Policja na kampusach Columbia i UCLA, protesty zakłócające funkcjonowanie uczelni w całym kraju: aktualizacje na żywo

20:40 czasu wschodniego, 1 maja 2024 r

Fotoreporter telewizyjny oskarżony o dwa wykroczenia po aresztowaniu na Uniwersytecie w Teksasie

Od Joe Suttona i Andy’ego Rose’a z CNN

Jak wynika ze środowego oświadczenia Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego Teksasu (TPS), Carlos Giraldo Sanchez, fotoreporter telewizji Austin Fox 7, został oskarżony o dwa wykroczenia po aresztowaniu w zeszłym tygodniu na Uniwersytecie Teksasu w Austin.

Sanchez, lat 43, został oskarżony o „napaść i zakłócanie obowiązków publicznych” – powiedział DPS, i został zabrany do więzienia hrabstwa Travis.

DPS twierdzi, że widziało Sancheza zbliżającego się do żołnierza DPS, a następnie „uderzył go kamerą w płuca oraz dolną część głowy i szyi”.

„Chociaż dziennikarze powinni mieć dostęp, nigdy nie można tolerować ingerencji w oficjalne obowiązki policji, a napaści na funkcjonariusza wymiaru sprawiedliwości – niezależnie od stopnia – nie można tolerować” – stwierdził TPS.

Adwokat Sancheza, Jerry Morris, wydał oświadczenie KEYE-TV, spółka zależna CNN powiedzenie:

„Pan Sanchez prowadził ważne wydarzenie informacyjne podczas chaotycznego wydarzenia, kiedy nieumyślnie wpadł na funkcjonariusza policji. Nie popełnił żadnego przestępstwa. Nie możemy się doczekać, aż ktoś przedstawi bezstronne zeznania i uniewinni pana Sancheza. Być może w końcu uda się to przed ławą przysięgłych. „

READ  Chiny twierdzą, że niektóre kraje powinny przestać podsycać ogień w konflikcie na Ukrainie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *