Wyniki Apple wkrótce odbiją się szerokim echem. Oto, czego oczekuje Wall Street

Większość pracowników Big Tech wzmogła wysiłki, aby poprosić o najnowsze raporty o zarobkach w ciągu ostatnich dwóch tygodni i już prawie czas Apple (NASDAQ:AAPL) Aby chwycić mikrofon. Spółka opublikuje swoje najnowsze sprawozdanie kwartalne zaraz po zakończeniu notowań w czwartek, a druk ukaże się w dość trudnym momencie.

Apple znajduje się pod presją na rynku chińskim, ponieważ oczekuje się, że sprzedaż iPhone'a będzie słabsza w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku, co doprowadzi do nieznacznego spadku przychodów. Konkurencja ze strony Huawei i mniej ekscytujący cykl aktualizacji iPhone'a 15 mocno uderzyły Apple w tym kluczowym obszarze.

W związku z tym analityk Wedbush, Daniel Ives, spodziewa się, że Street spróbuje „ocenić, jak słabe są chińskie liczby”. Aby nastroje uległy poprawie, wiele będzie zależeć od wypowiedzi dyrektora generalnego Tima Cooka podczas telekonferencji. Choć Ives nie spodziewa się „żadnych fajerwerków” w związku z wzrostem liczby egzemplarzy iPhone’a w Chinach w czerwcowym kwartale („szepczący duch” to przychody iPhone’a wynoszące około 35 miliardów dolarów i łączne przychody wynoszące około 80 miliardów dolarów), spodziewa się „ostrożnego optymizmu” w długoterminowe „Oczekiwania” dotyczące Chin.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​już niedługo pojawi się kolejna wersja iPhone’a, która powinna być znacznie lepsza od dotychczasowej. Dzieje się tak dlatego, że następnym modelem będzie iPhone 16 „oparty na sztucznej inteligencji”, który powinien pomóc firmie „ponownie powrócić do wzrostu w Chinach, z korzystnymi warunkami w roku finansowym 2025”.

Zatem dla Ivesa najważniejsze jest teraz zobaczenie lasu poprzez drzewa. Gdy Apple będzie poruszać się po wyboistym terenie przez następny kwartał lub dwa, sytuacja po drugiej stronie będzie wyglądać jaśniej. Na tym polega „łatwiejsza instalacja, ogłoszenie sztucznej inteligencji na WWDC, silniejszy cykl aktualizacji iPhone’a 16 i możliwość zarabiania na złotej bazie zainstalowanej w Cupertino”.

READ  Metro przygotowuje się do ponownego uruchomienia automatycznego pociągu - NBC4 Washington

„Chociaż przezwyciężenie tej chińskiej słabości zajmie trochę cierpliwości, wierzymy, że firma Cook & Co zasiewa nasiona transformacji wzrostu Apple w terenie”.

W tym celu Ives utrzymał rekomendację Outperform (tj. Kupuj) dla akcji Apple wraz z ceną docelową na poziomie 250 dolarów. Konsekwencje dla inwestorów? Wzrost o około 48% w stosunku do obecnego poziomu. (Aby obejrzeć rekord Ivesa, kliknij tutaj)

Średni cel The Street to skromniejsze 200,37 dolarów, ale nadal sugeruje, że w nadchodzących miesiącach akcje wzrosną o 18%. Jeśli chodzi o rating, oparty na 18 zakupach, 11 wstrzymaniach i 2 sprzedaży, konsensus analityków ocenia akcje jako umiarkowane kupno. (być widzianym Prognoza akcji Apple)

Aby znaleźć dobre pomysły na handel akcjami po atrakcyjnych wycenach, odwiedź witrynę TipRanks Best Stocks to Buy, narzędzie, które łączy wszystkie informacje dotyczące akcji TipRanks.

Zastrzeżenie: Opinie wyrażone w tym artykule są wyłącznie opiniami prezentowanego analityka. Treści mają służyć wyłącznie celom informacyjnym. Bardzo ważne jest, aby przed dokonaniem jakiejkolwiek inwestycji przeprowadzić własną analizę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *