Wiadomości o wojnie ukraińsko-rosyjskiej na żywo: najnowsze aktualizacje

JEROZOLIMA – Prezydent Vladimir V. Po niespodziewanym spotkaniu z Putinem na Kremlu premier Izraela Naphtali Bennett powiedział w niedzielę, że będzie „nadal pomagał, nawet jeśli nie ma możliwości” dialogu między obiema stronami na temat konfliktu na Ukrainie. Dobry. „

Mimo pewnych szczegółów ze spotkania ambasador Ukrainy w Izraelu Jewgen Korniychuk powiedział w niedzielnym wywiadzie, że Pan. Bennett powiedział, że pojechał do Moskwy, aby pomóc powstrzymać krwawienie.

„Reszta świata ogląda film z popcornem. Ten fakt należy wziąć pod uwagę ”. Powiedział Kornich. Pan. Bennett, powiedział, „był pierwszym przywódcą z wolnego świata, który zobaczył przywództwo najeźdźcy. Doceniamy każdy wysiłek”.

Ale eksperci i analitycy twierdzą, że pan Pan, który przyszedł na prośbę Żeleńskiego. Bennett opisał działania mediacyjne jako proces o wysokim poziomie, z bardzo małą szansą powodzenia.

Martin Indick, były ambasador USA w Izraelu i autor, powiedział: „Uważam, że zrobiłem coś złego i nie chcę krytykować premiera. Najnowsza książka Henry Kissinger i dyplomacja bliskowschodnia. „Ale jego szanse na sukces są zerowe”.

Do tego Pan Indicku, panie Nie z powodu Bennetta, ale dlatego, że znalezienie wyjścia wydawało się „bardzo mało prawdopodobne”. Putin podał powód.

Izraelscy analitycy ostrzegają, że te wysiłki mogą okazać się głupcem lub gorzej.

„Izrael nie ma żadnej wartości w działaniach mediacyjnych; Nie ma specjalnych umiejętności ani zrozumienia tej złożonej sytuacji” – powiedział Ehud Yaari, który mieszka w Izraelu.

„Skończycie drażnić Rosjan, Ukraińców i Stany Zjednoczone swoimi wysiłkami” – powiedział. Powiedział Yari.

W niedzielę pan Po spotkaniu Bennetta z Kremlem pan Odbył trzecią rozmowę telefoniczną z Żeleńskim. W drodze powrotnej z Moskwy spotkał się na rozmowach i kolacji z kanclerzem Niemiec Olafem Scholesem. Bennett zatrzymał się i rozmawiał telefonicznie z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem.

Pan. Zełenski i pan Ambasadora Korniychuka w Izraelu za utrzymanie dobrych stosunków z Ukrainą i Rosją. Wysiłki Bennetta były krytykowane za okazywanie sympatii i wsparcia dla trudnej sytuacji Ukrainy, ale za odmowę dostarczenia defensywnego sprzętu wojskowego.

READ  Co to jest akwamacja? Proces stojący za „Zieloną Kremacją” Desmonda Tutu | Desmond Tutu

Izraelscy urzędnicy powiedzieli, że utrzymanie dobrych stosunków z Rosją jest konieczne do kontynuowania izraelskiej kampanii wojskowej przeciwko inwazji Iranu i Hezbollahu na Syrię, gdzie Rosja utrzymuje znaczącą obecność. Izrael powiedział, że to obrzydliwe, aby zająć wyraźną stronę poprzez opiekę nad dużymi społecznościami żydowskimi zarówno w Rosji, jak i na Ukrainie.

Ale po wizycie w Moskwie pan. Kournich powiedział: „Rząd izraelski w końcu zajął poważne stanowisko”.

Jeśli nic więcej, panie Dyplomacja Bennetta mogłaby pomóc Izraelowi odwrócić krytykę jego stanowiska w sprawie płotu.

Na początku swojego cotygodniowego posiedzenia gabinetu w niedzielę, pan. Bennett powiedział: „Nie mogę dalej omawiać spotkania z Putinem w celu ułatwienia dialogu między wszystkimi stronami. Oczywiście z błogosławieństwem i zachętą wszystkich graczy”.

„Wszystkie strony mają dostęp i pojemność” – Mr. powiedział Bennett. „Uważam, że dołożenie wszelkich starań jest naszym moralnym obowiązkiem”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *