Will Smith miał zakaz uczestniczenia w wydarzeniach Akademii przez 10 lat, w tym w rozdaniu Oscarów

„Rada dyrektorów postanowiła, na okres 10 lat, począwszy od 8 kwietnia 2022 r., że nie pozwoli panu Smithowi na uczestnictwo w żadnych wydarzeniach lub programach akademickich, osobiście lub wirtualnie, w tym między innymi o przyznanie Oscarów” – Prezes Akademii David Rubin i dyrektor generalny Don Hudson powiedzieli w oświadczeniu w piątek.

Decyzja zapadła podczas dzisiejszego spotkania Rady Gubernatorów w Los Angeles. Spotkanie, pierwotnie zaplanowane na 18 kwietnia, zostało przyspieszone po tym, jak ogłosił je Smith Rezygnacja Z akademii w zeszłym tygodniu.

Smith wydał szybkie i krótkie oświadczenie o zakazie uczestnictwa w rozdaniu Oscarów przez następną dekadę.

„Akceptuję i szanuję decyzję Akademii” – powiedział CNN aktor.

CNN zwróciło się do przedstawicieli Rocka o komentarz.

Decyzja zapadła po „tonach dyskusji” na temat konsekwencji bycia spoliczkowanym na scenie, powiedział CNN członek zarządu.

W liście do Akademii dodano: „94. Nagrody Akademii miały być uczczeniem wielu osób w naszej społeczności, które wykonały znakomitą pracę w ubiegłym roku; jednak te chwile zostały przyćmione przez niedopuszczalne i szkodliwe zachowanie, którego byliśmy świadkami pan. Wystawa Smitha na scenie…

„Podczas transmisji telewizyjnej nie zajęliśmy się odpowiednio sytuacją w pokoju” – kontynuował list. „Za to przepraszamy. Była to dla nas okazja, by dać przykład naszym gościom, widzom i rodzinie Akademii na całym świecie, a nam się nie udało – nieprzygotowani na bezprecedensowe”.

Rada gubernatorów powiedziała w poprzednie oświadczenie Chcą, żeby tak byłoZałatwia się to terminowo.

Rezygnacja Smitha oznacza, że ​​nie jest on już częścią ciała wyborczego akademii, ale nie wyklucza nominacji zdobywcy Oscara w przyszłości.

Smith mógł być również nominowany, mimo że nie mógł uczestniczyć w rozdaniu Oscarów, ponieważ „standardy postępowania” obowiązujące podczas dzisiejszej imprezy „nie mają zastosowania do przyznawania nagrody”, powiedział Network źródło bliskie Akademii, które ma bezpośrednią wiedzę na temat zasad. CNN w pt.

READ  Farah Ibrahim nie bawiła się ze swoją 13-letnią córką

Zwycięzca zeszłorocznej nagrody dla najlepszego aktora zazwyczaj prezentuje nagrodę dla najlepszej aktorki bieżącego roku (oraz aktorkę, która zdobyła nagrodę dla najlepszego aktora). Gdy Smith zostanie zbanowany, Oscary będą musiały zerwać z tą tradycją.

Co się stało i co dalej

Aktor uderzył w Rock, gdy komik był na scenie podczas rozdania Oscarów 27 marca po tym, jak Rock zażartował z żony Smitha, Jady Pinkett Smith, z jej krótkimi włosami.

Pinkett Smith cierpi na wypadanie włosów z powodu Łysienie plackowate.

Rock nie mówił głęboko publicznie o incydencie.

Kilka dni po tym, jak to się stało, Rock pojawił się w komedia w Bostonie w ramach trasy „Ego Death Tour” i powiedział: „Nie śmieję się zbytnio z tego, co się stało, więc jeśli przyszedłeś to usłyszeć, pokochałem cały program, który napisałem przed tym weekendem. w pewnym sensie przetwarzam to, co się stało, więc w pewnym momencie porozmawiam. Byłoby to niebezpieczne i zabawne, ale teraz opowiem kilka dowcipów.
Smith publicznie przepraszam by pobujać dzień po wypadku za pośrednictwem mediów społecznościowych.
Smith skontaktował się również następnego ranka z producentem serialu, Willem Packerem, przepraszając za niego i wyrażając swoje zakłopotanie producentowi. – Dzień dobry Ameryko – powiedział.

Podczas wywiadu z GMA Packer powiedział, że funkcjonariusze z Departamentu Policji w Los Angeles byli gotowi aresztować Smitha za pobicie, ale Rock powiedział, że nie chce.

W swoim liście Akademia wyraziła „głęboką wdzięczność Panu Rockowi za zachowanie spokoju w nadzwyczajnych okolicznościach”.

List podsumował: „Działanie, które podejmujemy dzisiaj w odpowiedzi na zachowanie Willa Smitha, jest krokiem w kierunku większego celu, jakim jest ochrona bezpieczeństwa wykonawców i gości oraz przywrócenie zaufania do Akademii”. „Mamy również nadzieję, że rozpocznie się czas uzdrowienia i powrotu do zdrowia dla wszystkich zainteresowanych i dotkniętych chorobą”.

READ  Raper Sean Kingston zgadza się wrócić na Florydę w sprawie oszustwa

Brian Stelter z CNN, Jason Kravarik i Sherry Mossberg przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *