„Wygasłe” gry cyfrowe PS Vita i PS3 są teraz niedostępne

Gracze na PlayStation 3 i PlayStation Vita mają problemy z dostępem do swoich cyfrowych zakupów po tym, jak w niektórych grach nagle pojawiła się dziwna data wygaśnięcia, jak po raz pierwszy zgłoszono przez Kotaku. Wydaje się, że problem dotyczy głównie klasycznych tytułów, uniemożliwiając użytkownikom granie krzyż chronoI Chrono graczI Final Fantasy VIponieważ gry wygasły.

Ale oto dziwna część: daty ważności datowane są na pół wieku wstecz. Użytkownik Twittera Christopher Voss Udostępnij zdjęcie dla niego krzyż chrono Pobieranie, które pokazuje, że gra wygaśnie 31 grudnia 1969 o godzinie 19:20. Mówi, że problem pojawił się dopiero po ponownym pobraniu gry i że teraz nie może w nią grać na PS3 i PS Vita.

Edytor GamesHub Edmund Tran podobnie znaleziono Nie mógł grać krzyż chrono Na PS3 dzięki dacie wygaśnięcia 52 lat. I chociaż Tran twierdzi, że nadal może grać w klasyczny tytuł na swoim PS Vita, nie mógł znaleźć aukcji w PS Vita Store, co wskazuje, że Sony mogło ją usunąć. w przeciwnym razie użytkownicy na reddicie I Świergot Zgłosiłem również problem z Fabryka Runicznych OceanówI Super Street Fighter 4: Arcade EditionI Gex: Wprowadź gekonA dla niektórych Cała ich biblioteka cyfrowa.

Jak wskazano w różnych wątkach i postach dotyczących tego problemu, niektórzy gracze twierdzą, że próbowali przywrócić ustawienia fabryczne swoich konsol, subskrybować i anulować subskrypcję PlayStation Plus oraz przywrócić licencje na gry, wszystko bezskutecznie. PlayStation jeszcze nie uznało sytuacji, a firma produkująca gry nie zareagowała od razu krawędźSkomentuj prośbę.

Jest jednak jeden możliwy powód, dla którego tak się dzieje. Kotaku Wskazuje, że problem może być spowodowany błędem, który spowodował, że PS Vita i PS3 cofnęły daty wygaśnięcia licencji gier do ery Uniksa lub arbitralną godzinę i datę ustaloną przez programistów, aby ustawić początek życia konsoli.

READ  Dalej i „duży” Tomb Raider, który dostarczy Amazon

Nawet jeśli to tylko usterka, to budzi obawy, że Sony zadaje kolejny cios sklepom PS3 i PS Vita. dystans Firma zajmująca się grami prawie zamknęła oba sklepy W zeszłym roku utrudniło im to zakupy Odbierz możliwość korzystania z kart kredytowych lub PayPal, aby dokonywać zakupów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *