Wynik Villanova vs Houston, Fast Food: Wildcats polegają na obronie, aby stłumić Cougars, awansować do Final Four

Villanova z dwóch rozstawionych zawodników została pierwszą drużyną w mistrzostwach NCAA 2022, która przebiła bilet do czwartego w tym roku finału. Wildcats, słabsza drużyna do piątego miejsca w rankingu Houston, zdobyli w sobotę zwycięstwo nad Cougars, awansując do ostatniego weekendu March Madness ze zwycięstwem 50:44.

W meczu pomiędzy dwoma ofensywami z pierwszej dziesiątki Wildcats triumfowali, wygrywając w sposób, w jaki rzadko to robią: przez obronę. Złapali Hot Red Cougars, którzy wyeliminowali najlepsze rozstawienie w Arizonie na Sweet 16, do 1 z 20 z zakresu 3 punktów i 17 z 58 z ziemi. Według recenzenta College Basketball był to najgorszy wynik strzelecki Houston od sezonu 2013-14 i najgorszy wynik z zakresu 3 punktów od ponad dekady.

– Zagrali ciężko. Trudno było strzelać gole dla obu drużyn – powiedział trener Villanova Jay Wright w wywiadzie po meczu. „To właśnie oznacza dobra obrona. Byli dobrzy w defensywie, a my byliśmy dobrzy w defensywie”.

Villanova została pierwszym rozstawionym numerem 2, który pokonał rozstawiony numer 5 w rundzie Elite Eight turnieju NCAA. Jermaine Samuels po raz kolejny zabłysnął dla Wildcats z 16 punktami, a Caleb Daniels – jedyny inny gracz Nova w deblu – dodał 12 punktów. Starszy bramkarz Colin Gillespie miał tylko sześć punktów.

Villanova zmierzy się ze zwycięzcą ze Środkowego Zachodu w Final Four w przyszłym tygodniu, czekając na zwycięzcę z rozstawionego 1. Kansas i 10. rozstawionego Miami. Oto kilka wskazówek z sobotniego meczu.

1. Obrona, obrona i obrona

Houston średnio ponad 75 punktów na mecz nadchodzący w sobotę. Villanova uzyskała średnio nieco poniżej 73 punktów na mecz. Jednak obie drużyny nie mogły nawet zebrać połączonej 100 do operacji defensywnej. Jeśli masz poniżej, który wylądował na 127, masz powód do wcześniejszego świętowania.

„Gdybyś powiedział mi przed meczem, że złapiemy ich 28% pola i 23% serii trzech punktów, a przegrywamy, nie uwierzyłbym ci” – powiedział trener Houston Kelvin Sampson. . „Nasze dzieci pilnowały. O rany, one pilnowały. Nasza obrona była na miejscu. Dostaliśmy ich do 50 punktów. Mieliśmy wiele okazji, ale oni nie weszli. Stało się.”

READ  Riyad Mahrez przygotowywał się do przeprowadzki do Al-Ahly za 35 milionów euro uzgodnioną z Manchesterem City

50 punktów Villanovy było jej najniższym w meczu od 2018 roku. 44 punkty Houston było najniższym wynikiem w meczu od 2015 roku. Tak więc, w prawdziwym szaleństwie Marsha, dwie najskuteczniejsze drużyny ofensywne w tegorocznych mistrzostwach NCAA rywalizowały w obronie, produktywności. Najniższa punktacja turniejowa w całym okresie posezonowym.

2. Kontynuacja wielkości Nova

Zwycięstwo Villanovy nad Houston zapewniło programowi czwarty występ w Final Four od 2009 roku i trzeci (!) w ostatnich sześciu turniejach. Ostatnie dwa razy, kiedy dotarłem tak daleko, poszedłem i wygrałem wszystko.

Jasne, tym razem klasa jest trudniejsza — pierwsze nasienie Kansas Wildcats mogą czekać na następną rundę — ale mogą ukończyć pracę tak samo, jak dwa poprzednie razy. Ten zespół nie ma ani najlepszej głębokości, ani najlepszego kortu. Ma jednak doświadczenie, wszechstronność w składzie, elitarnego trenera i gwiazdę marcową w Jermaine Samuels.

3. Klucz do kontuzji Nova

W ostatniej minucie meczu, gdy Vilanova zamykała mecz, Justin Moore, drugi prowadzący zespół, upadł z pozorną kontuzją nogi i nie wrócił do gry. Skala kontuzji jest nieznana, ale reakcja tutaj jest… cóż, nie jest szaleństwem myśleć, że może przegapić resztę turnieju. Wright spekulował po meczu, że przewidywania Moore’a były „Może nie tak dobrze. „

Jeśli Moore nie będzie mógł iść, zada miażdżący cios zespołowi Vilanova, który nie ma takiej głębi, jaką miał w poprzednich latach. W sobotę do gry weszło tylko siedem Wildcatów, a jeden z nich zagrał trzy minuty. Jest coś do obejrzenia przed czwartym finałem w przyszłym tygodniu, a mecz z pozostałymi czołowymi rozstawionymi w turnieju prawdopodobnie poczeka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *