan, prowadzone przez prokuratora specjalnego, dotyczy skrajnie prawicowej siatki. Działacze sekcyjni – w tym republikanin Matthew DePerno, który w zeszłym roku bezskutecznie startował przeciwko pani Nessel – są podejrzani o manipulowanie maszynami do głosowania w poszukiwaniu dowodów oszustwa wyborczego.

Ogólnie p. Sojusznicy Trumpa, p. Zmanipulowali fałszywych wyborców w siedmiu huśtawkach, aby twierdzić, że Biden wygrał. Aby stworzyć iluzję kontrowersji co do tego, które tabliczki — fałszywego Trumpa czy prawdziwego Bidena — są uzasadnione, członkowie Kongresu i wiceprezydent Mike Pence poświadczyli fałszywe tabliczki Trumpa, przechylając wybory na Mr. Trump sprzeciwił się woli elektoratu.

Pani. Nessel rozpoczął dochodzenie w tej sprawie na początku 2021 roku, ale w styczniu 2022 roku przekazał ją do Departamentu Sprawiedliwości. W tamtym czasie powiedział: „Wydaje się, że Republikanie podjęli wspólne wysiłki, więc istnieją podstawy do postawienia zarzutów karnych”. Uważamy, że w różnych stanach jest to sprawa, którą banki centralne mogą lepiej zbadać i ścigać”.

READ  Najważniejsze argumenty końcowe: NPR

Kilka miesięcy później, napisała na Twitterze: „Jeśli nie pociągniemy do odpowiedzialności osób zaangażowanych w alternatywny projekt wyborczy, nic nie powstrzyma ich przed zrobieniem tego ponownie, ponieważ nie będzie żadnych konsekwencji”.

Ale do stycznia tego roku prokuratorzy federalni nie podjęli żadnych widocznych działań. Tak więc „wznawiamy dochodzenie, ponieważ nie wiem, co zamierza zrobić rząd federalny” – oznajmiła pani Nessel.

W ostatnich tygodniach śledczy zgromadzili dowody i przesłuchali świadków powiązanych z państwem-stroną.

Pani. Odkąd Nessel wznowił śledztwo, prokuratorzy federalni są coraz bardziej aktywni w Michigan i wydaje się, że stąpają po podobnym gruncie. Wielu urzędników wyborczych i ustawodawców – w tym sekretarz stanuJocelyn Benson — podobno przesłuchiwana przez prokuratorów federalnych w ostatnich miesiącach.

Zarówno śledztwo federalne, jak i Michigan w sprawie Mr. To część kalkulacji teorii spiskowych, które Trump i jego sojusznicy wysunęli na temat wyborów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *