Wielka Brytania twierdzi, że jej elektroniczne bramki na granicach wróciły do ​​użytku po przerwie w dostawie prądu, która spowodowała opóźnienia

LONDYN (Reuters) – Brytyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało w sobotę, że automatyczne bramki kontroli granicznej powróciły do ​​normalnego działania po ogólnokrajowym problemie z systemem, który spowodował znaczne opóźnienie.

Zdjęcia opublikowane wcześniej w mediach społecznościowych pokazały długie kolejki setek ludzi na londyńskich lotniskach Heathrow i Gatwick, ponieważ sfrustrowani pasażerowie skarżyli się, że muszą czekać kilka godzin w kolejce.

Brytyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało w tweecie na Twitterze: „Po awarii technicznej w systemie granicznym, która wpłynęła na przyjazdy portali do Wielkiej Brytanii, możemy potwierdzić, że wszystkie bramki elektroniczne działają teraz normalnie”.

Znak jest widoczny w strefie kontroli przylotów Terminalu 5 na lotnisku Heathrow, Londyn, Wielka Brytania, 23 marca 2023 r. REUTERS / Toby Melville

„Dziękujemy poszkodowanym pasażerom za cierpliwość, a personelowi za pracę nad rozwiązaniem problemu”.

Podczas gdy wielu zagranicznych gości odwiedzających Wielką Brytanię musi spotkać się z funkcjonariuszem kontroli granicznej po wylądowaniu, inni, w tym obywatele Wielkiej Brytanii, UE i USA, mogą skorzystać z automatycznych bramek zwanych e-bramkami, aby zeskanować swoje paszporty i wjechać do kraju.

Problem z automatycznymi bramkami, który pojawił się w okresie wzmożonego ruchu w Wielkiej Brytanii z wiosennym świętem bankowym w poniedziałek i półroczną przerwą w przyszłym tygodniu, oznacza, że ​​wszyscy pasażerowie muszą zostać odprawieni w ręcznych punktach kontrolnych.

Brytyjskie linie lotnicze i porty lotnicze borykały się z dalszymi zakłóceniami w ciągu ostatniego roku, w tym z powodu oddzielnych strajków z udziałem personelu lotniska i pracowników służb granicznych, a także odwołanych lotów z powodu niedoborów personelu latem ubiegłego roku.

(Okładka) Sachin Ravikumar i Kanjik Ghosh; Montaż autorstwa Kelii Ozel i Jana Harveya

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  JetBlue i Spirit zbliżają się do przejęcia, które może nadejść w czwartek Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *