Włochy zdobywają łódź rosyjskiego miliardera Melnishenko

Kancelaria premiera poinformowała w sobotę, że włoska policja skonfiskowała super łódź należącą do rosyjskiego miliardera Andrieja Igorewicza Melniczenki, zaledwie kilka dni po umieszczeniu biznesmena na liście sankcji UE po inwazji Rosji na Ukrainę.

Rząd twierdzi, że 143-metrowy (470 stóp) żaglowiec A o wartości 530 milionów euro (578 milionów dolarów) został odizolowany w północnym porcie Triestu.

Pobierz Fox Business, klikając tutaj

Zaprojektowany przez Philipa Starka i zbudowany przez Nobiskrug w Niemczech, według rządu statek jest największym żaglowcem na świecie.

Melnichenko jest głównym producentem nawozów EuroChem Group, a spółka węglowa należy do SUEK. Firmy poinformowały w czwartkowym oświadczeniu, że zrezygnował z funkcji członka zarządu obu firm i od środy ustąpi z funkcji beneficjenta.

Jego wyjątkowo zaprojektowany luksusowy jacht „S Sailing Yacht A”, zbudowany dla rosyjskiego miliardera Andreya Melnichenko, przepłynął przez włoską wyspę Isola del Giglio 10 lipca 2018 r. i przepłynął w pobliżu skał „Scol” na jachcie Costa Concordia. ((Zdjęcie autorstwa Getty Images autorstwa VINCENZO PINTO / AFP) / Getty Images)

Rzecznik Melnichchenko Alex Andreev powiedział, że biznesmen nie ma nic wspólnego z tragicznymi wydarzeniami na Ukrainie. Nie ma przynależności politycznej.

Rosyjskie łodzie oligarchiczne, luksusowa posiadłość na plaży zdobyta przez Włochy: zdjęcia

„Nie ma uzasadnienia dla umieszczenia go na liście sankcji UE” – powiedział Andrew. „Odrzucamy te nieuzasadnione i nieuzasadnione ograniczenia i mamy nadzieję, że rządy prawa i wiedza publiczna zwyciężą.

Od zeszłego tygodnia włoska policja skonfiskowała wille i łodzie warte 700 mln euro (763,63 mln dolarów) należące do czołowych Rosjan na liście sankcji UE, powiedział w sobotę minister gospodarki Daniel Franco.

„Zdobyliśmy to, co do tej pory mogliśmy zobaczyć, a teraz musimy trafić na resztę akcji. Wykonujemy świetną robotę, wydobywając to, co jest chronione przez trusty i przedimki”, powiedział włoski szef policji podatkowej Giuseppe Zafrana reporterzy w Bergamo w sobotę.

Operacje policyjne były częścią skoordynowanych wysiłków państw zachodnich, mających na celu ukaranie bogatych Rosjan związanych z prezydentem Władimirem Putinem.

Rosyjski oligarcha Aliszer Usmanow za 600 mln dolarów skonfiskowano w Niemczech: doniesienia

Według fotografa agencji Reuters superłódź rzekomo należąca do rosyjskiego biznesmena Romana Abramowicza przybyła u wybrzeży Czarnogóry w sobotę rano.

Funkcjonariusz policji finansowej wsiadający na super łódź od odizolowanego rosyjskiego miliardera Andrieja Igorowicza Melnichenko, 12 marca 2022 r. w północnowłoskim porcie Triest, na wideo z tego fragmentu ekranu za pośrednictwem Finance Police / Handout R (Przewodnik po policji finansowej / REUTERS / Zdjęcia Reuters)

Według publikacji poświęconych towarom luksusowym SuperYachtFan, SuperYacht Times i Forbes, Solaris jest jedną z łodzi należących do właściciela klubu piłkarskiego Chelsea, Abramowicza.

140-metrowy (460 stóp) statek jest zaparkowany w Porto Montenegro, luksusowym kurorcie w mieście Divat. Łódź opuściła Barcelonę we wtorek.

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej o Fox Business

Wielka Brytania nałożyła sankcje na Abramowicza w czwartek, powołując się na jego aktywa i bliskie powiązania z Putinem. Abramowicz zaprzeczył takim powiązaniom.

(1 USD = 0,9167 euro)

(Raport Emilio Barodi w Bergamo i zredagowany przez Steve’a Vasilievicha w Divat by Kiselda Vagnoni Francis Kerry)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *