Większość obligacji Adani idzie w górę po sprzedaży akcji grupy za 2,5 miliarda dolarów

Większość obligacji dolarowych wyemitowanych przez Obiecaj mi Grupa spółek odnotowała zyski drugiego dnia w środę po tym, jak spółka macierzysta sprzedała akcje o wartości 2,5 miliarda dolarów w ramach w pełni subskrybowanej oferty uzupełniającej.
Nota 2024 z Adani za zieloną energię z oo przejęta prawie 5 centów za dolara do 80,9 centa o godzinie 9:35 w dniu Hongkong, wychodząc z recesji do rekordowo niskiego poziomu na początku tego tygodnia. Jedenaście z 15 obligacji denominowanych w dolarach przez grupę śledzoną przez Bloomberga również było wyżej.
Oferta wiodącej firmy Adani Enterprises Ltd. Największa w Indiach posprzedażowa akcja, w pełni objęta ostatniego dnia. Może to pomóc złagodzić obawy inwestorów, z jakimi boryka się Adani po zarzutach oszustwa ze strony krótkiego sprzedawcy Badania Hindenburga Wyślij grupę do zamieszania.
Konglomerat, wspierany przez najbogatszą osobę w Azji, wyłożył miliony dolarów na akcje, aby utrzymać zabezpieczenie pożyczki w wysokości 1 miliarda dolarów po gwałtownej wyprzedaży akcji w całym biznesowym imperium, według osób zaznajomionych ze sprawą.
Jednak nawet po wzroście rentowność obligacji Adani Green Energy z 2024 roku wciąż jest bliska 20%. Grupa może mieć trudności z wejściem na rynek obligacji w najbliższym czasie, biorąc pod uwagę obawy dotyczące zarządzania, zgodnie z raportem Wywiad Bloomberga.

READ  Założyciel FTX Sam Bankman Freed przemawia po wydaniu wyroku: „Każdego dnia prześladuje mnie to, co straciłem”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *