Wyścig o przywrócenie 1,5 mln mocy po cyklonie Beryl trwa nadal, podczas gdy niebezpieczna fala upałów trwa

HOUSTON – Ponad 1,5 miliona klientów w Teksasie w środę po południu nadal nie miało prądu, a wielu z nich utraciło klimatyzację podczas niebezpiecznej fali upałów, niecałe 48 godzin po uderzeniu huraganu Beryl na wybrzeżu Zatoki Meksykańskiej.

W miarę jak Beryl nadal przemieszczała się na północ, Środkowy Zachód i Północny Wschód nawiedziły ulewne deszcze, gwałtowne powodzie, burze i możliwe tornada.

Biuro Narodowej Służby Meteorologicznej Houston „W związku z przerwami w dostawie prądu w południowo-wschodnim Teksasie brak klimatyzacji zwiększy ryzyko chorób związanych z upałem w miarę narastania wysokich temperatur do lat 90. i połowy lat 90.”

Indeks ciepła, będący miarą odczuwania gorąca na podstawie wilgotności, w środę osiągnie 106 – podało. Apeluje się do mieszkańców, aby sprawdzali, co u członków rodziny i zwierząt domowych oraz ograniczali aktywność na świeżym powietrzu. Centra chłodnicze są otwarte w całym Houston.

We wtorek pracownicy kościoła Lockwood dostarczają wodę i obsługują stację chłodniczą w Houston.Eryk K/AB

Melissa Hunziker z Houston o radzeniu sobie z upałem bez prądu: „Nasz dom jest teraz naprawdę ładny, ale wiemy, że wkrótce to się zmieni”.

„Mamy przenośny wentylator zasilany akumulatorem. To pomogło ostatniej nocy, ale jeszcze nie zostaniemy na noc” – powiedział.

Hunziger powiedział, że nie tylko brak prądu, ale także utrata łączności z telefonem komórkowym utrudnia dostęp do informacji alarmowych.

Cassie Rieger i Keaton Cravens pomogli potrzebującym w Houston. „Mamy nadzieję, że ludzie zachowują bezpieczeństwo i robią, co w ich mocy, aby pomóc swoim sąsiadom” – Rieger powiedział NBC News.

Centerpoint Energy, główny dostawca na obszarze Houston, podał w środowym oświadczeniu, że od czasu uderzenia w Beryl przywrócił zasilanie 914 000 klientów, co stanowi około 40% wszystkich dotkniętych awarii.

READ  Ustawa o pojednaniu Schumera i Manchina: przepisy dotyczące zmian klimatycznych

Firma podała, że ​​we wtorek po południu ponad połowa z 2,1 miliona odbiorców energii w hrabstwie Harris nie miała prądu. Śledzenie w Internecie przedstawia. Z raportu wynika, że ​​kluczowe elementy systemu elektroenergetycznego CenterPoint, w tym wieże przesyłowe i podstacje, pozostają nienaruszone.

Pracownicy branży energetycznej naprawiają we wtorek linie energetyczne po huraganie Beryl w Galveston w Teksasie, około 50 mil od Houston.Washington Post za pośrednictwem Daniela Villasany/Getty Images

„Poczyniliśmy znaczne postępy i przekroczyliśmy liczbę renowacji klientów po huraganie Ike, ale mamy mnóstwo ważnej pracy do wykonania, szczególnie w trudnych obszarach, gdzie praca może być bardzo złożona i czasochłonna” – powiedziała Lynne Wilson. , starszy wiceprezes jednostki biznesowej firmy zajmującej się elektryką.

Burmistrz Houston John Whitmire powiedział na wtorkowej konferencji prasowej, że w całym mieście wyłączono sygnalizację świetlną i nalegał, aby ludzie, o ile to możliwe, pozostawali w domach po zmroku.

„Energia i energia to najwyższe priorytety w zakresie bezpieczeństwa publicznego oraz przywrócenia usług miejskich i powiatowych. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby przywrócić zasilanie” – powiedział.

Szef policji w Houston Larry J. Satterwhite powiedział na tej samej konferencji prasowej, że władze otrzymały ponad 100 telefonów w sprawie podejrzeń wycieku tlenku węgla i awarii linii gazowych i elektrycznych. Ostrzegł, że choć część drzew i słupów energetycznych nie jest jeszcze w stanie zawalenia, to w nadchodzących dniach upadną.

W rejonie Houston panuje niebezpieczny upał, a ponad 2 miliony domów i firm nie ma prądu.Mark Felix/Bloomberg za pośrednictwem Getty Images

Beryl, obecnie posttropikalny cyklon, przemieszcza się dalej na północ przez Środkowy Zachód, wywołując alarmy przeciwpowodziowe i wydając ostrzeżenia dla części północnego wschodu, w tym Illinois, północnej Indiany i południowego Michigan oraz środkowego i północnego Nowego Jorku w stanie Vermont. New Hampshire i Maine.

Maksymalna prędkość wiatru w Beryl spadła do 30 mil na godzinę, ale nadal będzie przynosić co najmniej 2 do 4 cali deszczu, a w środę w Nowym Jorku możliwe jest tornado.

READ  Klay Thompson prowadzi Warriors do wyrównania serii 1-1 nad Lakers

W środę w północnej Pensylwanii i południowym New Jersey około 2 milionom ludzi grozi ryzyko wystąpienia silnych burz.

Co najmniej 10 osób zginęło w Stanach Zjednoczonych od czasu, gdy w poniedziałek Beryl dotarła na ląd, wiele z nich wskutek upadku drzew na ich domy w wyniku powszechnych powodzi i zakłóceń.

Porucznik gubernator Dan Patrick powiedział na środowej konferencji prasowej, że większość zgonów w Teksasie miała miejsce na obszarze hrabstw Houston i Harris, w tym niektóre z powodu utonięcia lub zatrucia tlenkiem węgla.

Nim Kidd, szef Departamentu Zarządzania Kryzysowego w Teksasie, powiedział na konferencji prasowej, że w Houston brakuje karetek pogotowia. Agencja wysłała 25 dodatkowych ambulansów do pomocy przy wezwaniach pod numer 911 i wysłała w nocy dodatkowych ratowników medycznych na szpitalne izby przyjęć.

W środę Houston Airport System poinformowało, że zajmuje się naprawami pasów startowych i ograniczoną liczbą pracowników w związku z katastrofą Beryl – w okresie intensywnego letniego sezonu podróżniczego.

Huragan Beryl powalił duże drzewo w Houston. Reginald Mathalon/NurPhoto za pośrednictwem AP

„Łączymy się ze wszystkimi Teksańczykami dotkniętymi huraganem Beryl, a nasi rodacy w tragiczny sposób stracili życie lub zostali ranni” – oznajmił we wtorkowym oświadczeniu gubernator Teksasu Greg Abbott. „Będziemy w dalszym ciągu kontaktować się z dostawcami energii elektrycznej w sprawie potrzeby szybkiego przywrócenia zasilania” – dodał.

Prezydent Joe Biden wydał federalne oświadczenie o wystąpieniu poważnej klęski żywiołowej, które pokryje do 75% kosztów usuwania gruzu i innych działań nadzwyczajnych.

Materiał z mediów społecznościowych z Houston pokazuje domy Drzewa upadły i zginęły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *