FTC podobno przygotowuje się do wstrzymania wewnętrznego procesu przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft

Według doniesień amerykańska agencja antymonopolowa, Federalna Komisja Handlu, przygotowuje się do wstrzymania nadchodzącego wewnętrznego procesu skupionego na proponowanym przez Microsoft przejęciu Activision Blizzard za 69 miliardów dolarów, potencjalnie torując drogę do rozmów ugodowych między różnymi stronami.

Federalna Komisja Handlu od dawna wyraża sprzeciw wobec proponowanej transakcji Microsoftu i w grudniu ubiegłego roku pozwała o zablokowanie jej postępów, twierdząc, że przejęcie pozwoliłoby firmie stłumić konkurencję w branży gier. Agencja była ostatnio w wiadomościach po tym, jak nie udało jej się zabezpieczyć nakazu sądowego uniemożliwiającego Microsoftowi zamknięcie transakcji, podczas gdy wewnętrzny sąd zastanawiał się, czy zablokować przejęcie.

Po tej porażce i późniejszej nieudanej próbie uzyskania nakazu FTC przygotowuje się do zawieszenia własnego procesu – który miał zostać rozpatrzony przez Wewnętrzny Sąd Administracyjny w sierpniu – w odpowiedzi na prośbę Microsoft i Activision. Bloomberg, powołując się na źródła zaznajomione ze sprawą, On mówi Wniosek musi zostać rozpatrzony po nieudanej licytacji Federalnej Komisji Handlu przez sąd federalny zgodnie z własnymi zasadami agencji.

Biuletyn: Czy przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft jest już sfinalizowane?Obejrzyj na YouTube

Bloomberg poinformował, że FTC ma jeszcze dzisiaj wydać nakaz wycofania sprawy, po czym Microsoft i Activision mogą próbować przekonać komisarzy agencji do zaakceptowania ugody lub całkowitego wycofania sprzeciwu wobec przejęcia.

Ostateczny termin zamknięcia fuzji wyznaczono na 18 lipca tego roku, ale Microsoft i Activision Blizzard zgodziły się teraz przedłużyć ten termin do 18 października — aczkolwiek z wyższą opłatą za zakończenie — twierdząc, że są „optymistycznie nastawieni do zakończenia fuzji”.

Ten optymizm prawdopodobnie wykracza daleko poza Federalną Komisję Handlu; Microsoft i Activision niedawno osiągnęły porozumienie z brytyjskim Urzędem ds. Konkurencji i Rynków – który formalnie zablokował przejęcie w kwietniu – aby ubiegać się o dwumiesięczne „zawieszenie postępowania sądowego”, podczas gdy omawiają potencjalne środki zaradcze. Wniosek ten został teraz tymczasowo uwzględniony przez Trybunał Apelacyjny ds. Konkurencji, który pierwotnie miał rozpatrzyć odwołanie Microsoftu od CMA 28 lipca.

CMA przedłużyła również termin podjęcia ostatecznej decyzji w sprawie planowanego przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft z 18 lipca na 29 sierpnia.

READ  Dostawca Apple ma problemy z jakością obiektywu aparatu iPhone 14

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *