Zełenski wzywa do wprowadzenia strefy zakazu lotów i zaostrzenia sankcji wobec Rosji podczas spotkania z amerykańskimi prawodawcami

Podczas sobotniego, godzinnego spotkania Zoom z członkami Kongresu Zełenski podziękował Stanom Zjednoczonym za dotychczasowe wsparcie, ale wezwał do większego wsparcia wojskowego i większych sankcji wobec Rosji, w tym energetycznych, według osoby zaznajomionej z sesją.

Jego przesłanie zostało wygłoszone w trakcie trwających rozmów między Stanami Zjednoczonymi a sojusznikami europejskimi na temat możliwości dostarczenia Ukrainie samolotów bojowych z krajów Europy Wschodniej, poinformowało CNN pięć źródeł zaznajomionych z rozmowami.

Urzędnicy twierdzą, że istnieje podział między krajami co do tego, czy poszczególne kraje powinny dostarczać ukraińskie samoloty, biorąc pod uwagę związane z tym ryzyko. Stany Zjednoczone i NATO sprzeciwiają się stworzeniu strefy zakazu lotów na Ukrainie – jak Ruszaj się, ostrzegali, może doprowadzić do „wojny totalnej w Europie”. Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w sobotę, że kraje wprowadzające strefę zakazu lotów będą uważane za uczestniczące w konflikcie.

W rozmowie z amerykańskimi prawodawcami Zełenski zachęcał kraje Europy Wschodniej do przekazania Ukrainie samolotów, podkreślając, że są one niezbędne do obrony przed rosyjską agresją. Powiedział, że jeśli kraje zachodnie nie wprowadziły strefy zakazu lotów, powinny przyznać ukraińskim samoloty.

Urzędnicy amerykańscy mówią, że niektórzy urzędnicy administracji Bidena są szczególnie zaniepokojeni tym, że Rosjanie uznają to za eskalację. Pentagon powiedział w piątek, że ostatecznie decyzja należy do każdego kraju.

„Są to rozważania, które suwerenne państwa narodowe muszą podejmować samodzielnie i poprzez własne operacje” – powiedział w piątek rzecznik Pentagonu John Kirby, zapytany, czy Stany Zjednoczone będą wspierać kraje wysyłające MiG-29 na Ukrainę.

Po apelu przewodniczący większości w Senacie, Chuck Schumer, powiedział, że Zełenski „rozpaczliwie wzywał kraje Europy Wschodniej do dostarczenia Ukrainie rosyjskich samolotów. Samoloty te są bardzo poszukiwane”.

„I zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby pomóc administracji ułatwić ich transfer” – powiedział nowojorski demokrata.

READ  Wielka Brytania wstrzymuje negocjacje handlowe z Kanadą w sprawie hormonów objętych zakazem wołowiny

Republikański senator z Nebraski Ben Sasse wyraził sprzeciw wobec strefy zakazu lotów w oświadczeniu po apelu, mówiąc, że sytuacja może „szybko wymknąć się spod kontroli”. Ale wezwał także Stany Zjednoczone do wysłania większej siły powietrznej.

Surowsze kary

Zełenski wezwał do zakazu importu rosyjskiej ropy i zawieszenia wszystkich transakcji handlowych, takich jak Visa i Mastercard, powiedział w rozmowie z CNN senator. Później w sobotę Visa Inc i Mastercard ogłosiły zawieszenie wszystkich transakcji i operacji w Rosji z powodu inwazji na Ukrainę.

ukraiński przywódca Również Wzywając Stany Zjednoczone do cofnięcia statusu „najbardziej uprzywilejowanego narodu” w handlu, przekonywał, że „wstrzymanie zakupów rosyjskiej ropy i gazu na całym świecie byłoby jedną z najsilniejszych możliwych sankcji”, nawet silniejszych niż Swift”. senator republikański. Dan Sullivan Alaska.
Sojusznicy USA, Kanady i Europy wcześniej ogłosili, że: Niektóre rosyjskie banki zostaną wydalone Od SzybkiWysoce bezpieczna sieć, która łączy tysiące instytucji finansowych na całym świecie.

Zełenski przedstawił również stan warunków gruntowych w swoim kraju, według uczestników sobotniego spotkania. Opisał, jak rosyjscy żołnierze schwytani przez Ukraińców często nie znali prawdziwych warunków na Ukrainie i prowadzili wrogą wojnę, jak twierdzi senator z apelu.

w Podsumowanie Na spotkaniu senator Lindsey Graham powiedział, że Zełenski podał także „liczne przykłady zbrodni wojennych” popełnionych przez Rosję i że na Ukrainie mają miejsce „masowe ataki na masowe i masowe cele cywilne”.

Republikanin z Południowej Karoliny powiedział, że Zełenski „zauważył, że nazwanie prezydenta Putina zbrodniarzem wojennym było słuszne i wierzył, że to ogromnie pomoże”.

Po usłyszeniu od ukraińskiego przywódcy kilku senatorów przeniosło się na Twittera, aby wyrazić swoje poparcie dla niego i jego kraju. Republikanin z Południowej Dakoty, John Thune, pochwalił Zełenskiego za jego „inspirującą odwagę i determinację podczas ataku, podobnie jak jego rodacy”. Thun powiedział, że Stany Zjednoczone stoją po stronie Ukrainy i „powinny pomóc utrzymać ją w walce, prowadząc wolny świat przeciwko inwazji Putina”.

READ  Na niemieckich lotniskach występują opóźnienia i odwołania lotów z powodu ujemnych temperatur

Pod koniec apelu dziesiątki prawodawców zamilkło, aby podziękować Zełenskiemu i wyrazić swoje poparcie, niektórzy mówili „Ukraiński Sława” – lub chwała Ukrainie – według rozmówcy. Osoba ta dodała, że ​​gest ten wyraźnie wpłynął na prezydenta Ukrainy.

Od Rosji rozpocząć zakrojoną na szeroką skalę inwazję na Ukrainę 24 lutego Stany Zjednoczone Nałożyć kilka kar za zamiatanie Na Moskwę, w tym samego Putina. Prezydent Joe Biden niedawno zatwierdził 350 milionów dolarów nowej pomocy wojskowej USA dla Ukrainy.
Gdy Rosja kontynuuje swój marsz na Ukrainę, Biały Dom w tym tygodniu Poproszono prawodawców o zatwierdzenie 10 miliardów dolarów w śmiercionośnej i humanitarnej pomocy dla Ukrainy w ramach prośby o dofinansowanie o wartości 32,5 miliarda dolarów wysłanej na Kapitol.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe informacje zwrotne i dodatkowe informacje.

Kaitlan Collins, Lauren Fox, Eva Mackind, Kylie Atwood, Oren Lieberman, Barbara Starr i Artemis Moshtagian przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *