Wypadek helikoptera policyjnego: Policja twierdzi, że oficer zginął w wypadku helikoptera policyjnego w południowej Kalifornii.

Szef Eric Barra powiedział na konferencji prasowej, że obaj funkcjonariusze zareagowali na niepokojące wezwanie, gdy helikopter policji Huntington Beach „HB1” wpadł do wody w Newport Beach.

Oficer Nicholas Vella, lat 44, zmarł w wyniku odniesionych obrażeń w katastrofie, powiedział szef policji.

„Nasze najgłębsze kondolencje dla rodziny oficera Velli” – powiedziała burmistrz Huntington Beach Barbara Tellies. „Ten tragiczny wypadek jest przypomnieniem niebezpieczeństw i niebezpieczeństw, w jakie codziennie angażują się nasi policjanci, aby chronić naszą społeczność”.

Inny oficer, 16-letni starszy, został uratowany i przewieziony do szpitala, gdzie jest w stabilnym stanie. Policja powiedziała.

Władze nie są pewne, dlaczego helikopter się rozbił, a dochodzenie jest w toku, podczas gdy policja przeprowadza inspekcję drugiego samolotu, powiedział Barra.

Policja Huntington Beach powiedziała, że ​​„społeczność organów ścigania straciła funkcjonariusza, który był naprawdę oddany swojej pracy i robił to, co chciał, co jest tragedią, którą badamy”.

Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu i Federalna Administracja Lotnictwa badają katastrofę, poinformowała FAA w oświadczeniu.

Huntington Beach i Newport Beach to przybrzeżne społeczności w hrabstwie Orange w Kalifornii.

READ  Python otwiera 42 bramy do tytułu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *