Wyścig NASCAR X-Finity przełożony na poniedziałkowe popołudnie po złej pogodzie w Charlotte, William Byron zajmuje 1. miejsce

Cała aktywność na torze NASCAR Cup w sobotę (27 maja) została przełożona z powodu uporczywego deszczu otaczającego Charlotte Motor Speedway, w tym kwalifikacje do Coca-Cola 600 w niedzielę (28 maja).

Deszcz dziś wygrał. Wyścigi NASCAR Xfinity Series zostały przełożone na 12:00 ET w poniedziałki na FS1. Odwołano również treningi i kwalifikacje NASCAR Cup Series.

Około 15:45 ET urzędnicy NASCAR wstrzymali całą aktywność na torze, podczas gdy wciąż próbowali rozpocząć sobotni wyścig Xfinity Series. Ponieważ nie było kwalifikacji, do określenia wyjściowego składu 600 w niedzielę wieczorem wykorzystano test porównawczy NASCAR.

William Byron, który dwa tygodnie temu w Darlington w Południowej Karolinie zajął pole position w ostatnim wyścigu z punktami w serii, ma najniższy wynik metryczny i wystartuje w pierwszym rzędzie w niedzielę.

Najlepszy finisz Byrona w sześciu startach w jego karierze na 1,5-milowym torze Charlotte był czwarty w 2021 roku. Po 191 z 413 okrążeń w poprzednim wyścigu rozbił się i przeszedł na emeryturę.

Brad Keselowski, Denny Hamlin, Kyle Busch i Kevin Harvick uzupełnią pierwszą piątkę, dołączając do Byrona w pierwszym rzędzie w niedzielę wieczorem. Chase Elliott, Bubba Wallace, Ryan Blaney, Christopher Bell i Ricky Stenhouse Jr. uzupełniają pierwszą dziesiątkę. Mistrz wyścigu All-Star Kyle Larson z zeszłego weekendu na torze North Wilkesboro Speedway wystartuje z 12. pozycji.

Start wyścigu zaplanowano na godzinę 12:00 ET. Będzie transmitowany w SiriusXM NASCAR Radio, Performance Racing Network i FS1 Network.

Skład NASCAR Xfinity na poniedziałkowy start wyścigu

NASCAR Coca-Cola 600 Cup Series

Coca-Cola 600 na torze Charlotte Motor Speedway w poniedziałek rozpocznie najdłużej rozgrywany wyścig NASCAR Cup Series w roku. NASCAR Xfinity został przełożony z powodu złej pogody, a wyścig odbędzie się w poniedziałek (29 maja) w południe czasu wschodniego