Rafael Nadal i Novak Djokovic spotykają się w ćwierćfinale French Open

„Mecz z Djokoviciem może być tutaj moim ostatnim meczem” – powiedział w niedzielę Nadal. „W ciągu dnia znam Rolanda Karrosa, lubię grać w ciągu dnia. Przeszedłem przez trudną sytuację na nogach i nie wiem, co wydarzy się w moim życiu.

Pomimo tej prośby organizatorzy French Open nie uwierzyli w to, a może istniały zobowiązania kontraktowe wobec Amazon Prime Video, który jest właścicielem praw do nocnych sesji we Francji.

Ponieważ niezwykły półfinał między tymi dwoma podczas zeszłorocznego French Open stał się jednym po rozpoczęciu po południu, nie. 59 będzie meczem nocnym.

– Niestety, co roku grają tu rundę wcześniej – powiedział trener Djokovica, Koran Ivanisevic. – To był finał dwa lata temu. W zeszłym roku był to półfinał, a teraz ćwierćfinał, ale to najlepszy ćwierćfinał w historii French Open.

Ich poprzednie dwie walki ćwierćfinałowe w Roland Garros nie były tak naprawdę wielkim wstrząsem. W pierwszym meczu 2006, ich pierwszym spotkaniu na jakimkolwiek poziomie, Djokovic wycofał się z kontuzją po przegranej dwóch pierwszych setach.

W 2015 roku Djokovic stał się drugą osobą, która pokonała Nadala w przedłużającym się upadku z Nadalem, pokonując go w finale 7:5, 6:3, 6:1, tak jak w finale. Era Natalie na French Open. Wygrał jeszcze cztery razy.

Ale Djokovic został pierwszym graczem, który dwukrotnie pokonał Natale na French Open w zeszłym roku, kulminując w intensywności i strzelaniu 3-6, 6-3, 7-6 (4), 6-2. Nadal walczył z nogą i umiejętnościami Djokovica w trzecim secie, zanim zniknął w czwartym.