Zawalenie się autostrady w południowych Chinach powoduje śmierć kilkudziesięciu osób

Agencja informacyjna Xinhua/AFP

Ratownicy pracują na zawalonym odcinku drogi ekspresowej Meizhou-Dapu w chińskiej prowincji Guangdong, 1 maja 2024 r.CNN

W środę wczesnym rankiem w południowych Chinach zawaliła się autostrada, samochody spadły ze wzgórza, zabijając dziesiątki osób – podały chińskie media państwowe.

Według Ma Zhengyonga, sekretarza Partii Komunistycznej w mieście Meizhou, co najmniej 48 osób zginęło w wyniku zawalenia się odcinka autostrady łączącej miasto Meizhou z hrabstwem Dabu w prowincji Guangdong.

W czwartek w trakcie kontynuowania akcji ratowniczej odzyskano około 23 pojazdy, a 30 rannych osób pozostało w szpitalu w stabilnym stanie – podała China Central Television.

Oficjalne radio podało, że rząd prowincji Guangdong wysłał ekipę ratunkową liczącą około 500 osób.

Urzędnicy powiedzieli agencji prasowej Xinhua, że ​​ponad 184 metry kwadratowe autostrady uległy zniszczeniu.

Filmy szeroko rozpowszechniane w mediach społecznościowych, nakręcone w ciemności, pokazywały ogień płonący poniżej miejsca, w którym miała znajdować się droga, oraz ekipę ratunkową na miejscu zdarzenia.

Zdjęcia wykonane po świcie pokazały samochody piętrzące się na dnie doliny.

W ostatnich tygodniach południowe Chiny zostały narażone na ulewne deszcze.

Guangdong, potęga gospodarcza licząca 127 milionów mieszkańców, doświadczyła rozległych powodzi, które zmusiły ponad 110 000 ludzi do przeniesienia się gdzie indziej – podają media państwowe, powołując się na władze lokalne.

W poniedziałek agencja informacyjna New China News Agency (Xinhua) poinformowała, że ​​powodzie pochłonęły życie co najmniej czterech osób w prowincji Guangdong, w tym ratownika. Dodała, że ​​co najmniej 10 osób nadal jest zaginionych.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe wydarzenia.

READ  Wybory lokalne 2023: Konserwatyści przegrywają z Rishi Sunakiem, mówi Partia Pracy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *