Włochy zdobyły wille i łodzie oligarchów we wczesnym zamachu

RZYM, 5 marca (Reuters) – Włoska policja skonfiskowała wille i łodzie o wartości co najmniej 140 milionów euro (153 miliony dolarów) z czterech największych sankcji UE po ataku Moskwy na Ukrainę. Czytaj więcej

Rejestracja policyjna została przechwycona przez willę należącą do willi nad jeziorem Komo należącą do willi i rządu Władimira Slewowa, która należała do willi i telewizji rządowej Władimira Sołowowa, która należała do Villai i redaktora telewizji rządowej Władimira Sołowowa.

Ponadto dowody potwierdziły, że łodzie należące do rosyjskiego potentata Aleksieja Mortaszowa i Giennadija Timczenki, którzy byli blisko powiązani z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, zostały przechwycone w nocy w północnowłoskim porcie Imperia. L5N2V75YZ

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Uważa się, że rosyjscy oligarchowie kupili kilka willi we Włoszech w ciągu ostatnich 20 lat i oczekuje się, że w nadchodzących dniach zostanie przejętych więcej nieruchomości, ponieważ zachodnie kraje nakładają poważne sankcje, aby zmusić Rosję do opuszczenia Ukrainy.

Wydział Dochodzeń Finansowych Banku Włoch w piątek polecił włoskim bankom natychmiastowe informowanie o wszystkich działaniach podjętych w celu zamrożenia aktywów osób i firm notowanych w UE. Czytaj więcej

Usmanov, urodzony w Uzbekistanie potentat metalowy i telekomunikacyjny, jest dobrze znany we Włoszech z posiadania wielu nieruchomości na Sardynii, podczas gdy Mortazov jest właścicielem willi o wartości 66 milionów euro (72 miliony dolarów) na tej samej wyspie, jak podają włoskie media.

Biorąc pod uwagę majątek całej jego rodziny, wartość netto Mortasho przed sankcjami oszacowano na 29,1 miliarda dolarów.

Jego 65-metrowa (215 stóp) łódź „Lady M” była warta 65 milionów euro, podczas gdy łódź Timsenki Lena była wyceniana na 50 milionów euro, według źródła policyjnego.

Timczenko dorobił się ogromnych fortun na handlu ropą i Putin określił go jako jednego z jego najbliższych sojuszników.

READ  Atak na koncert w Moskwie: bliscy zaginionego desperacko szukają odpowiedzi

Sołowiow Podobno skarżył się W rosyjskiej telewizji dowiedział się w zeszłym miesiącu, że straci swoją włoską willę.

„Nagle ktoś decyduje, że ten dziennikarz jest teraz na liście sankcji. Od razu wpływa to na twoje nieruchomości. .

(1 USD = 0,9156 euro)

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raport Emilio Barodiego i Giuseppe Fonde; Napisane przez Christiana Palmera; Montaż przez Davida Holmesa

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *