Wybory powszechne w Wielkiej Brytanii w 2024 r.: Partia Pracy publikuje swój manifest

  • Brytyjska Partia Pracy oświadczyła w czwartek, że będzie „probiznesowa” i priorytetowo potraktuje „tworzenie bogactwa”.
  • Do kluczowych zobowiązań partii należy utworzenie nowego publicznego przedsiębiorstwa energetycznego, nałożenie zakazu wydawania nowych koncesji na ropę i gaz na Morzu Północnym, skrócenie czasu oczekiwania pacjentów w obciążonej państwowej służbie zdrowia oraz renacjonalizacja większości pasażerskich usług kolejowych.
  • We wtorek konserwatyści wydali własny manifest, w którym zobowiązali się do obcięcia dwóch pensów z ubezpieczenia społecznego, wprowadzenia obowiązkowej służby wojskowej, ograniczenia o połowę imigracji i wprowadzenia programu pomocy osobom kupującym nieruchomość po raz pierwszy.

Lider Partii Pracy Sir Keir Starmer przemawia podczas inauguracji manifestu wyborczego Partii Pracy 13 czerwca 2024 r. w Manchesterze w Wielkiej Brytanii. Z najnowszych danych YouGov wynika, że ​​Partia Pracy niezmiennie prowadzi w sondażach z przewagą ponad 20 punktów.

Anthony Devlin | Wiadomości z Getty Images | Obrazy Getty’ego

LONDYN – Lewicowa Partia Pracy w Wielkiej Brytanii, uważana za faworyta w nadchodzących wyborach krajowych, oświadczyła w czwartek, że będzie „probiznesowa” i w swoim ogłoszeniu politycznym priorytetowo potraktuje „tworzenie bogactwa”. oświadczenie.

Do kluczowych zobowiązań partii należy utworzenie nowego publicznego przedsiębiorstwa energetycznego, nałożenie zakazu wydawania nowych koncesji na ropę i gaz na Morzu Północnym, skrócenie czasu oczekiwania pacjentów w obciążonej państwowej służbie zdrowia oraz renacjonalizacja większości pasażerskich usług kolejowych.

„Wzrost gospodarczy i sprawiedliwość społeczna muszą iść ramię w ramię” – stwierdził Starmer podczas czwartkowego przemówienia programowego, opisując je jako „manifest na rzecz tworzenia bogactwa i plan transformacji Wielkiej Brytanii”.

Starmer stwierdził, że polityka pracy jest „całkowicie opłacalna” i dodał: „Nie można szybko grać finansami publicznymi”.

Partia odwoływała się już wcześniej do większości treści manifestu, w tym do obietnic podwyższenia podatków od nadzwyczajnych zysków dla spółek naftowo-gazowych, wyeliminowania ulg podatkowych dla szkół społecznych i zamknięcia zamkniętych szkół. opisane Jako „luka podatkowa” dla inwestorów private equity. Partia potwierdziła również, że uzna państwo palestyńskie, określając państwowość jako „niezbywalne prawo narodu palestyńskiego”. To zobowiązanie następuje po miesiącach podziałów w partii w związku z jej odpowiedzią na wojnę między Izraelem a Hamasem.

READ  Strzelanie, strzały w więzieniu w Teheranie, w którym przebywają więźniowie polityczni z podwójnym obywatelstwem

„Nie możemy sobie pozwolić na kolejne pięć lat wysokich podatków, niskiego wzrostu i złamanych obietnic torysów” – powiedziała wiceprzewodnicząca Partii Pracy Angela Rayner podczas wydarzenia inaugurującego w Manchesterze, odnosząc się do obecnej Partii Konserwatywnej. Konserwatyści twierdzą, że Partii Pracy brakuje jasnego planu dla narodu i podniosą podatki dla rodzin pracujących.

„Kiedy osiągniemy wzrost, będzie to dotyczyło każdego zakątka kraju”.

W części 135-stronicowego oświadczenia dotyczącego wzrostu wskazano, że zostanie to osiągnięte poprzez stabilizację gospodarczą, reformę zasad planowania w celu budowy 1,5 miliona nowych domów i wprowadzenie nowej strategii przemysłowej. Oznajmiła również, że utworzy krajowy fundusz majątkowy o wartości 7,3 miliarda funtów (9,32 miliarda dolarów) w celu inwestowania w takie obszary, jak brytyjski przemysł stalowy i samochodowy, technologia wychwytywania dwutlenku węgla i megafabryki.

W drugiej połowie ubiegłego roku Wielka Brytania popadła w płytką recesję, gdy gospodarstwa domowe i przedsiębiorstwa stanęły w obliczu ostrej inflacji i trudniejszych warunków finansowych, pomimo osiągnięcia wzrostu na poziomie 0,6% w pierwszym kwartale 2024 r.

W swoim przemówieniu zapowiadającym głosowanie 4 lipca brytyjski premier i przywódca konserwatystów Rishi Sunak powiedział, że inflacja została już opanowana, a jego rząd obniżył podatki od pracowników, podwyższył emerytury państwowe i obniżył podatki od inwestycji.

Drugim mówcą na wydarzeniu dotyczącym Partii Pracy był Richard Walker, dyrektor generalny brytyjskiej sieci spożywczej Islandia, który powiedział, że tylko Partia Pracy może odwrócić „ścieżkę słabych wyników gospodarczych” Wielkiej Brytanii.

„Tworzenie bogactwa jest moim priorytetem numer jeden” – powiedział w czwartek lider labourzystów Keir Starmer na platformie mediów społecznościowych X. „Moja przekształcona Partia Pracy ma plan wzrostu. Jesteśmy pro-biznesowi i pro-pracowniczy”.

W debacie na początku tego miesiąca Starmer zobowiązał się nie podnosić podatku od wartości dodanej (VAT) ani ubezpieczenia społecznego, ogólnego podatku nałożonego na pracowników, tak jak zrobił to Sunak.

READ  Ameryka mówi, że Chiny terroryzują filipińskie statki na Morzu Południowochińskim | Wiadomości z Morza Południowochińskiego

Kontrowersje wywołały twierdzenie Sunaka, że ​​polityka Partii Pracy będzie oznaczać podwyżkę podatków o 2000 funtów (2556 dolarów) na gospodarstwo domowe podczas następnej kadencji parlamentu. Starmer określił to twierdzenie jako „nonsens” i stwierdził, że opiera się na „wymyślonej polityce pracy”.

Instytut Studiów Fiskalnych Centrum Badawcze Oskarżony Przywódcy obu partii nie wyrazili przejrzyście, gdzie dokonają cięć wydatków publicznych, jeśli mają utrzymać zadeklarowane zobowiązanie do zmniejszenia długu netto Wielkiej Brytanii.

We wtorek konserwatyści wydali własny manifest, w którym zobowiązali się do obcięcia dwóch pensów z ubezpieczenia społecznego, wprowadzenia obowiązkowej służby wojskowej, ograniczenia o połowę imigracji i wprowadzenia programu pomocy osobom kupującym nieruchomość po raz pierwszy.

Sondaże są organizowane od kilku lat wskazując na Partia Pracy odniosła ogromne zwycięstwo nad konserwatystami, którzy sprawowali władzę przez 14 lat. Bezpieczeństwo narodowe to kolejny obszar, w którym strony wymieniają poglądy, a Sekretarz Obrony Grant Shapps twierdzi, że Partia Pracy „zmieni Wielką Brytanię w cel nie do utrzymania”. Partia Pracy oświadczyła, że ​​„utrzyma swoje niezachwiane zaangażowanie na rzecz NATO i naszego nuklearnego środka odstraszającego oraz ponownie skupi się na poprawie morale w naszych siłach zbrojnych”.

Jednak przejście Partii Pracy do centrum politycznego pod przywództwem Starmera zostało zaakceptowane przez liderów biznesu i rynku finansowego Wywołało to kontrowersje I rozłam z lewicą partii.

Wielka gildia zjednoczyła się odrzucić jak wynika z raportu BBC, poprzeć manifest Partii Pracy w związku z obawami, że nie chroni on praw i miejsc pracy pracowników w przemyśle naftowym i gazowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *