Ukraiński urzędnik: spotkanie ONZ z Putinem „nie jest dobrym pomysłem”

Starszy doradca prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego powiedział w niedzielę, że sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres „naprawdę nie jest upoważniony” do wypowiadania się w imieniu Ukrainy w rozmowach z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

Wielkie zdjęcie: Komentarz pojawia się, gdy Guterres przygotowuje się do spotkania z Putinem i ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem we wtorek, przed spotkaniem z Zełenskim i ministrem spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba w czwartek.

  • „Potrzebujemy pilnych kroków, aby uratować życie, zakończyć ludzkie cierpienie i przynieść pokój na Ukrainie” – napisał Guterres. ćwierkać Zapowiedź spotkań w piątek.

Aktualności Kierownictwo: „To nie jest dobry pomysł na podróż do Moskwy. Nie zrozumieliśmy jego zamiaru wyjazdu do Moskwy i rozmowy z prezydentem Putinem” – powiedział Igor Żółkiew, główny doradca dyplomatyczny Zełenskiego „Meet the Press”.

  • „Wszelkie rozmowy pokojowe są dobre, jeśli kończą się wynikiem” – powiedział Jovkva. „Naprawdę wątpię, czy rozmowy pokojowe zorganizowane przez Sekretarza Generalnego Organizacji Narodów Zjednoczonych dojdą do jakiegoś końca”.
  • Żółkiew dodał, że uważa, iż ONZ „zostaje w tyle na Ukrainie, jeśli chodzi o pomoc humanitarną dla mojego kraju.
  • „Organizacja Narodów Zjednoczonych pozostaje w tyle na Ukrainie pod względem pomocy humanitarnej dla mojego kraju” – powiedział. „Więc byłoby dobrze, gdyby Sekretarz Generalny ONZ skupił się również na tych sprawach”.

READ  Trzęsienie ziemi na Tajwanie: ostrzeżenie o tsunami po trzęsieniu ziemi o magnitudzie 6,9

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *