Większość długów medycznych zostanie usunięta z raportów o kredytach konsumenckich

Pracownik medyczny przechodzi obok rzędu karetek zaparkowanych przed szpitalem Houston Methodist Hospital w czasie epidemii koronawirusa (COVID-19). W Houston, Teksas, Stany Zjednoczone, 22 czerwca 2020 r.

Callahan O’Hare | Reuters

Największa w kraju agencja raportów kredytowych ogłosiła w piątek, że duża liczba amerykańskich konsumentów zostanie usunięta z ich raportów kredytowych.

EquifaxA Experian TransUnion powiedział w wspólne oświadczenie Usuną około 70% rachunków windykacyjnych z raportów kredytowych konsumentów po przeprowadzeniu wielomiesięcznych badań rynku. Zmiany zaczną się latem.

„Po dwóch latach pandemii COVID-19 i szczegółowym przeglądzie występowania długów z tytułu windykacji medycznej w raportach kredytowych, NCRA (ogólnokrajowe agencje informacji kredytowej) wprowadzają zmiany, aby pomóc ludziom skupić się na ich osobistym samopoczuciu i powrocie do zdrowia” powiedziały firmy.

Od 1 lipca dług medyczny, który został wysłany do windykatorów i ostatecznie spłacony, nie będzie już uwzględniany w raportach dotyczących kredytów konsumenckich. Dawniej długi, które zostały spłacone po skierowaniu do windykacji, mogły być uwzględniane w raportach kredytowych przez siedem lat. Konsumenci będą mieli teraz również rok, zanim niespłacone długi windykacyjne pojawią się na raportach kredytowych po ich wysłaniu do windykacji. To więcej w porównaniu z obecnymi sześcioma miesiącami, które według agencji dałyby ludziom więcej czasu na pracę z firmami ubezpieczeniowymi lub świadczeniodawcami opieki zdrowotnej.

Począwszy od pierwszej połowy 2023 r. Equifax, Experian i TransUnion przestaną również uwzględniać w raportach kredytowych windykację długów medycznych w wysokości poniżej 500 USD.

Zadłużenie medyczne, które może być bardzo nieprzewidywalne, może spowodować, że nawet najbardziej rygorystyczni finansowo Amerykanie przeoczą płatności, co może prowadzić do niższej oceny kredytowej, co utrudni im uzyskanie najlepszych kredytów lub pożyczek.

a Raport lutowy Biuro Ochrony Finansowej Konsumentów oszacowało, że dług medyczny w dokumentacji kredytowej konsumentów w czerwcu 2021 r. wynosił 88 miliardów dolarów. Dodał, że większość długów medycznych w windykacji raportów kredytowych konsumenckich wynosi mniej niż 500 USD.

READ  Pokolenie X osiąga wiek emerytalny; Eksperci odradzają korzystanie z funduszy

Raport stwierdza, że ​​​​konsumenci czarnoskórzy i latynoscy, młodzi dorośli i osoby o niskich dochodach częściej mają zadłużenie medyczne niż średnia krajowa. Dodała, że ​​zadłużenie „głęboko dotyka” seniorów i weteranów wojennych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *