Yankees przenoszą Josha Donaldsona na 60-dniową listę kontuzjowanych: transfer kończy jego karierę

Yankees przenieśli trzeciego bazowego Josha Donaldsona na listę kontuzjowanych przez 60 dni w czwartek. Oto, co musisz wiedzieć:

  • Były Gracz Roku MLS powiedział dziennikarzom w Los Angeles na początku tego tygodnia, że ​​mógł doznać kontuzji kończącej sezon. Powiedział, że doznał rozdarcia prawej łydki, które jeden lekarz nazwał stopniem 2+, a inny powiedział, że był to stopień 3, zgodnie z raport Gary Phillips w New York Daily News.
  • Czwartkowy ruch sprawi, że Donaldson będzie mógł zrezygnować z IL w połowie września.
  • Po tym sezonie 37-latek jest wolnym agentem.

jak to się stało

Donaldson utykał po ziemi w siódmej rundzie sobotniego zwycięstwa 6:3 nad Colorado Rockies. Wyraźnie odczuwał ból i zszedł z boiska. Donaldson od jakiegoś czasu cierpiał na obolałe mięśnie. Yankees utrzymywali go w wyznaczonych uderzeniach w ostatnich dwóch meczach przed przerwą All-Star i dwóch meczach po przerwie. Nadwyrężenie prawego ścięgna podkolanowego utrzymywało Donaldsona na liście kontuzjowanych od 8 kwietnia do 1 czerwca.

sportowiecNatychmiastowa analiza:

Co to oznacza dla Donaldsona?

Kontuzja może oznaczać koniec kariery Donaldsona. Powiedział, że w czerwcu br sportowiec Nie zdecydował jeszcze, czy będzie grał dalej w 2023 roku. Trudno byłoby go winić, gdyby powiedział, że rezygnuje. Według Baseball Reference zarobił ponad 164 miliony dolarów w pensjach MLB. W każdym razie, jeśli Donaldson nie wróci, nie będzie już musiał wysłuchiwać okrzyków tłumu na stadionie Yankee, co zostało uznane za porażkę front office.

Ale Donaldson miał imponującą karierę, która prawdopodobnie wyląduje w Hall of Fame, mimo że nie zbliży się do bycia wybranym. MVP AL 2015 z Blue Jays, Donaldson trafił 297 z 41 homerami i prowadził w lidze pod względem RBI (123), przebiegów (122) i sumy baz (352). Jest trzykrotnym All-Starem i chociaż nigdy nie zdobył Złotej Rękawicy, od dawna uważany jest za jednego z najlepszych defensywnych trzeciobazowych swojej epoki. – ślicznotka

Co to oznacza dla Jankesów?

Bez wątpienia handel Donaldsonem zostanie uznany za jeden z największych błędów dyrektora generalnego Yankees, Briana Cashmana. To była kompletna porażka na tak wielu poziomach. Po pierwsze, przydział pensji w wysokości 50 milionów dolarów zatkał dużą część listy płac, co nie pozwoliło Jankesom na wykonanie innych ruchów. Po drugie, likwidacja listy płac Bliźniaków pomogła podpisać kontrakt z Carlosem Correą. Po trzecie, z powodu pensji Donaldsona i DJ’a LeMahieu Yankees utknęli z dwoma starszymi, słabszymi weteranami i niewiele mogą z tym zrobić. To był błąd Jankesów.

READ  Yordenis Ugas doznał złamania orbity w wyniku przegranej przez TKO z Errolem Spence Jr.

Usunięcie Donaldsona z drużyny jest pozytywnym wynikiem netto dla Yankees, ponieważ pozbyli się kogoś, z kim musieli grać każdego dnia z powodu pieniędzy, które byli winni i kogo on nie wnosił i prawdopodobnie nie byłby kluczową częścią ich składu. Ułatwia też granie Oswaldem Perazą, a Jankesi muszą zobaczyć, co może zaoferować na najwyższym poziomie ligowym i czy jest kimś, kim powinni się ekscytować w przyszłości. – Kirchnera

lektura obowiązkowa

(Zdjęcie: Gregory Fisher/USA Today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *