nie przegap! Koniunkcja planety i księżyca w ten weekend

wspólnie czas! To jest widok na półkulę północną. Oglądanie półkuli południowej, poniżej, jest lepsze. Księżyc, jasna Wenus, słaby Mars i Saturn gromadzą się razem w 8-stopniowym okręgu 27 i 28 marca 2022 r. Diagram autorstwa Johna Jardine’a Gossa.

27 i 28 marca rano

Na porannym niebie 27 i 28 marca 2022 r. można złapać rekolekcje półksiężyca Księżyc przechodzi przez trzy planety. Planety są blisko siebie w serii sprzęganie. Wenus jest najjaśniejszą planetą, w pobliżu której znajdują się dwie słabsze planety, Saturn poniżej i Mars na zachodzie.

Rankiem w niedzielę 27 marca księżyc zbliża się do Marsa na kopule nieba. Księżyc tego ranka będzie oświetlony w około 25%, kierując się w jego stronę nów 1 kwietnia.

Ale scena z 28 marca jest naprawdę oszałamiająca. Następnie księżyc, jasna Wenus, przyćmiony Mars i Saturn łączą się w ośmiostopniowy okrąg na sklepieniu nieba. bo to plik słabnący księżyc, jego faza będzie cieńsza niż poprzedniego ranka, tylko około 16% zapalona. Czworobok zapewnia piękne robienie zdjęć. I otrzymujesz świetne zdjęcie, Wyślij to do nas!

Uwaga dla użytkowników teleskopu: słaba kometa, 22p/kopf, w pobliżu planet 27 i 28 marca. Ale w rozmiar 11A gdy nadejdzie świt, będziesz potrzebować teleskopu, aby go uchwycić, a także ciemnego nieba i doświadczenia oglądania słabszych obiektów.

Czas koniunkcji: planety i księżyc

planety w wspólnie Z ubywającym księżycem w marcowe poranki. Ponadto 29 marca dochodzi do koniunkcji między Wenus i Saturnem. I we wszystkich tych parach, w poniższych czasach, te dwa obiekty są takie same prawidłowe wejście (Jak niebiański południk na wyimaginowanej siatce nieba otaczającej ziemię.) Szczegóły tutaj:

Mars 4 klas na północ od księżyca w 3 czas na świecie 28 marca
Wenus ma 7 klas na północ od księżyca w 10 UTC 28 marca.
Saturn 4 klas na północ od księżyca w 12 UTC 28 marca.
kwiat to 2 klas na północ od Saturna w 13 UTC 29 marca.

Widok z półkuli południowej

Widok jest lepszy niż na półkuli południowej, gdzie ścieżka ekliptyki przecina horyzont pod bardziej stromym kątem. Nie tylko zobaczysz Wenus, Marsa i Saturna wzdłuż Księżyca, ale możesz także dostrzec Jowisza przed wschodem słońca.

Wenus, Mars i Saturn znajdują się na górze, Jowisz jest blisko horyzontu, a Księżyc jest po prawej stronie.
Poranne niebo 28 marca dla obserwatorów nieba z południowej półkuli. Miałem szczęście! Ponieważ zaćmienia — czyli ścieżka Słońca, Księżyca i planet na naszym niebie — tworzą ostry kąt z horyzontem świtu w jesienny poranek, a zdarzenie dzieje się bezpośrednio nad wschodem słońca, a nie z jednej strony, jak to ma miejsce w przypadku ludzi na półkuli północnej. Schemat za pośrednictwem Johna Jardine Goose.

Konkluzja: Zobacz poranne planety – Wenus, Mars i Saturn – obok siebie, a także Księżyc dołączający do sceny 27 i 28 marca 2022 r. Na półkuli południowej możesz również zobaczyć Jowisza.

Przeczytaj: Przewodnik po EarthSky Night Sky na marzec i kwiecień 2022 r.

READ  Olbrzymia puszysta planeta krążąca wokół chłodnego czerwonego karła

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *