Właściciele Pixela 6a odkrywają, że każdy odcisk palca można odblokować

z Telefon Pixel 6a Teraz dostępny w sklepach, niektórzy kupujący zauważają, że każdy odcisk palca jest w stanie odblokować ich nowy telefon w nieco niepokojącym gagu bezpieczeństwa Google.

ostatni weekend, dwa Raporty Pojawił się poza Indiami o niewyświetlanym czujniku odcisków palców Pixel 6a (UDFPS), który pozwala każdemu odblokować. Obejmuje to osoby, które wcześniej nie zarejestrowały swoich odcisków palców.

Właśnie dzisiaj, po premierze Pixela 6a w 13 krajach, pojawia się – jak dotąd – Sześć dodatkowych raportów Z tego się dzieje. Obejmują one możliwość odblokowania innym palcem, który nie jest zarejestrowany, po możliwość odblokowania 6a dla kogoś innego. Ktoś powiedział, że problem nie pojawił się ponownie po usunięciu i ponownym dodaniu wszystkich zapisanych odcisków palców.

Wydaje się, że większość kupujących nie ma tego problemu z Pixelem 6a. Dokładnie przetestowaliśmy cztery jednostki Pixel 6a i nie byliśmy w stanie odtworzyć problemu. Oznacza to, że problem dotyczy tylko niektórych telefonów i wskazuje na problem sprzętowy z Google Zmiana czujnika dla 6a.

Niepokoi fakt, że dzieje się tak, gdy rzeczywiste jednostki są wysyłane do klientów. Jednak oprogramowanie (lub sprzęt) między jednostkami przeglądowymi a jednostkami sprzedaży nie wydaje się różnić. Google w czwartek wydał aktualizację Dzięki temu Pixel 6a pojawi się w czerwcowej poprawce bezpieczeństwa, która rozpocznie się w kwietniu. Jednak projekty instalacji ręcznej są dostępne tylko w Japonii i Verizon. Od soboty wciąż czekamy na globalną aktualizację i wydanie dla telefonów AT&T i T-Mobile.

Nie jest jasne, czy ta aktualizacja rozwiąże problem, czy też istnieje głębszy problem sprzętowy w telefonach, których dotyczy problem. Może to być przypadek złego zestawu czujników odcisków palców. Jeśli tak już jest, konieczne będzie wysłanie zamienników. Mamy nadzieję, że Google może proaktywnie zidentyfikować urządzenia, których dotyczy problem, i automatycznie rozpocząć proces. Tymczasem błąd oprogramowania może prowadzić do łatwiejszego rozwiązania dla wszystkich zaangażowanych stron.

READ  PlatinumGames zatrudnia weterana Nintendo, co oznacza „dużą zmianę”

Jeśli chodzi o rozwiązanie krótkoterminowe, osoby z tym problemem mogą wyłączyć odblokowywanie odciskiem palca (aplikacja Ustawienia > Zabezpieczenia > Odblokowywanie odciskiem palca > Usuń) i użyć odblokowania kodem PIN lub hasłem. Z tego, co możemy dzisiaj zebrać, ten problem nie pojawia się znikąd i albo go masz, albo nie.

9do5Google Skontaktowałem się dzisiaj z Google w celu uzyskania komentarza, ale nie otrzymałem odpowiedzi przed publikacją.

Więcej o Pixelu 6a:

FTC: Używamy linków afiliacyjnych, aby zarabiać. jeszcze.


Sprawdź 9to5Google na YouTube, aby uzyskać więcej informacji:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *