Wykonawca testamentu OJ Simpsona planuje walczyć z płatnościami na rzecz rodzin Brownów i Goldmanów.

LAS VEGAS (AP) – Wykonawca testamentu OJ Simpsona twierdzi, że próbuje zablokować zapłatę wyroku w wysokości 33,5 miliona dolarów wydanego przez kalifornijskie jury cywilne prawie trzydzieści lat temu w pozwie o nieumyślną śmierć złożonym przez rodziny byłej żony Simpsona, Nicole . Brown Simpson i jego przyjaciel Ron Goldman.

Testament Simpsona został złożony w piątek w sądzie hrabstwa Clark w Nevadzie, a wykonawcą wyznaczył jej długoletniego prawnika Malcolma Lavergne’a. Z dokumentu wynika, że ​​majątek Simpsona został złożony w funduszu powierniczym utworzonym w tym roku.

Lavergne powiedział Las Vegas Review-Journal To wszystko Posiadłość Simpsona Nie obliczono. Zgodnie z prawem stanu Nevada majątek musi przejść proces spadkowy, jeśli jego aktywa przekraczają 20 000 dolarów.

Simpsona Zmarł w środę Po tym, jak ławnicy uznali go za odpowiedzialnego za niezapłacenie lwiej części wyroku cywilnego wydanego w 1997 r. Ponieważ jego majątek ma zostać poddany procesowi sądowemu, rodziny Goldmanów i Brownów mogą być w kolejce do otrzymania części tego, co pozostawił Simpson.

Lavergne, która reprezentuje Simpsona od 2009 roku, powiedziała, że ​​rodzina Goldmanów nie chce widzieć żadnych pieniędzy z majątku Simpsona.

„Mam nadzieję, że Goldmanowie dostaną zero, nic” – powiedział „Review-Journal”. – Zwłaszcza ich. I zrobię wszystko, co w mojej mocy, czy to jako wykonawca wyroku, czy osobisty przedstawiciel, aby mieć pewność, że nic nie dostaną.

Laverne nie odpowiedziała natychmiast na wiadomości telefoniczne i e-mailowe pozostawione przez Associated Press w sobotę.

Chociaż Brown i Goldman Rodziny zmuszone były płacićLaVergne stwierdziła, że ​​nigdy nie było orzeczenia sądowego zobowiązującego Simpsona do zapłaty wyroku cywilnego. Adwokat powiedział „Review-Journal”, że jego szczególny gniew wobec rodziny Goldmanów wynika z wydarzeń związanych z planowaną książką Simpsona zatytułowaną „Zrobiłem to”. Rodzina Goldmana przejęła kontrolę nad rękopisem i zmieniła nazwę książki „Gdybym to zrobił: wyznania zabójcy”.

READ  49ers nad Packers wśród trzech niepokojów w ten weekend

Simpson zdobył sławę i fortunę dzięki piłce nożnej i show-biznesowi, ale jego dziedzictwo zostało na zawsze zmienione Pchnięcia nożem w czerwcu 1994 r Jego była żona i jej przyjaciółka w Los Angeles. W procesie z 1995 roku został uniewinniony od zarzutów karnych Zaczarował opinię publiczną.

Ojciec Goldmana Freda Goldmana, główny powód, zawsze twierdził, że nie chodzi o pieniądze, tylko o pociągnięcie Simpsona do odpowiedzialności. W czwartkowym oświadczeniu stwierdził, że wraz ze śmiercią Simpsona „wiara w prawdziwą odpowiedzialność się skończyła”.

Rodziny Goldmanów i Brownów będą co najmniej na równi z innymi wierzycielami, a roszczenia będą jeszcze większe, gdyż majątek Simpsona zostanie uregulowany na warunkach ustalonych przez utworzony w styczniu trust. W testamencie wymieniona jest czwórka jego dzieci i stwierdza się, że każdy beneficjent, który będzie próbował zakwestionować postanowienia testamentu, „otrzyma bez powiernictwa jednego dolara (1,00 dolara) i nie otrzyma w zamian jakichkolwiek żądanych odsetek od tego zapisu lub jego majątku”.

Simpson powiedział, że utrzymuje się z NFL i prywatnej emerytury. W ramach nagrody jury skonfiskowano setki cennych rzeczy, a Simpson został zmuszony do wystawienia na aukcji swojego trofeum Heismana za 230 000 dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *