Pekin ściga się, aby kontrolować „nagłą i poważną” eksplozję rządową, gdy trwają blokady w Szanghaju

Przedstawiciele Pekinu powiedzieli na konferencji prasowej w sobotę, że monitorują przypadki w kilku dzielnicach, w tym studentów, grup wycieczkowych i dekoratorów wnętrz. Krajowi urzędnicy ds. zdrowia powiedzieli w niedzielę rano, że w sobotę w stolicy zgłoszono 22 nowe lokalne przypadki.

„Miasto było ostatnio świadkiem kilku eksplozji obejmujących wiele łańcuchów transmisyjnych, a ryzyko kontynuacji i niewykrycia transmisji jest wysokie. Sytuacja jest pilna i poważna” – powiedział dziennikarzom Tian Wei, urzędnik miejski. Całe miasto musi działać natychmiast.

W miarę narastania liczby pozwów w Szanghaju rośnie presja, aby powstrzymać erupcję w stolicy, która pomimo nieudanego weekendowego lokautu zamknęła centrum finansowe. Według ogólnokrajowych danych opublikowanych w niedzielę rano w mieście zgłoszono ponad 20 000 nowych przypadków.

Władze Szanghaju w niedzielę ogłosiły 39 nowych zgonów z powodu pacjentów Govt-19. Oznacza to rekordowy wzrost od czasu, gdy urzędnicy miejscy po raz pierwszy poinformowali o śmierci w wybuchu miasta w poniedziałek, chociaż pojawiły się pytania, czy wszystkie zgony są spowodowane liczbami.

W Pekinie urzędnicy powiedzieli, że zmobilizowali się do kontrolowania rozprzestrzeniania się, ponieważ w stolicy wykryto ponad 20 przypadków od północy w piątek do 16:00 w sobotę. Gimnazjum, w którym znaleziono wiele przypadków, zostało zamknięte w piątek, a uczniowie i nauczyciele w dystrykcie mają przystąpić do kilku testów Govt-19 w przyszłym tygodniu.

Według państwowych mediów kilka wspólnot mieszkaniowych w tej samej dzielnicy zostało objętych „administracją kontrolną”, co zwykle oznaczało, że mieszkańcy nie mogli opuszczać obszaru, gdy byli poddawani próbie.

Władze ostrzegły również rodziców, aby powstrzymali się od wyjazdów poza miasto ze względu na ryzyko przywrócenia infekcji.

Urzędnicy powiedzieli, że badania przesiewowe zostaną również ulepszone w grupach turystycznych po wykryciu przypadków, głównie w obecnie izolowanej grupie starszych turystów. Wioska w podmiejskiej dzielnicy Pekinu, która zajęła się pozytywną sprawą, została zamknięta po masowym nalocie.

READ  Najnowsze wiadomości o wojnie w Rosji i na Ukrainie

Pilna potrzeba opanowania epidemii pojawia się, gdy kraj stosuje ścisłą politykę „Zero-Govt”, aby wyeliminować rozprzestrzenianie się wirusa z każdą epidemią, a w Chinach rosną obawy, że mogą zostać podjęte bardziej drastyczne środki.

Polityka ta stanęła w obliczu najpoważniejszego wyzwania od 1 marca, ponieważ bardzo wszechobecny wariant Omigran wywołał wiele erupcji jednocześnie. Liczba przypadków wywołanych poważnymi eksplozjami w północno-wschodniej prowincji Jilin i Szanghaju wzrosła w Chinach do rekordowego poziomu.

W Szanghaju wprowadzono blokady i przymusową izolację Złość i frustracja Wśród obywateli walczących o żywność i zaplecze medyczne. Miasto wcześniej powiedziało, że nie wprowadzi pełnej, ogólnomiejskiej lokautu, pozostawiając wielu nieprzygotowanych, gdy władze szybko zmieniły kurs pod koniec zeszłego miesiąca.
Ograniczenia w kilkudziesięciu miastach rozprzestrzeniły się na inne obszary Niektóre rodzaje elementów sterujących blokowaniem, Według konta na początku tego miesiąca. Według danych krajowych w sobotę odnotowano nowe przypadki lokalne w 19 województwach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *